بازدید 4922
۴
با بررسی نمونه های خاک ماه ؛

منبع جدید آب در ماه کشف شد

محققان با بررسی نمونه هایی از ماه که در ماموریت چینی به زمین فرستاده شد، یک منبع جدید و تجدیدپذیر آب روی این سیاره کشف کرده اند.
کد خبر: ۱۱۶۹۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳ 28 March 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از آسوشیتدپرس، آب در مهره‌های شیشه‌ای کوچکی در خاک ماه و در مناطقی وجود داشت که شهاب سنگ با آنجا برخورد کرده بود. این مهره‌های شیشه‌ای کوچک، براق و چند رنگ در نمونه‌هایی وجود داشتند که چین در سال ۲۰۲۰ میلادی به زمین برگرداند.

به گفته هجیو هوی از دانشگاه نانجیانگ که در این تحقیق شرکت کرده، اندازه مهره‌های مذکور مختلف و از قطری معادل ضخامت یک تا چند تار موی انسان متفاوت است. آب محتوی دانه‌های مذکور بخش بسیار کوچکی از آنها را تشکیل می‌دهد.

هوی در ایمیلی در این باره می‌نویسد: به تعداد زیادی مهره شیشه‌ای نیاز است. از سوی دیگر باید توجه داشت انبوهی از این مهره‌ها روی ماه وجود دارد.

مهره‌های مذکور به طور مداوم آب تولید می‌کنند زیرا به طور مداوم با هیدروژن موجود در باد خورشیدی بمباران می‌شوند.

این تحقیق در ژورنال نیچر جئوساینس منتشر شده است. پژوهش مذکور روی ۳۲ دانه شیشه‌ای انجام شد که به طور تصادفی از نمونه خاک مأموریت چانگ ۵ انتخاب شده بودند.

البته به گفته هوی نمونه‌های بیشتری مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

منبع: مهر
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
خالیبندی تا کی؟ مگر کدام نمونه برداری توسط چین یا هر کشور دیگر انجام شده؟ سفر به ماه هم بارها تکذیب شد که یک داستانپرازی از امریکا بوده وگرنه چطور با اینهمه پیشرفت تکنولوژی نتوانستند یکبار دیگر به ماه بروند چطور انزمان رفتند بعدش پس رفت کردند؟ این قاطعترین دلیل که اصلا به ماه نرفته اند که بخواهند نمونه برداری کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۹
پروفسور کی بودی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۹
شاید سفر انسان به ماه یک داستان باشه، اما سفر فضاپیماهای بدون سرنشین به ماه بارها اتفاق افتاده و چیز عجیبی نیست جناب برادر
بزنید منبعشو سوراخ کنید ابش بیاد رو زمین .
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم