بازدید 8437

جنگنده فرانسوی که بنگلادش به دنبال آن است!

بنگلادش قصد دارد نیروهای مسلح خود را مدرن کند. بر اساس این طرح، قبلاً ۱۶ جت جنگنده Chengdu J-۷ را از چین وارد کرده‌است. جدا از این، بنگلادش در سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ مناقصه‌ای برای هشت هواپیمای رزمی چند منظوره (MRCA) برگزار کرد. مناقصه می‌تواند چهار هواپیمای دیگر را در مرحله دوم سفارش دهد.
کد خبر: ۱۱۹۲۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹ 11 September 2023


به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، بنگلادش اما به سمت یک جت جنگنده اروپایی متمایل شده است. بنگلادش احتمالا یک هواپیمای اروپایی، یوروفایتر تایفون یا رافال فرانسوی را انتخاب کند.

یوروفایتر تایفون یا رافال فرانسوی دو جنگنده‌ای هستند که چندین بار در رقابت شدیدی قرار گرفته‌اند. هر دو هواپیمای متوسط وزن منشا اروپایی دارند. پنج کشور اروپایی در ابتدا برای ساخت یک جت جنگنده اروپایی گرد هم آمدند. اگر فرانسه راه خود را از کنسرسیوم به دلیل اختلاف نظر در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌های جت جنگنده جدا نمی‌کرد، رافال وجود نداشت.

بریتانیا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا به دنبال یک جنگنده برتری هوایی بودند. از سوی دیگر فرانسه یک جت جنگنده سبک وزن با تسلیحات توانمندتر برای نیروی دریایی می‌خواست.

پروفسور جاستین برانک، پژوهشگر ارشد نیروی هوایی و فناوری نظامی در موسسه خدمات یونایتد رویال، ضمن بیان تفاوت بین این دو جت جنگنده، گفت: « هر دو هواپیما فلسفه طراحی نسبتا مشابهی در مقایسه با رقبای خود در سطح جهانی دارند. بزرگترین منبع تفاوت‌ها از الزام فرانسوی‌ها ناشی می‌شود که طراحی پایه بدنه هواپیما را برای عملیات حامل CATOBAR مناسب ساختند، که الزامات خاصی را در هندلینگ نسبتاً آلفای بالا و سرعت پایین، می‌طلبید.»

جنگنده فرانسوی که بنگلادش به دنبال آن است!

گل سرسبد فرانسه چقدر قدرتمند است؟
رافال یک جت جنگنده دو موتوره است که قادر به انجام ماموریت‌های دوربرد و کوتاه برد است. این هواپیما می‌تواند برای نظارت، حملات هوا به زمین و نبردهای هوا به هوا مستقر شود و حتی می‌تواند سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را حمل کند. این هواپیما در نیروی دریایی فرانسه و نیروی هوایی فرانسه فعالیت می‌کند. این هواپیما همچنین در جنگ اثبات شده است و در افغانستان، مالی، لیبی، سوریه و عراق شرکت داشته است.

مجهز به غلاف تعیین کننده لیزری نسل جدید Thales Talios است که دقت بالایی در حملات هوا به زمین به آن می‌دهد. همچنین دارای یک نسخه لیزری از سلاح مدولار هوا به زمین سافران است که توانایی آن برای انهدام اهداف در بردهای چند ده کیلومتری با دقت متریک از آن ناشی می‌شود. همچنین برای حمله به اهداف متحرک سازگار است. حسگرهای این نسخه نیز برای اطمینان از قابلیت همکاری ارتقا یافته‌اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل