بازدید 5455
۲

واکنش کی‌یف به پایان بحران در مسکو

میخائیل پودولیاک مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با ابراز خشم نسبت به پایان بحران در روسیه، گفت: تصمیم عقب نشینی یوگنی پریگوژین رئیس گروه واگنر واقعا باعث شگفتی من شد.
کد خبر: ۱۱۸۰۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۰ 25 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رسانه‌های اوکراینی، مشاور ارشد زلنسکی اظهار کرد: ۴۸ ساعت آینده وضعیت جدید فدراسیون روسیه را تعیین خواهد کرد.

پودولیاک در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: یا یک جنگ داخلی تمام عیار، یا یک انتقال قدرت از طریق مذاکره و یا یک مهلت موقت قبل از مرحله سقوط حکومت ولادیمیر پوتین.

به گفته وی همه بازیکنان بالقوه اکنون در حال تعیین طرف هستند و سکوت کرکننده نخبگان در روسیه تاکنون برقرار است.

به نوشته رسانه‌های اوکراینی، پودولیاک در تفسیری برای رسانه‌ها گفت: روسیه در واقع شاهد آغاز یک جنگ داخلی است.

به اعتقاد پودولیاک، یوگنی پریگوژین رئیس گروه واگنر به مقامات روسیه نشان داد که از این پس، انحصار خشونت در دست دولت این کشور نیست.

پودولیاک همچنین خشم خود را از تصمیم پریگوژین برای توقف پیشروی نیروهایش به سمت مسکو پنهان نکرد و گفت: تصمیم پریگوژین واقعا باعث شگفتی من شد، وی تقریبا پوتین را باطل کرد، کنترل مقامات مرکزی روسیه را به دست گرفت، به مسکو رسید و ناگهان عقب‌نشینی کرد زیرا یک واسطه بسیار خاص با شهرت مشکوک (الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس) قول ضمانت‌های امنیتی از طرف پوتین را به وی داده بود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که با موافقت پریگوژین با پیشنهاد رئیس جمهور بلاروس، این گروه حرکت خود به سوی مسکو را متوقف کرد.

این رسانه روس نوشت که الکساندر لوکاشنکو با توافق همتای روس خود با رئیس گروه شبه نظامی واگنر گفت وگو کرده بود.

اسپوتنیک به نقل از پریگوژین نوشت که این گروه در ۲۰۰ کیلومتری مسکو حضور داشته و ستون‌های نظامی خود را در جهت مخالف عقب خواهد کشید.

گروه واگنر جمعه شب در بیانیه‌ای مدعی شد نیروهای ارتش روسیه به مواضع این گروه حمله کرده‌اند.

پریگوژین رئیس‌ واگنر در اظهاراتی که در کانال تلگرامی این گروه منتشر شد، گفت: یک حمله موشکی به مواضع گروه واگنر انجام شد و قربانیان زیادی وجود دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
آغاز بحرانه
در ایران هم باعث خشم و شگفتی مزدوران امریکا شده است.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه