بازدید 1861
۲

هشدار انگلیس به اتباعش درباره سفر به افغانستان

وزارت خارجه انگلیس با اظهار اینکه امکان انجام حملات ترویستی در افغانستان وجود دارد، از اتباعش خواست به این کشور سفر نکنند.
کد خبر: ۱۱۹۹۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ 21 October 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، وزارت خارجه انگلیس در توصیه‌نامه‌ای با اظهار اینکه تروریست‌ها به احتمال زیاد سعی در انجام حملات در افغانستان دارند، از اتباع انگلیسی خواست به این کشور سفر نکنند.

توصیه‌نامه می‌افزاید: خطر حملات تروریستی در داخل یا اطراف اماکن مذهبی و در طول مراسم و جشن‌های مذهبی مانند ماه رمضان وجود دارد. وضعیت امنیتی در افغانستان بی‌ثبات است. در سراسر افغانستان، از جمله در اطراف فرودگاه‌ها، خطر حملات تروریستی مداوم وجود دارد.

در ادامه این توصیه‌نامه آمده است: خطر بازداشت اتباع انگلیسی در افغانستان وجود دارد، ممکن است دولت در مورد چنین بازداشت‌هایی مطلع نشود و چالش‌های قابل توجهی در برقراری ارتباط یا دسترسی کنسولی وجود دارد. ممکن است نتوانید با خویشاوندان نزدیک خود تماس بگیرید و بازداشت ممکن است بدون شفاف‌سازی اتهام شما طولانی شود.

این در حالی است که وزارت خارجه انگلیس حدود یک هفته پیش اعلام کرد 4 تبعه این کشور که به اتهام نقض قوانین افغانستان بازداشت شده بودند، توسط طالبان آزاد شدند.

این وزارتخانه پس از اعلام خبر آزادی اتباع انگلیسی در بیانیه‌ای دیگر تصریح کرد: انگلیس از کسی که از طریق خشونت به دنبال تغییر سیاسی در افغانستان باشد، حمایت نمی‌کند.

بیانیه همچنین افزود: برای ارتقای صلح و ثبات، ارائه حمایت‌های بشردوستانه اساسی به مردم افغانستان و رسیدگی به نگرانی‌های مشترک در مورد امنیت، هیچ جایگزینی برای تعامل عملی با دولت فعلی افغانستان وجود ندارد و این کاری است که ما انجام می‌دهیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
یه روزی بشه غرب بگوید هیچ شهروندی از مرز کشور خارج نشه چون امنیت ندارند . چه شود؟
یعنی یک انگلیسی میره پیش طالب
اینا دیگ رددد دادن
ما سمت شماره دو و خلیج نمیریم
میگن پر افغانیه
اینا میرن خود افغانستان
اوهع
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار