بازدید 3210
۶
رئیس کمیسیون صنایع مجلس خبر داد

هدف‌گذاری برای واردات ۲۰۰ هزار خودرو در سال ۱۴۰۲

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه دولت و آنچه که در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دیده شده است هدف گذاری برای واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه است علاوه بر مازاد ۱۰۰ هزار خودرویی که بنا بود در سال ۱۴۰۱ وارد شود و هنوز مراحل آن در حال انجام است.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵ 31 March 2023

 

به گزارش تابناک،  مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه اگر شرایط اقتصادی کشور شرایط باثباتی باشد باتوجه به تحولات بازار خودرو از لحاظ تیراژ و واردات خودرو حتما شرایط خوبی در این بازار رقم خواهد خورد، گفت:

مولفه هایی که سالیان قبل نداشتیم اکنون در بازار خودرو مهیا شده است. به عنوان مثال واردات خودرو ممنوع بود اما امسال واردات خودرو داریم. تیراژ خودرو حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار دستگاه بود و اکنون به حدود یک میلیون و ۲۰۰ الی۳۰۰ رسیده است.

امید است بازار خودرو در سال ۱۴۰۲ ثبات بیشتری داشته باشد

وی در ادامه اظهار کرد: همه این مولفه ها حاکی از آن است که وضعیت این بازار می تواند سامان یابد مگر اینکه به این شرایط خوب، پارامترهای اقتصادی مانند تورم غیرقابل پیش بینی و یا افزایش پله ای قیمت ارز اضافه شود، اگر این اتفاق ها نیفتد ما مشکل خاصی نه در تامین قطعات و نه در تولید داریم.

رقم واردات خودرو در سال آتی عدد درشتی است

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم این بازار در سال ۱۴۰۲ ثبات بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: بر اساس برنامه دولت و آنچه که در لایحه بودجه پیش بینی شده است واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ دو برابر آن چیزی است که قرار بود در سال ۱۴۰۱ محقق شود. از آنجا که دولت واردات خودرو را در سال ۱۴۰۱ دیر شروع کرد، نتوانست هدف واردات ۱۰۰ هزار خودرو را محقق کند اما هم مابقی هدف گذاری سال ۱۴۰۱ و هم دو برابر آن یعنی حدود ۲۰۰ هزار خودرو در سال ۱۴۰۲ وارد خواهد شد.

طاهری در پایان تاکید کرد: سرجمع این رقم برای واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ می تواند عدد قابل قبول و درشتی باشد که امیدواریم محقق شود.

منبع: ایسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
دخالت دولت در همه امور و زندگی مردم چرا دولت باید وارد کننده خودرو باشد؟
یعنی اون که پولش رو میده دست شماها برای خربد خودرویی که نه قیمتش معلومه نه اینکه کی وارد میشه و کی بهش تحویل میدن باید مجسمه اش رو بسازین بذارین وسط میدون شهر
هدف اونه که چین به نون و نوا برسه ولا غیر وگرنه این بنجلا راتو دنیا کی میخره غیر از مردم مجبور ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
دیگه خرید خودرو که زوری نیست. اگه مردم نخرن کسی بنجل وارد نمیکنه
این خظ و این نشان. عرضه وارد کردن ۲۰ هزار خودرو را هم ندارن چه برسه به ۳۰۰ هزار (مجموع پارسال و امسال). نونشان توی فروش فرغونهای بی امنیت به قیمت گزاف به مردمه. ر
اینهمه خودرو خیابون و جاده و جای پارک نمیخواد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برچسب منتخب
# توماج صالحی # نمایشگاه کتاب # موسسه مصاف # صادق زیباکلام # سیل
آخرین اخبار
وب گردی