بازدید 4967

تبدیل خودرو به کالا مصرفی با اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه، خودرو از کالا سرمایه ای به مصرفی تبدیل شده و با تناسب میان عرضه و تقاضا زمینه دسترسی مصرف کننده واقعی به خودرو فراهم خواهد شد. 
کد خبر: ۱۱۸۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷ 20 August 2023

کیومرث سرمدی عنوان کرد: متاسفانه اتخاذ سیاست های غلط در عرضه و توزیع خودرو در گذشته موجب تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای در کشور شده به طوریکه افراد با جذب سرمایه های سرگردان در بازار خودرو به ناترازی عرضه و تقاضا و آشفتگی در بازار خودرو دامن زده اند. 
وی در ادامه بر لزوم اتخاذ سیاست های صحیح در راستای حذف سرمایه های سرگردان از بازار خودرو تاکید کرد و گفت: قانون مالیات بر عایدی سرمایه یکی از سیاست هایی است که با اجرای صحیح آن خودرو از کالا سرمایه ای به مصرفی تبدیل شده و با تناسب میان عرضه و تقاضا زمینه دسترسی مصرف کننده واقعی به خودرو فراهم خواهد شد. 
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهره مندی از ابزار مالیات بر عایدی سرمایه به کاهش انگیزه های سوداگرانه در بازار خودرو کمک می کند، افزود: با اجرای صحیح قانون مالیات بر عایدی سرمایه دیگر سود حاصل شده متناسب با سطح انتظارات سرمایه گذاران نبوده و بدین ترتیب از احتکار خودرو جلوگیری شده و تنها مصرف کنندگان واقعی متقاضی خرید خودرو خواهند بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مالیات بر خودرو به تعادل عرضه و تقاضا و ایجاد زمینه تحویل خودرو به مشتریان واقعی کمک خواهد کرد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل