بازدید 2927

تحریم‌های روسیه ممکن است به بحران انرژی ختم شود

وزیر انرژی عربستان سعودی شنبه شب هشدار داد که تحریم‌های غرب علیه روسیه ممکن است در آینده به کمبود انرژی منجر شود.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱ 05 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، «عبدالعزیز بن سلمان» در کنفرانسی در ریاض در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر اقدامات تجاری بر بازار انرژی، افزود: همه تحریم‌ها، محدودیت‌ها و عدم سرمایه‌گذاری به کمبود منابع انرژی تبدیل می‌شود در حالی که ما به شدت به آن نیاز داریم.

وی اضافه کرد: عربستان سعودی در حال تلاش برای ارسال گاز مایع به اوکراین است. این گاز معمولاً به عنوان سوخت برای مصارف پخت و پز و گرمایش استفاده می‌شود.

عبدالعزیز همچنین در پاسخ به پرسشی درباره درس‌هایی که از تحرکات بازار انرژی در سال ۲۰۲۲ آموخته شد، گفت که مهمترین چیز این است که بقیه جهان به اوپک پلاس اعتماد کنند.

وی افزود: ما یک گروه مسئول از کشورها هستیم، همه مسائل مربوط به بازار انرژی و نفت را در یک (سبد) قرار می دهیم، اما وارد مسائل سیاسی نمی‌شویم.

به گزارش ایرنا، پس از شروع جنگ اوکراین و کاهش صادرات نفت و گاز روسیه به اروپا، مسکو در جستجوی مشتریان جدید در قاره آسیا و آفریقا است.

پیش تر اولکساندر مرژکو رئیس کمیته امور خارجی پارلمان اوکراین با درخواست از آمریکا برای همبستگی کامل در برابر حمله روسیه، از واشنگتن خواست برای جلوگیری از ادامه خرید انرژی هند و چین از روسیه، تحریم‌های ثانویه بر آنها اعمال کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری