بازدید 7402
۲

رئیس فدراسیون شطرنج: از شادی پریدر شکایت می‌کنم

رئیس فدراسیون شطرنج گفت برای نخستین بار میزبانی شطرنج غرب آسیا را گرفتیم و در آستانه برگزاری آن هستیم.
کد خبر: ۱۱۷۶۳۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱ 23 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، نشست خبری حسن تامینی رییس فدراسیون شطرنج در محل این فدراسیون برگزار شد در این نشست مسائل مربوط به مسابقات شطرنج غرب آسیا و حواشی فدراسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس فدراسیون شطرنج در خصوص انتخاب سرمربی تیم شطرنج گفت: این مسئله یکی از مهمترین دغدغه‌های ما است. ما قبلا هم مربیان خارجی آوردیم و پاره وقت بود و استقبال هم شد. توافقاتی با وزارت و کمیته برای پرداخت پول مربی داشتیم و بخشی هم پرداخت شد. شطرنج بازان ایران نیاز به مربی بزرگ و خاص دارند. توافقاتی برای استخدام مربی خارجی با وزارت و کمیته داشتیم. صحبت‌هایی با مربی روسی داشتیم و با نخبگان این رشته هم مشورت کردیم. اسپانسر هم برای آن گرفتیم. در صورت هماهنگی با شطرنج بازان زمان نهایی اعلام خواهد شد. حضور کرامنیک در ایران تنها برای مربیگری نیست بلکه تلاش داریم از دانش وی در ردهای پایه استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون شطرنج در خصوص پاداش به برترین‌های شطرنج غرب آسیا گفت: مجمع جوایز زون غرب آسیا پنج هزار دلار است که در ۲ بخش آقایان و بانوان پرداخت می‌شود. نفر اول یک هزار دلار در بخش مردان و ۸۰۰ دلار در بخش بانوان به نفر نخست پرداخت می‌شود. در جدول جهانی و آسیایی به خاطر اختلاف سطح شطرنج پاداش متفاوت پرداخت می‌شود.

تامینی در خصوص عملکرد دو ساله خود در شطرنج ایران گفت: من در مدیریت ورزش بی تجربه نبودم و زمانی که آمدم چالش زیادی بر شطرنج حاکم بود من نیز گزینه وزارتخانه وقت نبودم و از هیئت‌های استانی و خانواده شطرنج مشورت گرفتم. شورای مشورتی در شطرنج تشکیل شد، اما بین خود آنها نیز تنش ایجاد شد. من هدفم افزایش رضایتمندی شطرنج بازان بود که این کار را تا حدودی انجام دادم و حتی جایی برای اسکان شطرنج بازان درست کنیم. حتی حقوق را به موقع پرداخت کردیم و بدهی‌ها را پرداخت کردیم. ما نزدیک به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون بدهی پرسنل پرداخت کردیم، اعزام‌ها تیز به موقع انجام شد. تورنمنت‌های داخلی نیز برگزار و لیگ نیز بعد از سه سال برگزار کردیم.

تامینی: از پریدر شکایت می کنم

وی در خصوص حاشیه‌های این روزهای فدراسیون گفت: چالش و تنش در یکسال گذشته روز به روز بیشتر شد و در چند ماه گذشته چالش بیشتر شد. بخشی از این حواشی مالی بود که پریدر مطرح کرد و من نیز به نهادهای نظارتی نامه زدم و درخواست بازرسی دادم. باید واقعیت مشخص شود اگر فدراسیون تخلف کرده باید برخورد شود در غیر اینصورت رسانه‌ای کردن مشکلات تشویش اذهان عمونی است. پریدر در مقطعی حتی پشیمان شد و با ادبیاتی عذرخواهی کرد اما داستان تمامی ندارد.

تامینی در خصوص برخورد مسعود رشیدی با پریدر گفت: من نمی دانم چه اتفاقی افتاد و اینکه چرا پریدر رسانه‌ای کرد. پریدر انتظار داشت من برخورد کنم اما من نیاز به مستندات دارم. پریدر زیر بار نرفت و من را متهم می‌کرد. او مصاحبه‌ای داشت که بار حقوقی دارد و با پریدر حتما برخورد خواهم کرد. او شرایطی ایجاد کرد که بک کارهایی انجام بدهیم. من از طریق قضایی ادعاها را پیگیری می کنم و باید پاسخگو باشند.

اردشی: با امکانات کم نتایج درخشانی در شطرنج داریم

مهرداد اردشی رئیس کمیته فنی فدراسیون در این نشست گفت: هفت کشور در مسابقات زون غرب آسیا حضور دارند. نفر اول جدول بانوان و مردان جواز حضور در جام جهانی را کسب خواهد کرد. ۴۳ بازیکن در بخش آقایان و ۲۲ شطرنج باز در بخش بانوان هستند. رقابت سخت و در سطح بالا است و مهم عنوان نخست است و ایران همیشه حرف اول را زده است.

وی ادامه داد: مسوولانی از فدراسیون شطرنج آسیا جهان حضور دارند و این موجب تعامل بیشتر خواهد شد. امیدوارم که وزارت ورزش نگاه ویژه ای به این رشته داشته باشد چون با بودجه کنونی اعزام سخت است با این بودجه کم شطرنج بازان ایران نتایج درخشانی کسب می‌کنند.

تامینی این را هم گفت: نظر شخصی من حذف پریدر نیست او سرمایه شطرنج ایران است اما او نوع نگاه متفاوت دارد و تمامیت‌خواه است.از او شکایت کردم اما فعلا در فدراسیون هست.

وی در خصوص مالیات فدراسیون شطرنج نیز گفت: مالیات از گذشته مانده و من به خاطر این مالیات نزدیک بود تمام حساب خانواده ‌ام بسته شود اما در جلسه با وزیر به دنبال حل این مسائل بودیم. مالیات تا ۱۷ میلیارد رفته و از رقم نهایی آن تاکنون خبر ندارم. بعد از طرح ان مالیات از من شکایت شد اما من توضیحات لازم را در این زمینه دادم و اکنون نیز درخواست ماده ۲۵۱ مکرر دادیم.

تامینی در خصوص برخورد فیزیکی با پریدر گفت:   من شنیدم پریدر گفت در آن مصاحبه شرایط روحی مناسبی نداشته حرف‌هایی زده است. من در خصوص شکستن گوشی از مسعود رشیدی به صورت مکتوب درخواست پاسخ کردم که هنوز پاسخ نداده اسشت. پریدر نیز هنوز مستندی ارائه نکرده است. او باید خودش پاسخگو برخی از ابهامات باشد من اتفاقات خانم پریدر را نه تایید و نه رد می کنیم و خانم پریدر هنوز هیچ مستندی ارایه نکرده است. هیچ کس حق ندارد به خانم سیلی بزند در صورت تایید برخورد می‌کنم.

رئیس فدراسیون شطرنج در خصوص احتمال استعفای خود گفت: شرایطی ایجاد شده که باید حواشی جمع شود. نظرم بر ماندن است و می خواهم این مشکلات حل شود. اینجا بحث باند گیلانی است که پریدر مطرح می کند اما بیشتر این انتصابات با نظر خود پردیدر بوده است. مدت ‌ها با این گروه کار کردیم و مشکلی نداشتیم اما به یکباره پریدر همه را به هم  ریخت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
گره شطرنج بدست امثال کامبوزیا باز میشود که فعلا نیست و به خارج کشور رفته است.یعنی شطرنج ایران لیاقت اورا نداشت
به عمل کار برآید به سخندانی نیست...آقای کامبوزیا بسیارمحترم...ولی درمدت حضور ایشون به رغم زحمات زیاد و کارهایی که انجام داده اند و جای تشکر دارد...ما تغییرات اساسی و پیشبرد محسوسی احساس نکردیم..یکی از آرزوهای دیرینه ما استفاده از مربیان و استاتید برجسته جهان .همچون کرامنیک بود وتغییرات اساسی که با وجود استاد تامینی عزیز تحقق پیدا کرده و درین دو ساله واقعا شاهد رشد شطرنج کشور بوده ایم که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد....
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری