بازدید 1993

نفت به ریل کاهش قیمت برگشت

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر رشد ذخایر آمریکا و صعود شاخص دلار، کاهش پیدا کرد.
کد خبر: ۱۲۰۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲ 26 October 2023

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر رشد ذخایر آمریکا و صعود شاخص دلار، کاهش پیدا کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، بهای معاملات نفت برنت با ۲۸ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش، به ۸۹ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۸ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، به ۸۵ دلار و ۲۱ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز چهارشنبه، حدود دو درصد افزایش داشتند اما پس از این که روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد رژیم صهیونیستی موافقت کرده است عملیات زمینی در غزه را به تاخیر بیاندازد، کاهشی شدند.

تینا تِنگ، تحلیلگر شرکت «سی ام سی مارکت» گفت: حرکت بازارهای نفت، عمدتا تحت تاثیر درگیری میان گروه حماس و رژیم صهیونیستی قرار دارد.

سرمایه گذاران همچنین آمار رشد ذخایر نفت آمریکا را هضم کردند که به منزله تقاضای ضعیف است. طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته، به میزان ۱.۴ میلیون بشکه رشد کرد و به ۴۲۱ میلیون بشکه رسید که افزایش بسیار بالاتری از پیش بینی رشد ۲۴۰ هزار بشکه ای این ذخایر از سوی تحلیلگران بود.

نگرانی های اقتصاد کلان هم همچنان روی دورنمای تقاضا برای نفت سنگینی می کند. فعالیت تجاری در منطقه یورو، ماه میلادی جاری به شکل غیرمنتظره ای دچار رکود شد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار روز پنج شنبه اندکی افزایش یافت و در کاهش قیمت نفت تاثیرگذار بود. دلار قوی، تقاضا برای نفت که به این ارز قیمت گذاری می شود را کمتر می کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# توماج صالحی # نمایشگاه کتاب # موسسه مصاف # صادق زیباکلام # سیل
وب گردی