بازدید 2005

آماده‌سازی مرز تمرچین برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین

وزیر کشور با اشاره به اینکه گذرنامه‌های خاص اربعین مخصوص کسانی است که فاقد گذرنامه بوده و به اربعین مشرف می‌شوند و در تمامی مرزهای شش‌گانه دارای اعتبار است، گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر فراهم شده است.
کد خبر: ۱۱۸۶۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۷ 05 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، احمد وحیدی  امروز در مرز تمرچین پیرانشهر و در گفتگو با خبرنگاران اظهار‌کرد: نشست استان‌های همجوار آذربایجان‌غربی در ارومیه برای ساماندهی عبور زائران از مرز تمرچین برگزار شد و با توجه به گرمای زیاد سایر مرزها و هماهنگی با طرف عراقی، تمرچین فعال‌تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای زیاد در مرزهای دیگر و مساله بُعد مسافت، امیدواریم زائران بیشتری از مرز تمرچین عبور کرده و ما نیز زمینه سفر بهتر را فراهم کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته مردم منطقه و اهل تسنن و اهل تشیع استقبال بسیار خوبی از زائران اربعین انجام دادند.

وحیدی در ادامه افزود: با توجه به علاقه مردم این منطقه برای استقبال از زائران اربعین، مسأله تردد زوار موجب وحدت و همبستگی بیشتر شده است. 

وزیر کشور به برخورداری آذربایجان غربی از امنیت و آرامش کافی برای تردد زائران اربعین نیز اشاره کرده و یادآور شد: امسال گذرنامه های خاص اربعین برای زوار طراحی شده و در این خصوص هماهنگی لازم با طرف عراقی صورت گرفته است. 

وحیدی همچنین افزود: گذرنامه های خاص اربعین مخصوص کسانی است که فاقد گذرنامه بوده و به اربعین مشرف می شوند و در تمامی مرزهای شش‌گانه دارای اعتبار هستند.

وی در پایان تصریح‌کرد: امسال برای تردد زائران از مرز تمرچین پیرانشهر، زیرساخت های لازم از جمله جاده و حمل و نقل در ۲ طرف مرز مهیا شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی