بازدید 1910

خبر رئیس موساد از امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، رئیس موساد معتقد است که در صورت انعطاف‌پذیری بیشتر (رژیم) اسرائیل امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا وجود دارد.
کد خبر: ۱۲۲۹۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۶ 29 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از الجزیره، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، دیوید بارنیا رئیس موساد معتقد است که احتمال انجام توافق مبادله اسرا با وجود پاسخ حماس وجود دارد، در صورتی که (رژیم) اسرائیل نسبت به بازگشت ساکنان شمال نوار غزه انعطاف نشان دهد.

بر اساس این گزارش، در جلسه کابینه رژیم صهیونیستی رئیس موساد، بنی گانتس و گادی آیزنکوت از اعضای کابینه جنگ توافق کردند که موضع (رژیم) اسرائیل در مورد بازگشت ساکنان شمال نوار غزه به خانه‌های خود منعطف شود و این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم بر آغاز عملیات در رفح اصرار دارد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، رئیس موساد بار دیگر خواستار گسترش اختیارات هیات مذاکره کننده در مورد بحث‌های توافق مبادله اسرا شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل