بازدید 7735
جزئیات جدید از پرونده حسن فیروزی

حسن فیروزی این‌ بار واقعا در بازداشت!

حسن فیروزی پس از بازداشت، ماجرای ادعاهای پرتعداد پیرامون خود را شرح داد.
کد خبر: ۱۱۶۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷ 29 January 2023

به گزارش «تابناک»، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد:

در هفته‌های اخیر رسانه‌های معاند و بازوهای آن‌ها در فضای مجازی با انتشار تصاویری از فردی به نام حسن فیروزی، عملیات‌ رسانه‌ای گسترده‌ای انجام داده‌ و اخبار مختلفی درباره وضعیت نامساعد این فرد در زندان منتشر کردند.

در خصوص نامبرده ادعاها و داستان‌های عجیب و مختلفی مطرح شده بود؛ از اینکه وی در زندان اوین در آستانه اعدام قرار دارد تا انتشار یک فایل صوتی؛ همچنین این دروغ مطرح گردید که حسن فیروزی به دلیل شکنجه، به کما رفته است و خانواده‌اش او را در یک بیمارستان که محل و اسم آن را نمی‌دانسته‌اند ملاقات کرده‌اند.

اما پس از بررسی‌های دقیق انجام شده، مرکز رسانه قوه قضائیه در اطلاعیه ای که در تاریخ دوم بهمن ۱۴۰۱ منتشر کرد اعلام نمود: فردی به نام حسن فیروزی با جرائم ذکر شده در ادعاهای مطرح شده توسط معاندین، نه تنها طی ماه های گذشته حکم محکومیت و کیفرخواست، نداشته بلکه در هیچ کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نیز نیست.

برهمین اساس و پس از حجم تبلیغات گسترده معاندین روی نام حسن فیروزی که به قول و گفته دروغین آن‌ها تحت شکنجه‌های سخت قرار داشت و حتی از بدن کبود و زخمی خود از داخل زندان عکس به بیرون ارسال کرده بود، بررسی‌های فنی دستگاههای امنیتی درخصوص یافتن فردی با چنین مشخصاتی آغاز شد تا اینکه بلافاصله اطلاعات جدیدی از این فرد بدست آمد.

این فرد که به گفته خودش بنا به درخواست شبکه‌های رسانه ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داد، با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنان امام زمان (عج) و با دستور مقام قضایی در جنوب کشور دستگیر شد.

حسن فیروزی که روز سوم بهمن ماه و یک روز پس از اعلام خبر مرکز رسانه قوه قضائیه در حال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و شب گذشته با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل شده است در اولین اظهارات خود بیان کرد: در مدت زمان مفقودی به جنوب کشور رفته بودم.

وی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را خودم تهیه می‌کردم و به درخواست مدیران کانال و یک شبکه رسانه‌ای معاند تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه‎های مجازی به صورت گسترده منتشر شده بود، مدیران رسانه‌ای که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواستند تا دستورات و خواسته‎هایشان را اجرا کنم.

وی در واکنش به اینکه آیا در هفته‌های اخیر در بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته گفت: من حتی یک روز هم در پی حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده‌ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ گاه تحت شکنجه قرار نگرفته‌ام.

حسن فیروزی در تشریح اقدام اخیر خود برای سناریوسازی بازداشت و شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: چون به طلبکاران خود بدهی داشتم برای همین تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم و به همین دلیل در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ضمن فرار از منزل سناریوی بازداشت و شکنجه خود را طراحی و آن را با اعضای رسانه‌های خارج از کشور مطرح کردم. قصدم این بود تا بتوانم از این داستان به نفع خودم استفاده کنم و با ربط دادن موضوع دستگیریم به اتفاقات اخیر در کشور عنوان کردم که توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان شده‌ام تا از دست طلبکاران نجات پیدا کنم.

 جزئیات جدید از پرونده حسن فیروزی/ از ‌ارتباط با بی‌بی‌سی و اینترنشنال تا فتوشاپ کبودی‌‎های روی بدن

پس از بازداشت و انتقال به تهران، اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به حسن فیروزی تفهیم شده و تحقیقات تکمیلی در مورد او و اقدامات مجرمانه‌اش در این پرونده ادامه دارد که متعاقبا اطلاع‌رسانی لازم در خصوص آن صورت خواهد گرفت.

حسن فیروزی می‌گوید که بنا به هدایت و درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی جعلی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، فیروزی پس از بازداشت ‌ماجرای ادعاهای پرتعداد پیرامون خود را شرح داد. وی در اولین اظهاراتش بیان کرد در مدت زمانی که به خواست و اراده خود مفقود شده بوده است بنا به هدایت و درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی جعلی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.

فیروزی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را به درخواست و هدایت ادمین یک صفحه معاند به‌نام فریاد آزادی تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه‎های مجازی به‌صورت گسترده منتشر شده بود، سهیل (ادمین یکی از صفحات معاند در فضای مجازی) ادمین صفحه‌ای را که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواست تا دستورات و خواسته‎هایشان را اجرا کنم.

فیروزی درباره جزییات ماجرا و بدهی مالی که داشته است، می‌گوید: شریک داشتم و در بازار با برادر خود در میدان‌تره‌بار کار می‌کردم.

وی گفت: با کارهایی که انجام دادم خانه و ماشین خریدم، به‌دلیل اینکه شریکم سرم کلاه گذاشت، به مشکل مالی خوردم و تمام طلبکارها به‌سراغم آمدند.

حسن فیروزی اظهار کرد: طلبکارها به‌دلیل افزایش بدهی سفته‌های زیادی از من گرفتند، نزدیک به 2 میلیارد سفته دست طلبکارها داشتم.

فیروزی ادامه داد: بعد از اینکه فشار طلبکارها و خانواده زیاد شد، تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم، به مهمانسرایی در مرکز تهران رفتم و حدود ۱۳ روز در آنجا ماندم بعد تصمیم گرفتم به جنوب کشور بروم.

فیروزی مدعی است، در این مدت تلفن همراه خود را خاموش کرده و از جایی خبر نداشته است تا اینکه بعد از مدتی تلفن همراهش را روشن می‌کند و می‌بیند عکسش در فضای مجازی منتشر شده است‌.

حسن فیروزی این‌گونه ادامه می‌دهد: «برادرزاده‌ام عکسم را منتشر کرده و گفته بود که "عموی من بیمار است و گم شده است."»

فیروزی ادامه داد: بعد از مدتی دیدم که عکسم همه جا منتشر شده است.
متهم در اینجا توضیح نمی‌دهد که با چه فرایندی و در نتیجه چه‌اتفاقی عکس او به‌عنوان فرد بازداشت‌شده در اغتشاشات و شخصی که در آستانه اعدام است در رسانه‌های معاند پخش شده بوده است.

فیروزی گفت: اول خواستم اعاده حیثیت کنم که عکسم پخش شده است و بتوانم پولی دریافت کنم اما با خودم فکر کردم که این کار شدنی نیست.

حسن فیروزی اضافه کرد: در یکی از صفحات رسانه‌های اپوزیسیون در بخش‌ کامنت‌ها نوشتم که "این حسن فیروزی آدم گرفتاری هست و خانواده وی به پول نیاز دارند."، ادمین این صفحه به من پیام داد و گفت "باید ثابت کنی که با حسن فیروزی ارتباط داری و من هم برای همین دلیل 4 تا 5 وُیس برای وی ارسال کردم.

فیروزی ادامه داد: تمام مطالبی را که درباره من در فضای مجازی منتشر شده است و گفتند که در کما هستم خود آن افراد به‌واسطه سهیل (ادمین یکی از صفحات معاند در فضای مجازی) در رسانه‌های معاند منتشر کرده‌ بودند. پس از مدتی که از ارتباط من با سهیل گذشت او از من خواست عکس‌هایی را که بدون لباس هستم برای او ارسال کنم تا پروژه وارد فاز جدیدی شود. آن عکس‌ها را ارسال کردم و خود او با استفاده از نرم‌افزار روی بدن من آثار کبودی ایجاد کرد.

وی در مورد چگونگی انتشار خبرهای جعلی و تصویر فتوشاپی از وی در بی‌بی‌سی و اینترنشنال گفت: آنها به‌صورت مستقیم مطلبی از من قبول نمی‌کردند، همه موارد و ارتباطات از طریق ادمین صفحه ضدانقلاب «فریاد آزادی» انجام می‌شد و هرچه ادمین این صفحه تأیید می‌کرد بلافاصله در اینترنشنال و بی‌بی‌سی منتشر می‌شد.

وی در ارتباط با اینکه آیا در طول مدت مفقود شدنِ خودخواسته بازداشت یا شکنجه شده بوده است یا نه اذعان کرد: در طول مدتی که به‌خواست خودم کسی از من خبر نداشت، اصلاً در بازداشت نبودم که بخواهند من را بزنند. تمام اطلاعات غلطی که درباره من تولید و منتشر می‌شد توسط رسانه‌های ضدانقلاب تهیه و در فضای مجازی بارگذاری می‌شد.

ادمین صفحه رسانه ضدانقلاب در توجیه اینکه چرا با عکس‌ها و نام من در حال تولید محتواست به من می‌گفت؛ "عکس‌هایت را ادیت می‌کنم تا به تو کمک کنیم مشهور شوی و بعد بدهی‌هایت را پرداخت کنی".

در زمان حاضر ادعاهای مطرح‌شده از سوی حسن فیروزی مبنی بر اینکه بدهی مالی داشته است و یا اینکه با فردی به‌نام سهیل در ارتباط بوده است در دست بررسی‌های دقیق می‌باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم