بازدید 1427

آتش‌سوزی جنگل در یونان، انبار تسلیحاتی را منفجر کرد

تلویزیون دولتی «ای‌آرتی» یونان اعلام کرد: با ادامه آتش‌سوزی‌های جنگلیِ اخیر، روز گذشته (پنج‌شنبه) صدای چند انفجار در یک انبار مهمات در شهر ساحلی «نیا انخیالوس» واقع در مرکز این کشور شنیده شد.
کد خبر: ۱۱۸۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷ 28 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از ایندیپندنت، در پی عدم مهار آتش سوزی‌ها، شعله‌های آتش به یک انبار مهمات هواپیماهای نظامی رسیده و بخشی از انبار مهمات در پادگان نیروی هوایی ارتش این کشور آتش گرفته و انفجار نیز رخ داده است.

خبرگزاری آناتولی نیز در گزارشی در این باره آورده است: برخی از مناطق مسکونی این شهر تخلیه شدند و در این منطقه، تخلیه از طریق دریا نیز انجام می‌شود.

همچنین با رسیدن شعله‌های آتش به انبار مهمات و وقوع انفجار، شیشه‌های پنجره‌ها در خانه‌های اطراف شکسته است.

به دلیل وزش باد شدید، آتش به سرعت در حال گسترش است.

گزارش‌ها حاکیست تاکنون دست‌کم چهار نفر در آتش‌سوزی جنگلی اخیر در یونان جان باخته‌اند.

طی چند روز اخیر حریق در مناطق لوتراکی، مگارا، اینوی و درونوریا در نزدیکی آتن، پایتخت یونان به علت وزش باد، گسترش یافته است. همچنین حداقل ۵۰ هزار هکتار از زمین‌های جنگلی و کشاورزی، شمار زیادی خانه‌ و وسایل نقلیه در منطقه آتیک بر اثر حریق آسیب دیده‌اند.

وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه امروز به یونان تیمی ۹ نفره به همراه دو فروند هواپیما و یک فروند بالگرد آتش‌نشانی اعزام کرد.

یک هفته پس از شروع آتش‌سوزی‌های شدید جنگلی در بخش‌های بزرگی از کشورهای جنوب اروپا، با کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا، امید به فرونشستن آتش‌ها و عادی‌ شدن شرایط بیشتر شده‌ اما هزینه‌های زیست‌محیطی و نگرانی‌ از تکرار موج گرما و پیامدهای گرمایش زمین افزایش یافته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه