بازدید 2157
۱

دستگیری دلالان رای در هرمزگان

عبدالله صادقی، رییس هیات نظارت شورای نگهبان از دستگیری برخی تخلفات به صورت محدود در زمینه اخلال در برگزاری انتخابات و خرید و فروش رأی در انتخابات هرمزگان خبر داد.
کد خبر: ۱۲۲۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵ 05 March 2024

 
به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، عبداله صادقی امروز (پانزدهم اسفندماه)، با اشاره به برگزاری ایمن انتخابات در استان هرمزگان، اظهار کرد: تخلفات در انتخابات معمولاً وجود دارد؛ کسانی که به نتیجه یا روند برگزاری انتخابات اعتراض دارند زمان برای آن‌ها تعریف شده است و از روز بعد از انتخابات تا ۱۷ اسفند ماه (به مدت یک هفته) فرصت دارند در «سامانه داوطلب» شکایتشان را ثبت کنند و دفاعیه و مستندات خود را ارائه دهند.

مردم شکایت و انتقادات از روند برگزاری انتخابات را در «سامانه مردم ناظر» ثبت کنند
وی افزود، مردم نیز اگر انتقاد یا اعتراضی نسبت به روند برگزاری انتخابات دارند می‌توانند شکایتشان را در «سامانه مردم ناظر» ثبت کنند، تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای حفظ امانت مردم و جلوگیری از تضییع حقوق نامزدهای انتخاباتی به کار گرفته‌ایم چراکه صیانت از آرای مردمی را وظیفه خود می‌دانیم.

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان عنوان کرد: در پایان مهلت اعتراض، مستندات شاکیان بررسی می‌شود و اگر نیاز باشد بازرسی از شورای نگهبان برای بررسی موشکافانه‌تر به هرمزگان بیاید این اتفاق خواهد افتاد.

در هیچ نقطه‌ای از حوزه‌های اخذ رای چالش امنیتی نداشتیم
صادقی، با بیان این نکته که روز انتخابات در هیچ نقطه‌ای از استان مسئله امنیتی نداشتیم، تاکید کرد: روند برگزاری انتخابات در استان به بهترین شیوه انجام شد و هیچ گونه اشکال و ایرادی وجود نداشت.

افرادی در رابطه با خرید و فروش رای و اخلال در برگزاری انتخابات دستگیر شدند
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات با اشاره به اینکه به صورت محدود تخلفاتی در زمینه اخلال در برگزاری انتخابات و خرید و فروش رأی بوده و در سایر زمینه‌ها تخلفی ثبت نشده است، بیان کرد: تخلف انتخاباتی داشتیم و تعداد محدودی نیز به دلیل اخلال در برگزاری انتخابات و خرید و فروش رأی دستگیر شدند. پیگیری سابقه قضایی این افراد در حال انجام است و اگر سابقه‌ داشته باشند، می‌تواند در روند نتایج تأثیرگذار باشد.

صادقی با تأکید بر اینکه تخلفات انتخاباتی نسبت به دوره‌های قبل بسیار کمتر بوده است، گفت: اخلال در حین انتخابات بدین‌صورت بوده که برخی در اطراف مکان‌های رأی‌گیری حضور پیدا کرده و به مردم اشاره می‌کردند که به کاندیدای مد نظرشان رأی دهند. در همین رابطه به صورت محدود دو-سه نفر دستگیر شدند. به طور کلی انتخابات در امنیت کامل برگزار شده و هیچ مشکلی نداشتیم.

وی اضافه کرد: نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و قضایی در شعب رأی‌گیری حاضر بودند و گزارشات خود را از روند برگزاری ارائه خواهند کرد. این گزارشات تجمیع می‌شود و در روند بررسی تائید انتخابات به ما کمک خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کاندیدا یک فرصت دو روزه اعتراض در هیئت اجرایی داشتند، افزود: همزمان با این فرصت نیز می‌توانستند اعتراض خود را در هیئت نظارت و بازرسی انتخابات ثبت کنند. تعدادی از شکایات نیز در همان هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها به نتیجه رسید.

 رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در هرمزگان با بیان اینکه برخی در فضای مجازی مطرح می‌کنند که نتیجه تغییر کرده است اما این موارد صحت ندارد و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت: اگر بازشماری صندوقی بخواهد انجام شود حتماً باید به دستور شورای نگهبان باشد و ما ورود مستقیم نداریم.

صادقی افزود: شورای نگهبان مستقیماً «سامانه‌ی داوطلب» و «مردم ناظر» را رصد می‌کند و به ما اعلام می‌شود که نسبت به هرکدام از افرادی که اعتراض داشتند چه عکس‌العملی را انجام دهیم. در روزهای اخیر شنیده شده که برخی مصادیقی را عنوان می‌کنند در رابطه با انصراف‌ها و سایر موضوعات که مطلقاً صحت ندارد.

 منبع: ایسنا
 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
چهل و یک درصد مشارکت و ۳۰ درصد مردم هم
سیاسی نیستن یا بیماری دارن و نمیتونن شرکت کنن به اضافه جمعیت معتادین و کارتن خواب و بیماران روانی و ... میمونه ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت غربگدای مجازی که چون اهل ازدواج و خانواده نیستن نسلشون داره منقرض میشه
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی