بازدید 2516
در حمایت از مردم غزه صادر شد

پیام مخبر به نخست وزیران کشورهای اسلامی

معاون اول رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیران و همتایان خود در کشورهای اسلامی نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم و بر ضرورت همگرایی جهان اسلام برای امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۹۸۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰ 16 October 2023

به گزارش تابناک، در پیام دکتر محمد مخبر آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم


همان گونه که می دانید، این روزها جهان شاهد جنایات جنگی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردان، زنان و کودکان بی گناه غزه است، مردمی که به دور از همه امکانات غذایی، بهداشتی، درمانی و نیازهای اولیه بشری در محاصره همه جانبه قرار دارند.
این خوی ددمنشانه ضدانسانی، اشغالگرایانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و مبتنی بر نسل کشی ملتی اصیل و متمدن در سرزمین خاستگاه پیامبران، دهها سال است که به صورت پیوسته و فزاینده و با حمایت علنی و عملی برخی کشورهای خاص که منافع خود را در اشغالگری و کشتار و آواره نمودن میلیون ها انسان بی گناه در یکی از مقدس ترین مناطق جهان می بینند، تداوم دارد.
اساس و ریشه همه این جنایات در اجرا نشدن عدالت و نادیده گرفتن حقوق اولیه و انسانی ساکنین اصلی فلسطین نهفته است.
رژیم اشغالگر قدس در سایه سکوت مجامع بین المللی، با قتل کودکان، زنان، بیماران و حتی خبرنگاران و تخریب همه امکانات شهری نظیر؛ شبکه های آبرسانی، بیمارستان ها، پناهگاه ها و قطع خطوط برق و ارتباطی قصد ایجاد یک سرزمین سوخته و اشغال غزه و اخراج ظالمانه ساکنین مظلوم آن را دارد.
شرافت انسانی و وجدان بشری حکم می کند که در اسرع وقت همه کشورهای دنیا برای توقف سریع جنایت جنگی علیه مردم مظلوم غزه تلاش حداکثری نمایند و با ارسال کمک های بهداشتی، درمانی و غذایی، اتصال شبکه های آب و برق، امدادرسانی به مجروحین و آسیب دیدگان، اسکان آوارگان و رسیدگی به شرایط وخیم پیش آمده، موجب التیام اندکی از آلام آنان گردند.
انتظار می رود جناب عالی از همه ظرفیت های خویش برای تحقق این مهم استفاده نموده و دستورات مقتضی را به منظور بسیج امکانات و ارسال کمک های مربوطه صادر فرمایند.
از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت جناب عالی، برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان به ویژه خاتمه کشتار مردم مظلوم غزه را مسألت دارم.


          محمد مخبر

معاون اول رئیس‌جمهور ایران

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل