بازدید 3216
۱

مردم ۲۵۰ تن زباله پلاستیکی در سد لتیان ریختند

مدیر کل محیط زیست استان تهران از جمع‌آوری ۲۵۰ تن پلاستیک از روی سد لتیان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۸۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷ 22 August 2023


به گزارش  تابناک به نقل از همشهری، علیرضا مزینانی گفت: از روی سد لتیان با استفاده از تجهیزات شرکت آب منطقه‌ای ۱۰۰ تن بطری و پلاستیک جمع‌آوری شد و طی سه روز از پایین‌دست این منطقه حدود ۲۵۰ تن مواد پلاستیکی جمع شد.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه بارگذاری جمعیت و خودرو در تهران بیش از توان اکولوژیک این منطقه است، گفت: مردم و صنعت علاقه دارند از اراضی اطراف تهران که جزو مناطق چهارگانه محیط زیستی است استفاده کنند. بحث مسکن در فازهای پردیس مطرح بود و اواخر سال گذشته رییس جمهوری برای ساماندهی این موضوع به این منطقه رفت چراکه در شورای عالی محیط زیست مطرح شده بود و قرار شد هم تکلیف صنعت و هم فازهای مختلف مسکن مشخص شود.

مزینانی اضافه کرد: برخی مناطق بعد از انقلاب صنعت و مسکن مستقر شده است. به عنوان نمونه از شریف آباد به سمت تهران، پاکدشت و قیامدشت و لکه های صنعتی ساخته شده است و قرار است حوزه پاکدشت و جاجرود در شورای عالی محیط زیست مطرح شود البته ما در محیط زیست معتقدیم که اگر منطقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد باید مناطق بکر دیگری جایگزین آن شود.

مدیر کل محیط زیست استان تهران درباره وضعیت استقرار صنایع در این استان اظهار کرد: نزدیک به ۳۵ هزار صنف و ۱۷ هزار صنعت در این منطقه فعال هستند و در این استان ۳۸ لکه و شهرک صنعتی داریم که بر اساس مصوبه دولت باید ساماندهی شوند.

مزینانی در پایان بر ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و از رده خارج کردن خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده تاکید کرد و گفت: لازم است به‌گونه‌ای حمل و نقل افزایش یابد که مردم کمتر به استفاده از وسایل نقلیه شخصی گرایش پیدا کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
ادعای فرهنگ هم میکنیم
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی