بازدید 5526
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

واکنش وزیر ارشاد به ادعای ممنوع‌الکار شدن برخی هنرمندان/ توضیحات سخنگوی دولت درباره نامه «قالیباف» به «رئیسی» و فرش‌های مفقودی سعدآباد/واکنش اسلامی به ادعای ساخت سایت هسته‌ای جدید

در جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، ضمن بررسی برخی پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی، تصمیماتی در بخش‌های مختلف اتخاذ شد.
کد خبر: ۱۱۷۶۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۸ 24 May 2023

تابناک _ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) سوم خرداد ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

 در جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، ضمن بررسی برخی پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی، تصمیماتی در بخش‌های مختلف گرفته شد.

محمد مخبر در این جلسه به نقشه راه اقتصادی و تجاری کشور اشاره کرد و گفت: نقشه راه اقتصادی کشور باید متناسب با توسعه دیپلماسی و شرایط بین المللی بروزرسانی شود و نمی‌توان نقشه‌ای ثابت برای تجارت و اقتصاد کشور تدوین کرد. لازم است گروهی از کارشناسان و متخصصین در این زمینه فعال شوند و ضمن رصد مستمر و دقیق شرایط بین المللی و شرایط دیپلماسی کشور، نقشه راه اقتصادی و تجاری کشور را بروزرسانی و برنامه‌ها را متناسب با شرایط ابلاغ کنند.

وی در حاشیه همین جلسه در جمع خبرنگاران درباره حقابه ایران از هیرمند درباره حقابه ایران از هیرمند گفت: کشور مصمم است این موضوع را حل کند.

حق حیات مردم را با چیزی عوض نمی‌کنیم/ امیدواریم افغانستان پیام ما را دریافت کرده باشد

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت پیگیری حقابه هیرمند، اظهار کرد: وزارت کشور در این زمینه کار خودش را انجام می‌دهد. این موضوع در مجامع بین‌المللی قابل پیگیری است، ولی افغانستان، یکی از کشور‌های همسایه ماست و ما سعی می‌کنیم که مراودات در قالب رایزنی طرفین انجام گیرد. آخرین بحث هم در سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان بود که وی  جدی مطالبه کرد.

وی تاکید کرد: ما حق حیات مردم را با چیزی تعویض نمی‌کنیم و امیدواریم هیات حاکمیت افغانستان هم این پیام را به خوبی دریافت کرده باشد.

واکنش اسلامی به ادعای ساخت سایت هسته‌ای جدید

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی درباره ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر ساخت سایت هسته‌ای در رشته‌کوه‌های زاگرس، اظهار کرد: دشمن صهیونیستی سال‌هاست این اراجیف را می‌گوید و جوسازی ایجاد می‌کند و هر زمان شرایط آنان در منطقه و در محیط خودشان تنگ و سخت می‌شود، این عملیات روانی و ادعا‌ها را تشدید می‌کنند.

امنیت شرق کشور تامین است/ تحویل شناور‌ها با توانمندی‌های بالاتر ادامه خواهد داشت

سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع درباره ساخت ناوشکن‌هایی شبیه به ناوشکن دنا در آینده گفت: تحویل شناور‌ها با توانمندی‌های بالاتر در آینده ادامه خواهد داشت.

وی همچنین درباره ناآرامی‌ها در مرز‌های جنوب شرقی که به شهادت تعدادی از مرزبانان کشور انجامید، گفت: امنیت شرق کشور تامین است. به هر حال هر کشوری در مناطق مرزی‌اش دچار این ناامنی‌هاست، مخصوصا در مرز‌های طولانی که ما داریم و مرزبانان ما در مذاکراتی که دارند، پیش‌بینی‌های لازم را دارند، اما ما هم از تجهیز مرزبانان به آخرین سلاح‌ها و تجهیزات کوتاهی نداریم و به نظرم نگرانی خاصی در این بخش نیست.

هدف‌گذاری برای ایجاد یک میلیون شغل در سال جاری

سیدصولت مرتضوی وزر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امسال هم برنامه دولت ایجاد یک میلیون اشتغال است، بیان کرد: امسال نیز هدف گذاری شده است که یک میلیون شغل ایجاد شود. بنده امیدوار هستم با همکاری و همیاری که شکل می‌گیرد به خصوص بانک‌های عامل با کمکی که در حوزه سرمایه گذاری انجام می‌دهند و به خصوص بخش خصوصی، با اهرم سرمایه‌های خرد بتوانیم انشاءالله به این هدف گذاری برسیم.

توضیح وزیر کشور درباره ثبت‌نام کاندیدا‌های انتخابات مجلس

احمد وحیدی وزیر کشور درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس، اظهار کرد: چون قانون جدید هنوز به تصویب نرسیده، ما بر اساس قوانین موجود باید عمل کنیم. برای کسانی که باید برای کاندیداتوری مجلس استعفا دهند، فرصت شش‌ماه قبل از ثبت‌نام وجود دارد؛ بنابراین، ما بر مبنای قانون موجود کارمان را جلو می‌بریم، اما اگر قانون جدید تصویب و در آن تغییراتی ایجاد شد، بنا بر آن کار‌های جدیدی را انجام می‌دهیم.

برای الگوی پرداخت یارانه‌ها فعلا هیچ تغییری نمی‌توان اعلام کرد

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در ارتباط با الگوی پرداخت یارانه‌ها، اظهار کرد: هیچ عدد و تغییری در روش تا زمانی که خود وزارت رفاه که مسئولیت تدوین الگوی یارانه‌ها را برعهده دارد، صورت ندهد، نمی‌توان اعلام کرد، چون توقع ایجاد می‌کند و لازم است امر نهایی و بعد اعلام شود.

توضیحات سخنگوی دولت درباره نامه «قالیباف» به «رئیسی» و فرش‌های مفقودی سعدآباد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره فرش‌های مفقودشده کاخ سعدآباد، تاکید کرد: این موضوع قدیمی بوده است. این دولت، چون فساد‌ها را پیگیری می‌کند، یکی یکی هر کدام از فساد‌هایی که روی زمین مانده و پیگیری نشده را دنبال می‌کند، خودش متهم می‌شود. از رسانه‌ها خواهش می‌کنم روشن باشند چه کسی شاکی و چه کسی متهم است؟ دولت شاکی است و تخلفاتی که چه در گذشته و چه در دوره حاضر رخ دهد را باید پیگیری کرد.

علی بهادری جهرمی همچنین از تصویب آیین‌نامه انتظام‌بخشی، شفاف‌سازی و ضابطه‌مندی درآمد‌ها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی در هیئت وزیران خبر داد.

واکنش وزیر ارشاد به ادعای ممنوع‌الکار شدن برخی هنرمندان / نان عده‌ای در ایجاد التهاب است

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ادعای ممنوع الکار شدن برخی از هنرمندان اظهار کرد: این را باید شبکه رسانه‌ای ما بررسی کند که چطور امکان دارد تصمیمی گرفته نشده، اما رسانه‌ای می‌شود. این‌ها مقررات خاصی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و ترتیبات روشنی برای بررسی وجود دارد و اگر مشکلی باشد، به افراد اعلام می‌شود. در چنین موضوعاتی مخفی کاری نداریم. من دیروز از همه بخش‌ها خواستم به شایعه سازی رسانه‌ای پایان دهند و اجازه ندهند که افرادی با انگیزه‌های مختلف، ایجاد التهاب کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۵
درود..فرشها هم رفته آنجا که دکل نفتی رفت...شاید هم جواهرات موزه ملی هم رفته باشد چون دولت همین آقای جهرمی می گفت که جواهرات و تاج ها ...را شاه برده...البته بعید نیست که آنها هم غیب شده باشد...چون با کاهش شدید پول ملی جور در می آید...چون خیلی وقت است کسی آنها را ندیده ....
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
احمدنژاد کل موزه ریاست چمهوری که خاتمی آن را با هدایایی که در دوره خودش گرفته بود پر کرده بود و ان را متعلق به مردم می دانست را همراه با هدایایی که بخاطر عنوان ریاست جمهوری ایران گرفته بود جمع کرد برد !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
فرش ها رو روحانی لوله کرده زیر بقلش برده تو ازش دفاع میکنی؟ ۳۰۰ میلیارد پولشون بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
شما که ظاهراً تو این زمینه خیلی مطلعید، آخر بار کی دیدینشون!؟
...این موضوع قدیمی بوده است. این دولت، چون فساد‌ها را پیگیری می‌کند، ...

یعنی قوه قضائیه در مورد این موضوع قدیمی هیچ اقدامی نکرده بود و منتظر بود که این دولت بیاید و فساد ها را پیگیری کند و آن وقت موضوع فرش های مفقودی به جریان بیافتد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
به قوه قضاییه ربطی نداره ,اول باید یکی شکایت بکنه بعد پیگیری صورت بگیره!!!
مشکل اینجا بوده که کسی شکایت نکرده بوده
...در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا امسال هم برنامه دولت ایجاد یک میلیون اشتغال است...

خب، معلومه. مگه پارسال در ایجاد یک میلیون شغل مشکلی داشتند که امسال برنامه شان را تغییر دهند؟ حالا اگه شغلی هم ایجاد نشده لااقل در برنامه اش که مشکلی نداشتند.
واژه های فارسی ال ندارند. پس ممنوع الکار نه ممنوع الفعالیت
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
سلبریتی های خائن را باید از این کشور اخراج کنند تا مثل بقیه که به فلاکت افتادند قدر نعمت را بدانند
پس این حراستها با آن حقوقهای نجومی چه کار می کنند .چطور این تعدار فرش به راحتی خارج شده .
تابلوهاي پيكاسو چي شدند كه فرح پهلوي خريده بود؟ ارزش هر تابلو الان بالاي ٥٠ ميليون دلار است.
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
سنت به این دورغ ها میخوره ؟
فرش ها گم نشدن که دزدیده شدن.
هنرمند به کسی میگن که هنر داره بقیه سلبریتی هستن
متاسفانه مفقود شدن فرشها یک نمونه است ،مواردی هم هست که برملا نشده،
اما هدف فارس هم از پخش این خبر افشاگری نبوده بلکه تسویه حساب سیاسی است، ضمن آنکه این مورد هم مانند سایر موارد مشمول مرور زمان خواهد شد و پس از مدتی به فراموشی سپرده خواهد شد.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی