بازدید 2788

۱۴۲ عملیات برای نجات گرفتارشدگان در کوهستان

سخنگوی طرح نوروزی هلال احمر با اشاره به تداوم طرح ملی نوروزی هلال احمر از انجام ۱۴۲ عملیات کوهستان توسط تیم‌های هلال احمر برای نجات گرفتارشدگان در مناطق صعب العبور خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۹۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱ 02 April 2023

به گزارش خبرنگار اجتماعی مهر وحید سلیمی سخنگوی طرح ملی نوروزی هلال احمر در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح از ۲۴ اسفند تا ۱۲ فروردین گفت: در مجموع ۳۹۱۵ عملیات و خدمت تا ۱۲ فروردین انجام شد که ۱۷۹۲ مورد جاده‌ای، ۱۶۰ عملیات در خصوص حوادث جوی، ۳۵ عملیات در محیط‌های آبی و ۱۴۲ عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات‌ها به ۵۶ هزار و ۶۷۵ نفر امدادرسانی شده و برای ۴۵۷۰ نفر از شهروندان نجات داده شده نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این ۱۵۱۹ نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی خاطرنشان کرد: ۲۰ هزار و ۷۶۹ نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و ۲۷۷ نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۳۳۳ عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات ۳۷۴ نفر شده است.

لازم به ذکر است بیشترین امدادرسانی در این مدت به ترتیب در استان‌های مازندران، اصفهان و فارس بوده است.

همچنین در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه قرار گرفته و بر همین اساس ۲۳ هزار و ۹۵۸ تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری