بازدید 2358

سوئیفت برای انتقال پول کره به ایران استثناء قائل شد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: وکلای بین‌المللی و کارشناسان در حال بررسی پرداخت خسارت کره جنوبی به ایران هستند.
کد خبر: ۱۱۹۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷ 24 September 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، محمد دهقان، درباره این‌که گفته شده است مبادله بدهی کره جنوبی به ایران در فضای رسمی و در چارچوب سوئیفت منتقل شده است، گفت: این بحث تخصصی بانک مرکزی است اما تا جایی که بنده خبر دارم چون تفاهم شد با آمریکا برای این‌که این پول به ما منتقل شود، سوئیفت در این زمینه استثناء قائل شد؛ پول از طریق سوئیفت به سوئیس منتقل شد و از این کشور به قطر منتقل شد. 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره این‌که عنوان می‌شود حساب‌های ایران در کره از آن دست حساب‌ها نبوده است که سود به آن تعلق گیرد تا این کشور بخواهد سود پول کشور ما را که چندین و چندسال معطل نگه داشته است پرداخت کند اما درحال حاضر مطرح می‌شود ایران به دنبال دریافت غرامت و یا سود پول خودش است، عنوان کرد: ما ۲ بحث داریم یک بحث سود است که باید بانک مرکزی پاسخ دهد آن پولی که در آنجا داشتیم در چه حسابی بوده و آیا مقرر بوده است سود بدهند یا خیر. 

وی ادامه داد: بحثی که ما به لحاظ حقوقی داریم این است که آیا چون کره مانع انتقال پول به کشورمان در این سال‌ها شده و ارزش پولش در برابر یورو و دلار کم شده است آیا کره به ما خسارت بدهد یا خیر؟

دهقان بیان کرد: فرضیه ما این است که باید خسارت دهد اما دقیقش را در حال حاضر نظر نمی‌دهیم. ما موضوع را داده‌ایم وکلای بین‌المللی و کارشناسان‌مان بررسی کنند و نظر کتبی را به ما می‌دهد و بعد اعلام می‌کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی