بازدید 2459
۷

چگونه می‌توان به جرائم رانندگی اشتباه اعتراض کرد؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ توضیحاتی را درباره اعتراض به جرائم رانندگی اشتباه ارائه کرد.
کد خبر: ۱۲۳۹۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰ 27 May 2024

 به گزارش تابناک، سرهنگ فیروز کشیر درباره خطای سامانه‌های نظارتی در ثبت تخلفات گفت: سامانه های نظارتی دوربین ها در زمان ثبت تخلفات، حدود پنج درصد خطا دارند. پلیس راهور برای اینکه هیچ حقی از کسی زائل نشود؛ مرکز خدمات ترافیکی و مرکز اجرائیات را راه‌اندازی کرد که در آن امکان اعتراض به جریمه‌ها وجود دارد.

وی افزود: در این مرکز، به استناد ماده ۵ قوانین راهنمایی و رانندگی، رانندگان باید ظرف ۶۰ روز، مبلغ جریمه خود را پرداخت کنند. همچنین اگر اعتراضی به جریمه خود داشته باشند می‌توانند به این مرکز اجرائیات مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند. 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: روزانه حدود ۱۵۰۰ خودرو و ۲۰۰ موتورسیکلت به مرکز خدمات ترافیکی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت می‌کنند. 

کشیر با اشاره به ماموریت‌های مرکز خدمات ترافیکی گفت که علاوه بر ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی و رسیدگی به اعتراضات جرائم رانندگی، رسیدگی به شکایات پوشش پلاک و رسیدگی به شکایات دو تخلف همزمان مانند سرعت و سبقت غیرمجاز قرارگاه سرعت  نیز از جمله ماموریت‌های این مراکز است.

وی درباره آدرس مراکز اجرائیات نیز گفت: در مناطق ۸،۱۴،۱۶،۲۰،۲۱ و ۲۲ این مراکز وجود دارند و پاسخگوی مردم خواهند بود. 

آمار ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی در سال‌جاری
کشیر درباره درباره ترخیص خودروها نیز گفت: ۸۸ درصد از شهروندان به صورت غیرحضوری به مراکز پلیس+۱۰  یا نرم افزار پلیس من مراجعهو نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کرده‌اند. از اول فروردین ماه سال جاری تا پنجم خرداد ماه،  هشت هزار خودرو و ۵۷ هزار موتورسیکلت به صورت غیرحضوری اقدام به ترخیص خودروی خود کرده‌اند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: هموطنان می توانند با استفاده از نرم افزار موبایلی پلیس من، مدارک خود را ارسال کرده و یک پیامک حاوی کد ترخیص دریافت کنند. سپس با این کد می‌توانند اقدام به ترخیص خودروی خود کرده و زمان کمتری را در مراکز منتظر بمانند.

کشیر با اشاره به آمار ترخیص‌های حضوری نیز گفت: ۱۲ درصد از ترخیص وسایل نقلیه به صورت حضوری انجام می‌شود. از ابتدای امسال تا پنجم خرداد ماه، دو هزار خودرو و ۶۰۰ دستگاه موتورسیکلت ترخیص شده‌اند. در مجموع در این مدت بیش از ۱۰ هزار دستگاه خودرو و ۵۸ هزار موتورسیکلت ترخیص شده است.

وی خطاب به ۱۲ درصد از افرادی که هنوز به صورت حضوری خودروی خود را ترخیص می‌کنند نیز گفت‌:به این عزیزان توصیه می کنم از طریق مراجعه غیرحضوری، نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کنند زیرا این روش‌ها بسیار آسان‌تر بوده و زمان کمتری را از رانندگان می‌گیرد. 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درباره مراکز پلیس+۱۰  ادامه داد: افرادی که مدارکشان کامل باشد می‌توانند از طریق مرکز پلیس+۱۰ نیز امور خود را انجام دهند اما اگر در احراز مدارک و مشخصات مشکلی پیش آید، خود این مراکز افراد را به مرکز خدمات ترافیکی هدایت می کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۷
چرا باید اعتراض مراجعه حضوری باشد کم بدبختی داریم
از مسئولین راهنمایی و رانندگی خواهشمندیم وضعیت موتورسواران را ساماندهی نمایند. موتورسواران با تردد در مسیرهای ممنوع ، شرایط بسیار خطرناکی را برای رانندگان ایجاد می کنند. بارها شاهد بوده ایم حتی در مقابل چشمان ماموران راهنمایی اقدام به خلاف می کنند و هیچیک از ماموران واکنشی جهت جلوگیری از آن خلاف انجام نمی دهند.
برای ۶۰ تومن جریمه که اشتباه پلیس هم هست باید چند برابرش وقت و هزینه صرف کنی و توو شهر هی اینور اون ور بری تا پاک بشه.
هر ده روز یک بار برای من جریمه ورود به طرح ترافیک روی اپلیکیشن تهران من ثبت میشه اعتراض میکنم میگه تصحیح شد چطور پنج درصد اشتباه داره؟
ورود به طرح آلودگی هوا هم هر چه دلشان بخواد میزنه اعتراض هم قبول نمیکند
اشتباه از دوربین و مامور شماست، بدبختی و تاوانش با مردم دست از همه جا کوتاه؟!
برای من چندین بار جریمه سرعت غیر مجاز اومده. در حالی که من پلاک فعال ندارم . در همون سامانه نیز اعلام کردم که جریان از چه قراره ؟
حالا نمی دونم چکار باید بکنم .
آیا برای بالا بردن دقت اپراتورها و ماموران تمهیداتی در نظر گرفته شده است ؟ آیا مرتکبین اشتباه در ثبت پلاک فرد متخلف ، در صورت تکرار مجازات اداری و تنبیهی دارند ؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم