بازدید 3427

چگونه برای کودکان گذرنامه زیارتی بگیریم؟

بر اساس اعلام مقامات مسئول در فراجا شهروندان می توانند با مراجعه به نرم افزار پلیس من اقدام به دریافت گذرنامه زیارتی کنند.
کد خبر: ۱۱۸۸۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶ 17 August 2023

چگونه برای کودکان گذرنامه زیارتی بگیریم؟

به گزارش تابناک، رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نحوه گرفتن گذرنامه ویژه اربعین برای کودکان را تشریح کرد. سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا به نحوه گرفتن گذرنامه زیارتی ویژه اربعین برای کودکان اشاره و اظهار کرد: همان طور که می‌دانید برای ثبت نام گذرنامه زیارتی ویژه اربعین باید از طریق اپلیکیشن “پلیس من” اقدام کنید یا اگر از این طریق نتوانستید درخواست خود را ثبت کنید، می‌توانید به ادارات پلیس گذرنامه مراجعه کنید.

وی افزود: نکته مهم این است که برای ثبت درخواست گذرنامه ویژه اربعین از طریق اپلیکیشن “پلیس من” باید شماره موبایلی که در این اپلیکیشن ثبت می‌شود با کدملی فرد متقاضی هم‌خوانی داشته باشد (کد ملی و مالک شماره موبایل باید یک فرد باشد).

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: یعنی افراد نمی‌توانند برای افراد با کد ملی‌های مختلف ثبت درخواست دریافت گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن “پلیس من” ثبت کنند.

ذوالقدر ادامه داد: اما پدران می‌توانند برای فرزندان خود درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را از طریق اپلیکیشن “پلیس من” ثبت کنند؛ همکاران ما بعد از بررسی اطلاعات درخواست را تایید و گذرنامه ویژه اربعین را برای آن فرزند چاپ و ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان دارد سیستم خطا دهد و پدری نتواند درخواست صدور گذرنامه ویژه اربعین را برای فرزندش ثبت کند، تصریح کرد: در این صورت پدر باید به ادارات پلیس گذرنامه در سراسر کشور مراجعه کند و این درخواست را حضوری ثبت کند.

چاپ گذرنامه‌های ویژه اربعین از اول ماه محرم آغاز شده و تا امروز حدود ۷ هزار گذرنامه ویژه اربعین چاپ شده است؛ هزینه صدور گذرنامه ویژه اربعین ۵۰ هزار تومان است و بین ۴ تا ۷ روز کاری بعد از ثبت درخواست این گذرنامه‌ها چاپ و برای افراد ارسال می‌شود. اعتبار گذرنامه‌های ویژه اربعین ۵ ساله است و با این نوع گذرنامه می‌توان به کشور عراق سفر کرد.

توضیح: با اینکه رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفته است که پدران می توانند در سامانه برای فرزندان خود گذرنامه درخواست دهند اما بررسی ها نشان می دهد این اقدام عملیاتی نیست و همین موضوع مشکلاتی را برای والدین به ویژه افرادی که کودک خردسال فاقد شماره همراه اختصاصی دارند ایجاد کرده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل