بازدید 1767
۱

فوت سالانه ۷۰۰ کارگر براثر حوادث ناشی از کار

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه ۷۰۰ نفر از کارگران در حوادث ناشی از کار فوت می کنند که ضایعه بزرگی برای جامعه است.
کد خبر: ۱۱۹۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵ 27 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، علی حسین رعیتی فرد عصر سه شنبه در مانور سراسری بازرسی از کارگاه‌های پرخطر در بازرسی از معدن پیشرو معادن سوادکوه با بیان اینکه امروز در سراسر کشور مانور ایمنی حوادث در استان‌های دارای معادن و کارگر معدنی و در صنایع و کارگاه‌های پر خطر استان‌ها برای کاهش حوادث ایمنی انجام شد.

معاون روابط کار وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه سالانه نزدیک به ۷۰۰ نفر کارگر در حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند، این رقم را ضایعه بزرگی برای جامعه کارگری دانست و افزود: تلاش داریم تا با بازرسی و نظارت بازرسین و مسئولان HSE واحدهای تولیدی و کمیته‌های حفاظتی، ایمنی و حفاظت فنی را در سطح واحدهای تولیدی لحاظ کنیم و ارتقا دهیم.

وی با اشاره به سختی کار در معادن، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا حق و حقوق کارگرانی که به صورت بیست سال متوالی در معادن بوده اند را به عنوان سخت و زیان آور لحاظ کنیم و بازنشسته شوند.

این مسئول با اشاره به نقش این سازمان در صیانت از نیروی کار و منابع مادی کشور بر لزوم ارتقا ایمنی تأکید کرد و با بیان اینکه کشور امسال به کنوانسیون ۱۵۵ سازمان جهانی کار پیوسته است، افزود: طبق این مهم، تمامی دستگاه‌ها موظف هستند تا ایمنی و ارتقا ایمنی را رعایت کنند؛ به عنوان مثال آموزش و پرورش و وزارت علوم باید موضوعات ایمنی را در مباحث درسی خود بگنجانند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بیچاذه کارگر
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی