بازدید 3450
دیدار مدیرعامل ایران خودرو با وزیر صنعت سوریه

موانع تولید خودرو در سوریه رفع شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در دیدار با عبدالقادر جوخدار، وزیر صنعت سوریه، خواستار رفع موانع تولید در سایت سیامکو شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵ 05 May 2023

موانع تولید خودرو در سوریه رفع شود

به گزارش «تابناک» به نقل از ایکوپرس- علیمردان عظیمی که به همراه آیت الله رییسی، رییس جمهوری و هیات بلندپایه کشور به سوریه سفر کرده، با وزیر صنعت سوری دیدار و درخصوص آخرین وضعیت سایت سیامکو و ضرورت رفع موانع تولید گفت و گو کرد. 
وی در این دیدار، با بیان این که براساس روابط راهبردی دیرینه دو کشور، سرمایه گذاری در حوزه تولید خودرو در سوریه صورت گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به وجود شرایط امن برای تولید، آمادگی داریم تا محصولات جدید گروه صنعتی ایران خودرو را در این سایت به تولید برسانیم. 
عظیمی با اشاره به استقبال مردم سوریه از محصولات ایران خودرو، تصریح کرد: با احیای این سایت تولیدی، نقشه راه توسعه همکاری ها را تدوین و اجرا خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به افزایش کیفیت و تنوع محصولات ایران خودرو در سال های اخیر و ضرورت ارایه خدمات مناسب، افزود: این آمادگی وجود دارد تا با تولید محصولات جدید، شبکه خدمات پس از فروش نیز در کشور سوریه فعال سازی شود تا زمینه رضایت خریداران فراهم شود. 
عظیمی ادامه داد: بی تردید توسعه فعالیت های ایران خودرو در سوریه مسیر توسعه این کشور را تسریع می بخشد و این شرکت آمادگی دارد تا نسبت به صادرات خدمات فنی و مهندسی تولید قطعه به این کشور نیز اقدام کند. 
گفتنی است، سایت سیامکو، شرکت خودروسازی مشترک ایرانی-سوری در سال ۱۳۸۵ با سرمایه گذاری مشترک دو کشور به بهره برداری رسید که در سال های اخیر به دلیل ناآرامی های موجود در سوریه به صورت راکد در آمده بود؛ در حال حاضر، طرفین به دنبال احیا و رفع موانع تولید در این سایت هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی