بازدید 1290

قیمت جهانی طلا ذره‌ای افزایش یافت

قیمت جهانی طلا افزایش یافت اما افت هفتگی خود طی سه هفته گذشته را ثبت کرد زیرا سرمایه‌گذاران انتظارات کاهش نرخ بهره ایالات‌متحده را پس از آخرین نشست فدرال رزرو که نشان می‌داد کاهش سیاست پولی با تاخیر مواجه خواهد شد، کاهش دادند.
کد خبر: ۱۲۳۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶ 25 May 2024

به گزارش تابناک، بهای هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۳۲ دلار و ۱۴ سنت رسید. قیمت شمش پس از رسیدن به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت در روز دوشنبه تاکنون ۳.۴ درصد کاهش یافته است. قیمت طلا ی آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۳۳۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

طبق صورتجلسه ۳۰ آوریل تا اول مه بانک مرکزی ایالات‌متحده، مقامات فدرال رزرو نشان دادند که برای دستیابی به اعتماد بیشتر نسبت به حرکت تورم به ۲ درصد، بیشتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود، زمان خواهد برد.

کسب‌وکارها در سراسر جهان به طور کلی در این ماه با افزایش فعالیت‌ها در ایالات‌متحده و بخش‌هایی از آسیا و اروپا عملکرد بهتری داشتند که به بانک‌های مرکزی مجالی برای به تعویق انداختن کاهش نرخ‌های بهره داد. شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می‌شود، اما نرخ‌های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد.

یک مطالعه دیگر نشان داد که ارزش صادرات غیرقانونی طلای پرو بالاتر از مجموع کل طلای قانونی فروخته شده توسط چندین کشور دیگر آمریکای جنوبی است. یک منبع آگاه به رویترز گفت که غول فلزات روسی نورنیکل در حال برنامه‌ریزی پروژه مشترکی برای ساخت یک پالایشگاه فلزات گروه پلاتین در بحرین است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۳۰.۲۵ دلار رسید، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۲۱ دلار و ۷۵ سنت و پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۷۰ دلار و ۷۵ سنت رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم