بازدید 1313

حضور ۵۷۰ امدادگر در عملیات جوی ۳ روز گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی استان‌های کشور، از امدادرسانی ۵۷۰ امدادگر در عملیات جوی ۳ روز گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۲۲۸۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۰ 21 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، بابک محمودی، به بیان جزئیات عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی در ۲۹ اسفند تا روز دوم فروردین ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: در این مدت، ۱۳ استان متأثر از سیل (آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، زنجان، آذربایجان غربی، گلستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مازندران، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد) نیاز به امدادرسانی پیدا کردند.

وی ادامه داد: امدادگران جمعیت هلال‌احمر به ۱۵۷۰ نفر امدادرسانی کردند و ۲۲۵ نفر را اسکان اضطراری دادند و ۱۳۵ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

محمودی با بیان اینکه ۱۳۲ تیم امدادی شامل ۵۷۱ امدادگر در عملیات جوی حضور داشتند، افزود: امدادگران با استفاده از دستگاه پمپاژ، آب جمع شده در ۹۴ واحد مسکونی را تخلیه کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۲۱ دستگاه چادر، ۷۱۵ تخته پتو، ۳۱۱ تخته موکت، ۱۹۱۶ کیلوگرم نایلون، ۲۰۴ ست شستشو، ۴۸ ست بهداشتی، ۱۲۱۵ قوطی کنسروجات، ۱۰۵ کیلوگرم برنج، ۱۵۴ کیلوگرم حبوبات، ۱۳۴ کیلوگرم قند و شکر و ۲۵۱ بسته غذایی توزیع شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل