بازدید 2134

سیگنال مثبت سعودی ها به ترکیه

این اتحادیه در بیانیه ای اعلام کرده که این تصمیم عربستان سعودی نخستین گام محسوس پس از سفر هفته گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و هیئت تجاری این کشور به عربستان است.
کد خبر: ۱۱۸۴۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴ 25 July 2023

به گزارش تابناک به نقل از مهر، منابع ترکیه ای از روند رو به رشد روابط بازرگانی و تجاری میان این کشور و عربستان خبر دادند.
 
 الخلیج آنلاین اعلام کرد، اتحادیه صادرکنندگان دریای اژه (EIB)ترکیه اعلام کرد که ۱۸ شرکت ترکیه ای مجوز صادرات فرآورده های لبنی، گوشت قرمز و عسل به عربستان را از ریاض دریافت کردند.
 
این اتحادیه در بیانیه ای اعلام کرده که این تصمیم عربستان نخستین گام محسوس پس از سفر هفته گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و هیئت تجاری این کشور به عربستان است.
 
طبق این بیانیه، سینان کیزلتان، رئیس هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان ترکیه در بخش شیلات و محصولات دامی گفت: روابط سیاسی میان ترکیه و عربستان پیش از سال ۲۰۲۰ به طور پیوسته در حال بهبود بود و صادرات ماهی و محصولات دامی به عربستان حدود ۱۰۰ میلیون دلار بود.
 
وی افزود: با نزدیک شدن سیاسی کنونی ترکیه و عربستان، هدف ما افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری یا بیشتر حجم صادرات به این کشور است.
 
کیزلتان اشاره کرد که ترکیه در بخش محصولات دامی از بهره وری بالایی برخوردار است و عربستان نیز یکی از مهمترین واردکنندگان مواد غذایی است و قدرت خرید بالایی دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی