بازدید 1970

جدیدترین قیمت میوه در بازار

تناقض عجیبی در بازار میوه وجود دارد با وجود اینکه خریدار کم است اما قیمت هم بالاست که این بر خلاف قانون عرضه و تقاضا هم است.
کد خبر: ۱۱۹۳۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴ 19 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، بازار میوه در دو روز مانده از تابستان به دلیل بالا بودن قیمت‌ها کساد است و تب و تاب همیشگی را ندارد، رشد قیمت میوه که حتی در فصل گرم هم ادامه داشت باعث شده خریدار کمتر شود و البته قیمت ها هم در اوج بماند که این خود تناقض عجیبی است.

درباره این تناقض که چطور می شود هم خریدار کم شود و هم قیمت ها بالا باشد که در واقع خلاف قانون عرضه و تقاضا هم است با یک کا رشناس کشاورزی صحبت کردیم.

 ابراهیم مرادزاده در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: بالا بودن هزینه های تولید میوه باعث شده که تولید کننده و فروشنده به کمتر از یک حدی نفروشد زیرا فکر می کند که حاشیه سودی نخواهدداشت. 
کارشناس کشاورزی گفت: قیمت نهاده هایی مانند سم و کود و هزینه کارگری برای باغدار بالا رفته است، به ویژه این رشد قیمت پس از حذف ارز دولتی نهاده‌ها بیشتر شد و تولیدکننده برای جبران آن مجبور به بالا بردن قیمت است.

وی اضافه کرد: البته بخش زیادی از رشد قیمت ها مربوط به دلالی و واسطه گری است که در این بازار بیش از سایر بخش ها است که بعضا از سر زمین تا رسیدن به دست مصرف کننده چندین بار دست دلالان میوه می چرخد و قیمت را تا سه برابر بالا می برند.
مرادزاده افزود: در میدان مرکزی میوه و تره بار هم که محل عمده فروشی است نیز نظارت ها کامل نیست و باعث سوء استفاده برخی مغازه داران می شوند و آنها بیش از نرخ مصوب ۳۵ درصد به قیمت میوه خرده فروشی اضافه می کنند.

جدیدترین قیمت میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است:

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار