بازدید 10911
۸
بسته ویدیویی «تابناک»

گروگان‌های طالبان که درباره‌شان نشنیده‌اید / چرا آمریکا ۸۰۰ پایگاه نظامی در سرتاسر دنیا دارد؟ / چرا کشور‌ها به جنگ با یکدیگر می‌روند؟ / چگونه داعش به وجود آمد؟

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۲۲۰۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۸ 05 February 2024

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 

 

گروگان‌های طالبان که درباره‌شان نشنیده‌اید

دولت تروریست پرور آمریکا با ایجاد و حمایت از گروه های تروریستی، باعث و بانی بحران‌های چند ده اخیر در خاورمیانه بوده است؛ بحران هایی که دامن مردم بیگناه کشورهای غربی را نیز گرفته است. در این ویدیو به گروگان‌های ناشناخته ای که توسط طالبان به گروگان گرفته شده اند، پرداخته می‌شود که می‌توانند هدف مبادله قرار گیرند. درباره سابقه گروه های تروریستی، تفاوت در عملکردشان و گروگان های آنها را با زیرنویس فارسی در تابناک ویدیو ببینید.

 

 

چرا آمریکا ۸۰۰ پایگاه نظامی در سرتاسر دنیا دارد؟

آمریکا با ۸۰۰ پایگاه نظامی، بیشترین پایگاه نظامی را در سرتاسر جهان دارد. با توجه به هزینه های سرسام آور این پایگاه ها و ناموفق بودن سلطه استکباری آمریکا در هفتاد سال گذشته، داشتن این پایگاه ها با چه هدف و چه هزینه کردی صورت می‌گیرد؟ باز نگه داشتن این تعداد پایگاه نظامی در جهان چه هزینه ای برای مالیات دهندگان آمریکایی دارد؟

 

 

چرا کشورها به جنگ با یکدیگر می‌روند؟

چه چیزی باعث جنگ می‌شود و چرا دو کشور فکر می‌کنند راه رسیدن به خواسته‌شان می‌تواند جنگ باشد. جنگ یک اتفاق کاملا سیاسی است، ولی می‌توان با استراتژی‌هایی از آن جلوگیری کرد.

 

 

چگونه داعش به وجود آمد؟

دولت اسلامی عراق و شام، گروه تروریستی که در دنیا وحشت ایجاد کرد، شروعی رمزآلود داشت. در این ویدیو تاریخچه‌ای از به وجود آمدن داعش با زیرنویس فارسی شرح داده می‌شود که نقش بسزای محور مقاومت نادیده انگاشته می‌شود و از تامین مالی آن توسط کشورهای حوزه خلیج فارس و طرح کلینتون برای سرنگونی دولت اسد توسط آن حرفی به میان نمی‌آید. با این حال، این روایت غربی از این ماجر می‌تواند مورد توجه واقع شود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۸
یه دوست خارجی دارم که یه سگ بزرگ داره و همش به سگش مرغ پخته و کبتب و گوشت چرخ کرده و.... میده. شوخی و جدی بهشون میگم این درست نیست که این سگ شما مالیات نمیده و کاتار نمیکنه و در ماه قد چند تا خانواده فقیر گوشت و کباب میخوره. بر میگردند بهم میگن مگه پول تو هست! حالا امریکا یه میلیون نفر تو دنیا داره مگه از بودجه ما اختلاس کرده! پول مالیات دلره و مردمش خرجش را نیدن
در هر نقطه ای از جهان که جنگ و خونریزی بر پا است یک پای این خونریزی ها آمریکا است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۷
هزارسال پیش هم که اعراب همواره با خودشون و دیگران در حال جنگ بودن پای آمریکا در میان بود ؟

چرا توی اروپا و استرالیا و جنوب شرق آسیا که پای آمریکا هست هیچ جنگی نیست ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۷
اما سلاح چین قدرت ورقابت اقتصادی هست، و با ناوجنگی قراردا تحمیل نمی کنه، اگه چین این تعداد پایگاه داشت غربیها چه که نمی کردندت
در تاریخ باید نوشته بشه مردمانی بودن که برای لخت شدن و فحشای غربی کمپین خرید پول کشوری رو زدن که اون کشور تحریمشون کرده بود و ارزش پول ملیشون رو تا ۹۰ درصد کاهش دادن. از دلار ۳۴ تا دلار نزدیک ۶۰ هزار تومانی اون روزهای سیاه
این همان امریکا رو به نابودیست ؟
800پایگاه نظامی می دانی یعنی چه ؟.
هر جایی از جهان که خونریزی باشه یک پای آمریکا در اونجاست. چون خودشون گفتند در تمام دنیا منافع دارند
چرا آمریکا ۸۰۰ پایگاه نظامی در سرتاسر دنیا دارد؟

چون آمریکا منافع اقتصادی در سرتاسر دنیا دارد ، خیلی واضح است ...
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی