بازدید 10255

«کارت ملی» کارت بانکی می‌شود

با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد
کد خبر: ۱۱۸۷۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳ 09 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.

از موضوعات این تفاهم‌نامه می‌توان به تبادل اطلاعات برای عملیاتی شدن کارت هوشمند ملی به جای کارت بانکی و طراحی و تولید سلول‌های متناظر از جمله سرویس تطبیق اثر انگشت کارت ملی، بهره برداری بانک از سامانه استعلام الکترونیکی هویت انفرادی، استعلام نشانی افراد و سامانه پایگاه سببی و نسبی و تدوین و ارائه کسب و کار مبتنی بر احراز هویت غیر حضوری اشاره کرد.

در آئین امضای این تفاهم‌نامه مشترک نجارزاده؛ مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: امروز با هدف مشارکت و هم افزایی بین دو دستگاه ثبت احوال و بانک ملی برای ارائه خدمات مناسب‌تر این تفاهم نامه به امضاء رسیده است بسیاری مسائل که مردم کشور و بچه‌های عملیاتی دولت درگیر آن بودند با تحقق این هم افزایی حل و فصل می‌شود.

وی افزود: بانک ملی با 52 میلیون مشتری یعنی تقریبا بیشتر مردم که امکان افتتاح حساب داشتند در بانک ملی حساب دارند و تلاش ما ارائه خدمات مناسب و درخور مردم کشور است و با این همکاری خدمات مناسب‌تری را به هموطنان ارائه می‌دهیم.

نجارزاده ادامه داد: از سوی دیگر در توسعه محصولات اعتباری مناسب‌تر و شفاف‌تر امیدواریم بتوانیم قدم مثبتی را برداریم و با دسترسی به اطلاعات ارزشمندی که در سازمان ثبت احوال وجود دارد به گونه‌ای امکانات فراهم شود که مشتریان با سرعت بالاتر و شفافیت بیشتری اعتبارسنجی و رتبه بندی شوند و در نهایت خدمات بهتری ارائه شود.در بحث کارت ملی هوشمند یکی از دغدغه‌های سال‌های گذشته بوده با تدبیر سازمان ثبت احوال چاپخانه بانک ملی چاپ کارت‌های ملی هوشمند را در دستور کار قرار داده تا به عنوان دستگاه همکار این خدمات را به شهروندان ارائه کند. همچنین سرمایه گذاری در پروژه‌های آتی و مشترک در بحث‌های هویتی و سببی نسبی به صورت مشترک با سازمان ثبت احوال انجام خواهد شد تا در جهت تحقق دولت الکترونیک گام موثری را برداریم.

هاشم کارگر؛ رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های دولتی کشور هستند که توفیقات خوبی در ارائه خدمات به مردم در طول مدت راه اندازی خود داشتند.

وی افزود: سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاهی که هویت بخشی به آحاد جامعه را بر عهده دارد، در مواقع گوناگون همچون در زمان دفاع مقدس و انتخابات‌ها خدمات شایانی را به کشور و مردم ارائه کرده است. بانک ملی نیز در طول تاسیس خود خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است. بر همین اساس تفاهم‌نامه بین دو دستگاهی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و تجارب خوبی را کسب کرده‌اند صورت گرفته و با پیوندشان خدمات بهینه و درخشان‌تری به مردم ارائه می‌شود.

به گفته وی، مقرر است از توانمندی‌های دو طرف برای ارتقاء و گسترش خدمات هر دو دستگاه استفاده کرد. یکی از راهبردهای اصلی استفاده از زیرساخت‌های موجود در کشور است تا کمک کنیم دستگاه‌هایی که بیشترین ارتباط را با مردم دارند خدمات ارزشمندتری به مردم ارائه دهند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: تفاهم‌نامه جامعی به امضاء رسیده که مفاد بسیار خوبی دارد تا ارتباط دو دستگاه را دچار تحول کند. یکی از کارهایی که در ثبت احوال به دنبال آن هستیم پیاده سازی قابلیت‌های کارت ملی هوشمند است و شروع این کار با بانک ملی رقم خواهد خورد که شهروندان با کارت ملی خدمات بانکی دریافت کنند. موضوعی که در قانون پیش بینی شده بود؛ اما متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده است. در برنامه هفتم توسعه نیز تجمیع تمامی کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند دیده شده است. بهره گیری از توانمندی‌های موجود در بانک در تولید مدارک هویتی در این تفاهم‌نامه مد نظر قرار گرفته است.

کارگر تاکید کرد: به دنبال ایجاد «سامانه جامع هویتی در کشور» هستیم که بانک ملی هم ابراز آمادگی کرده که در این پروژه کمک کند و امیدواریم این زیرساخت در کشور ایجاد شود. بانک ملی پر تعدادترین شعب در کشور را دارد و امیدواریم که از طریق این تفاهم‌نامه نیز شاهد اتفاقات بزرگی در کشور باشیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۸
وزارت اقتصاد و بانک مرکزی خواهشا نسبت به ادغام بانکها و کاهش شعبات موازت با گسترش سامانه آنلاین بانکداری مدرن اقدام نمایید تا هم بهره وری افزایش و هم در مصرف انرژی به شدت صرفه جویی گردد...
کارت بانکیم بارها و بارها گم شده ولی در کمتر از 10 دقیقه رفتم گرفتم

انشالله که کارت ملی هم 10 دقیقه ای صادر بشه
امیدوار باش. بشر به امید زنده است!
هدف شما از این کارها خدمت نیست باید دید چه خوابی برای این مردم فلک زده دیدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
برداشت مالیات و جریمه های حجاب و رانندگی وبستن حساب و ... به راحتی برای دولت تسهیل می شود
مدیونید اگر فکر کنید میخواهند تعداد لقمه های غذای شما رو بشمارند که مالیات بگیرن
کارت بانکی گم بشه، فردا میری یکی دیگه میگیری. حالا کارت ملی گم بشه !،! وا مصیب تا.
آخهذاین چه فکریه.؟
دوباره کاری
خب؛خیلی کارت ملی خوب داریم؟۹۹درصد عکس کارت ملی ها عجق وجق شده کی جواب گو هست؟؟اومدیم دستگاه یا بانک قبول نکرد اون عوقع چی؟؟؟?????
اگه با اثر انگشت کار کنه ما کارگر جماعت اثر انگشت مون جواب نمیده
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
درود بر شما ،خسته نباشی ،کارگران
زحمتکش و فداکارفخر کشورند
یعنی اگه این بار کارت ملیتون گم شد باید مدتها نه تنها از امور بانکی که از کل امورات دیگه اداری هم باز بمانید . این چه کار اشتباهیه آخه دارید میکنید
شما اول وضعیت اینترنت و کاغذ بازی بانکی رو کم کنید انشالله بعد برید دنبال دولت الکترونیکی یه وام میخوای بگیری یه پرونده تشکیل میدن برات به وزن ده کییییلو . همش برگه و تعهدات مسخره .
اون وقت احراز هویت که مشکل میشه یعنی هزاران نفر میتونن با پیدا کردن کارت خودشون رو جا ادم معرفی کنند
این خیلی خیلی خطرناکه و درواقع آغاز تسلط کامل دولت بر مصرف و پس‌انداز جامعه و مردمه
وقتی کارت ملی بشه سیستم‌پرداخت براحتی با بلاک شدن شخص به هر دلیل سیاسی یا اجتماعی تمامی دارایی های نفدیش مسدود میشه و دیگه خودش دسترسی بهش نداره.
در ضمن بزودی مصرف سرانه توسط دولت و بانک مرکزی کنترل خواهد شد و هرگونه مصرف و پس‌اندازی خارج از اراده دولت سرکوب شده و به قطع خدمات پولی و مالی و همچنین خدمات اجتماعی مبتنی بر احراز هویت خواهد انجامید!
درواقع دولت تعیین خواهد کرد که هرکسی چقدر از چه چیزی مصرف کنه از تغذیه گرفته تا تمام سایر مصارف.
این گام بسیار مهمی در راستای از بین بردن مالکیت خصوصی و ایجاد سیستم سوشیالیسم و‌کننرل محض دولت بر دارایی های مردم و به سادگی محدود یا مسدود کردن آونها خواهد بود
با این کارهاشون دارن مشتری های بانکهای دولتی را به سمت بانک های خصوصی سوق میدن چون بانک خصوصی به این کارها تن نمیدهد. بجای این کارها میتوان کارت محازی بانکی صادر کرد که جلوی هدررفت صدور میلیون ها کارت در سال گرفته شود و هم اینکه صاحبان کارت ها هم نیازی به جابجایی چندین کارت فیزیکی بانکی نخواهند داشت. البته این ایده جدیدی نیست و نزدیک به 10 سال در کشورهای غربی داره استفاده میشه.
اینا دنباله رو کشور چین هستند،اونجا هم همین کارها رو برای تسلط و کنترل بیشتر انجام میدن
فقط دولت میخواد به همه چی دسترسی داشته باشه فقط همین بس .
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار