بازدید 7172
عکس |

«ماه توت فرنگی» ۱۳ خرداد را از دست ندهید!

ماه کامل خرداد که به نام‌های«ماه توت فرنگی» یا «ماه رز» شناخته می‌شود، شنبه شب در تاریخ 13 خرداد به بهترین شکل ممکن در خواهد آمد.
کد خبر: ۱۱۷۷۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷ 02 June 2023

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، ماه کامل ژوئن یا همان ماه خرداد که به ماه «توت فرنگی» معروف است، در روز شنبه 13 خرداد، رویت خواهد شد و به اوج خواهد رسید. این رویداد نزدیک به ستاره درخشان «قلب‌العقرب» که در صورت فلکی عقرب است، نمایان خواهد شد. همچنین ماه در روزهای جمعه و یکشنبه کامل و روشن خواهد بود.

قبایل بومی آمریکا، این ماه سرخ را، از ماه رسیدن توت‌ها و برداشت فصلی میوه، نامگذاری کرده‌اند. از دیگر نام‌های سنتی آن می‌توان به ماه رز و ماه داغ اشاره کرد. همچنین به گفته مرکز مطالعات بومی آمریکا، مردم آنیشناابگ آن را ماه شکوفه نیز می‌نامند.


برای کسانی که در نیمکره شمالی هستند باید گفت، این قمر بیشتر از افق جنوبی بالاتر نخواهد رفت و یکی از کم ارتفاع‌ترین ماه‌های کامل سال خواهد بود. این به این دلیل است که فقط چند هفته قبل از انقلاب تابستانی در تاریخ 31 خرداد 1402، زمانی که خورشید در بالاترین سطح آسمان نیمکره شمالی قرار دارد، رخ می‌دهد. از آن جایی که ماه کامل در سمت مخالف زمین همانند خورشید قرار دارد، ماه مسیر روزانه خورشید را از شش ماه پیش تقلید می‌کند.

اما جالب است بدانید که این رویداد در در نیمکره جنوبی کاملا برعکس است و ماه توت فرنگی یکی از بلندترین ماه‌های کامل سال خواهد بود.

منبع: livescience

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری