بازدید 3555
۱

استعفای ناگهانی نخست‌وزیر طالبان

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که مولوی عبدالکبیر به فرمان ملا هیبت‌الله آخوندزاده، به‌عنوان نخست‌وزیر طالبان انتخاب شد و ملا محمد حسن آخوند، به‌دلیل بیماری از نخست‌وزیری کناره‌گیری کرد.
کد خبر: ۱۱۷۵۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۲ 17 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که «مولوی عبدالکبیر» به فرمان «ملأ هیبت‌الله آخوندزاده» به‌عنوان نخست‌وزیر طالبان انتخاب شد و «ملأ محمد حسن آخوند» به‌دلیل بیماری از مسند نخست‌وزیری کناره‌گیری کرد.

بر پایه این گزارش، خبرگزاری بین‌المللی افغانستان ساعاتی پیش گزارش داد که «حسن حقیار» مسئول دفتر ملأ مولوی عبدالکبیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که علت کناره‌گیری ملأ حسن آخوند، نخست‌وزیر از مسند نخست‌وزیری به علت بیماری و سالخوردگی صورت گرفته است.

در همین ارتباط، رسانه‌های افعانستان گزارش دادند که ملأ حسن آخوند، نخست‌وزیر پیشین طالبان، در بیشتر نشست‌ها در کابل به‌دلیل بیماری و فرتوتی غایب بود.

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که مولوی عبدالکبیر به فرمان ملأ هیبت‌الله آخوندزاده، به‌عنوان نخست‌وزیر طالبان انتخاب شد و ملأ محمد حسن آخوند، به‌دلیل بیماری از مسند نخست‌وزیری کناره‌گیری کرد.

رهبر طالبان دستورهایش را به‌طور شفاهی به افراد نزدیک خود اعلام می‌کند و پس از آن، این دستورها عملی می‌شود.

با روی کار آمدن حکومت طالبان، مولوی عبدالکبیر به‌عنوان معاون سیاسی نخست‌وزیر طالبان مشغول به کار شد.

ملأ حسن آخوند روز جمعه گذشته در قندهار میزبان محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، بود. طالبان گفتند که در این دیدار پیام امیر قطر به رهبر طالبان منتقل شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
چه هیبت وحشتناکی
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی