بازدید 3395

احضار کاردار استرالیا به وزارت خارجه ایران

وزارت خارجه ایران اعلام کرد: در پی اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه استرالیا به بهانه حمایت از مردم ایران و موضوع حقوق بشر، کاردار سفارت استرالیا در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.
کد خبر: ۱۱۹۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۱ 14 September 2023

به گزارش تابناک؛ وزارت خارجه ایران اعلام کرد: کاردار سفارت استرالیا به وزارت امور خارجه احضار شدبه گزارش خبرگزاری خبرگزاری صدا و سیما، در پی اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه استرالیا به بهانه حمایت از مردم ایران و موضوع حقوق بشر و نیز اعلام دور دیگری از تحریم این کشور علیه تعدادی از مسئولان و شهروندان ایرانی، عصر چهارشنبه ۲۲ شهریور کاردار سفارت استرالیا در غیاب سفیر این کشور، توسط رئیس اداره چهارم آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه احضار شد و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به سخنان مداخله گرانه وزیر خارجه استرالیا و نیز تحریم‌های یادشده، به وی ابلاغ گردید.

کاردار در پاسخ گفت: سیاست اصولی دولت وی همکاری با جمهوری اسلامی ایران است و موضوع را در اسرع وقت به کانبرا منتقل خواهد کرد.


خبرگزاری صداوسیما با انتشار این خبر اضافه کرد: شایان ذکر است استرالیا به استناد گزارش نهاد‌های بین‌المللی حقوق بشری، پرونده غیرقابل قبولی در زمینه حقوق بشر دارد. رفتار غیرانسانی نسبت به پناهجویان و جلوگیری از سفر بازرسان بین المللی برای بررسی شکنجه‌های احتمالی در بازداشتگاه‌های پناهجویان، از جمله موارد نقض نظام‌مند حقوق بشر توسط استرالیا می‌باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی