بازدید ۱۱۰۰۲
با سیصد و بیست و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین
سیصد و بیست و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۱۶۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵ 17 January 2023

آغاز آموزش نیروهای اوکراینی توسط آمریکا در آلمان

بین الملل تابناک: سیصد و بیست و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

قدیروف درگیری‌ها در اوکراین را «جنگ‌جهانی سوم» خواند
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۲:۴۹

رمضان قدیروف، رهبر چچن و از حامیان سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) درگیری اوکراین را "جنگ‌ جهانی سوم" توصیف کرد.

به گزارش وب‌سایت خبری "ای‌ام‌ای‌اِی تریبون"، رمضان قدیروف گفت: اگر آن دسته از کشورهای اروپایی و ناتو را که با اوکراین در ارتباط هستند و در این درگیری مشارکت دارند، جزو کشورهای جامعه جهانی محسوب کنیم، آن وقت می‌توان گفت که این یک جنگ جهانی سوم است.

وی در ادامه اشاره کرد که کشورهای بزرگی نظیر چین، هند و پاکستان در چنین "وقایع نظامی" شرکت ندارند.

قدیروف در رابطه با مشارکت کشورهای اروپایی در درگیری اوکراین گفت: اگر ما به وضعیت کنونی کشورهای اروپایی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که مشکلات و اعتراضاتی در این کشورها در جریان است و رهبرانشان را اخراج می‌کنند اما ما کسی را اخراج نمی‌کنیم. ما محیط کاری آرامی داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد. همچنین رئیس‌جمهور روسیه جلساتش را برگزار می‌کند و کارش را به طور عادی انجام می‌دهد.

چند روز پیش، این رهبر چچن از حضور بیش از ۲۱ هزار نیروی چچنی طی "عملیات نظامی روسیه" در اوکراین و بیش از ۹ هزار سرباز دیگر در خط مقدم خبر داد.

رمضان قدیروف از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، بارها در کانال تلگرامی خود نیروها را نسبت به مبارزه در کنار نیروهای روسیه علیه اوکراین تشویق کرده است. وی حتی پیشتر گفته بود که سه پسر نوجوانش به زودی به "عملیات ویژه نظامی" در اوکراین ملحق خواهند شد.

اعلام تغییرات بزرگ در نیروهای مسلح روسیه
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۱:۱۰

روسیه سه‌شنبه (۱۷ ژانویه، ۲۷ دی) گفت که نیروهای مسلح این کشور از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶ متحمل تغییرات اساسی از جمله در ترکیب و همچنین اصلاحات اداری خواهند شد.

به گزارش رویترز، وزارت دفاع روسیه گفت که تغییرات در حالی که روسیه تعداد پرسنل نظامی خود را به یک و نیم میلیون نفر افزایش می‌دهد، رخ خواهد داد. در ماه دسامبر هم وزارت دفاع روسیه متعهد شد تعداد پرسنل نظامی را به یک و نیم نفر افزایش دهد.

علاوه بر اصلاحات ادرای، وزارت دفاع روسیه گفت که توانایی‌های رزمی نیروهای دریایی، هوافضا و موشکی استراتژیک را تقویت خواهد کرد.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه افزود: تنها با تقویت اجزای ساختاری کلیدی نیروهای مسلح می‌توان امنیت نظامی کشور را تضمین و از نهادهای جدید و تاسیسات حیاتی فدراسیون روسیه حفاظت کرد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در خصوص این تغییرات توضیح داد چنین تغییراتی به دلیلی جنگ نیابتی در حال انجام غرب علیه روسیه در اوکراین که با ارسال تسلیحات سنگین برای مقابله اوکراین با نیروهای روسیه همراه شده، ضروری گشته است.

اخیراً هم مسکو در تغییری اساسی «سرگئی سوروویکین» ملقب به ژنرال آرماگدون را از سمتش به عنوان فرمانده تمام نیروهای روس حاضر در جنگ اوکراین تنها سه ماه بعد از انتصاب برکنار و «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه را جایگزین وی کرد.

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، این تغییرات با هدف افزایش اثربخشی عملیات‌های نظامی در اوکراین و نیاز به هماهنگی نزدیکتر بین انواع نیروها و تسلیحات آن‌ها ایجاد شده است.

پروازهای جاسوسی ناتو در شرق اروپا آغاز شد
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۰:۱۷

اولین فروند از هواپیماهای جاسوسی ناتو وارد رومانی شد و قرار است چند فروند دیگر نیز به آن اضافه شود.

به گزارش رویترز، روز سه‌شنبه یک فروند هواپیمای جاسوسی متعلق به نیروهای ناتو وارد شهر بخارست شد که گفته می‌شود با هدف نظارت بر فعالیت‌های نظامی روسیه وارد یک پایگاه نظامی در شهر بخارست شده است.

این هواپیما در پایگاه هوایی نزدیک شهر بخارست مستقر شده است و گفته می‌شود دو هواپیمای دیگر نیز امروز و فردا به آن ملحق خواهند شد. این هواپیماهای جاسوسی قرار است ماموریت چند هفته‌ای داشته باشند.

ناتو هفته گذشته اعلام کرد که هواپیماهای تجسسی سیستم هشدار و کنترل هوابرد (AWACS) را به بخارست اعزام خواهد کرد و قصد دارد آنها را بر فراز کشورهای شرق اروپا پرواز دهد.

آنجل تیلوار وزیر دفاع رومانی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک گفت: در چارچوب جنگ غیرقانونی روسیه علیه اوکراین، ناتو با کمک هواپیماهای آواکس، فعالیت‌های نظامی روسیه در جناح شرقی را زیر نظر خواهد گرفت.

کرملین: جنگ نیابتی غرب دلیل افزایش نیروهای روسیه است
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۹:۲۷

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) استفاده کشورهای غربی از اوکراین برای اقدام علیه مسکو را دلیل افزایش حجم ارتش این کشور عنوان کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین درباره افزایش تعداد نظامیان روسیه به ۱.۵ میلیون سرباز، گفت: «این به دلیل اقدامات و جنگ نیابتی غرب است که علیه ما به راه انداخته است. امنیت روسیه باید بدون قید و شرط حفظ شود».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی همچنین توضیح داد که کرملین امکان برگزاری نشست جدیدی بین مدیران سرویس‌های اطلاعات خارجی روسیه و آمریکا را رد نمی‌کند.

سخنگوی کرملین درباره گزارش‌ها مبنی بر دور جدیدی از بسیج بخشی از نظامیان روسیه اظهار داشت که چنین شایعاتی از کشورهای خارجی علیه مسکو طراحی می‌شوند و این در حالی است که رئیس جمهور هرچیزی که لازم بود را درباره بسیج نیروها گفته بود.

مسکو: امکان نشست اطلاعاتی روسیه-آمریکا وجود دارد
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۹:۲۴

سرگئی ناریشکین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه سه‌شنبه (۱۷ ژانویه، ۲۷ دی) گفت که ملاقاتی جدید با ویلیام برنز رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) امکان‌پذیر است.

به نوشته خبرگزاری روسی تاس، او در پاسخ به این سوال که آیا چنین دیداری می‌تواند تکرار شود، گفت: این امکان وجود دارد است. زمانبندی نشست محتمل جدید ممکن است با توافق بین طرفین تعیین شود.

روسای اطلاعات روسیه و آمریکا آخرین بار در مقر سازمان اطلاعات ملی ترکیه در تاریخ ۱۴ نوامبر دیدار کردند. سرگئی لاوروف وزیر خارجه رسیه گفته بود که ایالات متحده بر محرمانه ماندن کانال ارتباطی بین برنز و ناریشیکن اصرار کرده، اما اطلاعات به محض رسیدن هیأت آمریکایی به آنکارا فاش شد.

یک سخنگوی کاخ سفید که نامش فاش نشد، با اعلام این خبر گفته بود که برنز در دیدار با ناریشکین که در آنکارا انجام شده، درباره هرگونه استفاده احتمالی از تسلیحات اتمی به مسکو هشدار داد.

پیش از آنف «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین به رسانه‌ها گفته بود که دیدار محرمانه‌ای بین مقامات روسی و آمریکایی در آنکارا انجام شده و از ارائه جزئیات بیشتر درباره آن خودداری کرده بود.

این در حالی است که «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن با بیان اینکه گفت‌وگوهای سیاسی و همکاری‌ها با آمریکا حتی در موضوعات مورد انتفاع دو طرف هم از بین رفته، گفته بود کارکنان سفارت روسیه نیز تهدید می‌شوند.

آغاز آموزش نیروهای اوکراینی توسط آمریکا در آلمان

رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات ارشد نظامی آمریکا گزارش دادند که ایالات متحده، آموزش سربازان و نظامیان اوکراینی را برای تعلیم تاکتیک های نظامی در یک پایگاه نظامی این کشور در آلمان آغاز کرده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، همچنین آمریکا در حال آموزش نظامیان اوکراینی برای نحوه کار با سیستم های پیچیده دفاع موشکی در پایگاه نظامی خود در اوکلاهاماست.

بنا بر این گزارش، آموزش و تجهیز تسلیحاتی ارتش اوکراین به منظور افزایش توانایی های دفاعی و تهاجمی این کشور در جنگ با روسیه است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت، هدف این آموزش ها در آلمان، آموزش تاکتیک‌های نظامی پیچیده است که می‌تواند توانایی ارتش اوکراین را برای انجام حملات جدید و دفاع در برابر حملات روسیه بهبود بخشد.

به گفته مقامات ارشد پنتاگون، حدود ۵۰۰ نظامی اوکراینی دوره آموزش تاکتی‌های پیچیده نظامی را در جنوب آلمان پشت سر خواهند گذاشت.

در عین حال، شانزدهم ژانویه بیش از یکصد نظامی اوکراینی، وارد پایگاه نظامی «فورت استیل» در اوکلاهاما شدند؛ جایی که قرار است کار با سامانه دفاع هوایی پاتریوت را آموزش ببینند.

وزارت دفاع آمریکا اواخر دسامبر گذشته از احتمال ارسال سامانه پدافند موشکی پاتریوت به ارتش اوکراین خبر داد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از ماه‌ها پیش، خواستار ارسال سامانه‌های دفاعی به این کشور شده بود.

لهستان: روسیه شیطان است

در شرایطی که حمایت‌های همه جانبه آمریکا و متحدانش از اوکراین ادامه دارد، نخست‌وزیر لهستان به عنوان یکی از کشورهای عضو ناتو، اظهارنظر شدیدی علیه روسیه مطرح کرد.

منابع رسانه‌ای اروپایی گزارشی درباره سفر روز دوشنبه (دیروز) «ماتئوش موراویه‌تسکی» نخست‌وزیر لهستان به برلین و سخنرانی ضد روسی او در پایتخت آلمان منتشر کردند.

به گزارش «آر ای میکس»، موراویه‌تسکی طی سخنرانی در مراسمی که برای گرامی دات «ولفگانگ شوبله» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ، وزیر پیشین دارایی آلمان و رئیس اسبق پارلمان این کشور در برلین برگزار شد، سخنرانی کرد.

نخست‌وزیر لهستان در این سخنرانی نخست مدعی شد که «امپریالیسم خصیصه تعیین کننده سیاست روسیه است» و سپس با اشاره به «فاوست» یک شخصیت‌ افسانه‌ای آلمانی ادعا کرد، هم اکنون داشتن هر گونه روابط با روسیه مانند «معامله با شیطان» است.

فاوست، شخصیتی افسانه‌ای است که به رغم موفق بودن در زندگی و تحصیلات بالا، از زندگی خود ناراضی بوده و به همین دلیل برای دستیابی به دانش نامحدود و لذات دنیایی، روح خودش را با شیطان معاوضه می‌کند.

نخست وزیر لهستان در سخنرانی خود در برلین به جنگ اوکراین اشاره کرد و از دولت آلمان خواست با تصمیم قاطع به اوکراین تسلیحات مورد نیازش برای مقابله با روسیه را تحویل بدهد.

به ادعای او، اوکراین در جنگ با روسیه نه تنها در حال جنگیدن برای آزادی خودش است، بلکه کل اروپا هم دارد می‌جنگد.

وی ضمن استقبال از تحرکات کشورهای غربی برای ارسال سامانه پدافندی پاتریوت به اوکراین هشدار داد، هر گونه کاهش حمایت می‌تواند منجر به شکست اوکراین شود و شکست اوکراین، جنگ جهانی دیگری را تسریع خواهد کرد.

وی با تاکید بر سابقه تاریخی لهستان در زمینه «امپریالیسم روسیه» و تجاوزات این کشور، ادعا کرد که از نظر روسیه، یک اوکراین مستقل، کشورهای بالتیک مستقل و لهستان مستقل با ماهیت امپریالیستی روسیه سازگار نیست.

به گفته نخست‌وزیر لهستان، تعجبی نداشت که سیاست‌هایی مانند «تغییر از طریق تجارت» و سایر تلاش‌ها برای پیوند دادن اروپا به روسیه شکست خوردند. وی همچنین از وابستگی اروپا به گاز روسیه تا قبل از آغاز جنگ اوکراین انتقاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود در برلین تلویحا از نفوذ بالای آلمان و فرانسه بر اتحادیه اروپا انتقاد کرد و خواستار تغییر این روند شد.

از نظر نخست‌وزیر لهستان، دیگر این امکان وجود ندارد که اروپا همچنان تحت تسلط و اداره فقط دو یا سه پایتخت باشد، چون این موضوع سبب حرکت به سمت الیگارشی خواهد شد و این موضوع در تضاد با دموکراسی و منافع کل اروپاست.

 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
روسیه اهریمن است
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
لهستان اول باید جواب بده به چه حقی در زمین آمریکا بازی میکنه؟ جای تعجب داره کشورتو عضو ناتو کنی بعد طلبکار روسیه هم باشی. روسیه حق داره
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
برای اینکه از اشغال لهستان در جنگ دوم توسط شوروی تا زمان وآزادی کشورشان خاطرات تلخی دارند فروپاشی شوروی خاطرات تلخی دارند.برای اینکه از توافق محرمانه هیتلر وشوروی برسر تقسم کشورشان .باز هم خاطره تلخی دارند.برای اینکه از اعدام ناجوانردان چند هزار(22000) ازافسران وسربازان ملی گرای لهستان در جنگل کاتین توسط استالین با ز هم خاطره هولناک وتلخی دارند...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
نه درست نیست روسیه از شیطان بدتر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
مرگ بر پوتین دیوانه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
رونالد ریگان سال آخر ریاست جمهوریش خیلی حرف خوبی زد
گفت: ما در زمانی زندگی میکنیم که کنگره‌ی آمریکا توسط یهودیان اسرائیل اداره می‌شود و شوروی(روسیه‌ی کنونی) و اسرائیل یاجوج و ماجوج مدرن هستند... الحق که خوب گفت این دو کشور الخصوص نتانیاهو و پوتین هر دو یاجوج و ماجوج هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
دولت هایی که به اوکراین کمک نظامی می کنند منتظر لاشه اوکراین یا روسیه هستند. برای آنها مهم نیست این جنگ چند سال طول می کشد مثل یک شکارچی صبور هستند.
رضا
|
Canada
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
لابد شما ا و ارباب امریکایی تان هم فرشته اید
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
پوتین به دمپایی تبدیل شده با این آبروریزی
محمد گرامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
آموزش ژست گرفتن جلو دوربین بعد از مرگ رو بدین
سام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
اخه لهستان هم خودشو درجوامع بین الملل انسان میدونه!
روزی برسه که نوکری روسیه کبیر را بکنید،
بدبخت ها تا به الانکل اروپا زیر بال وپر گرم روسیه زنده مانده وادامه حیات داده، اگر گاز ونفت وذغال سنگ روسیه نبود اروپا چه خاکی برسرش میریخت، ایا این است قدر دانی از اقای پوتین، الحق که شما ها سراوار مرگ هستید،
محمد فقیه نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
همه میدانیم که روس شیطان است نیاز به گفتن شما نبود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
ای دمت گرم آلمان و آمریکا این پوتین دیکتاتور رو بشونین سر جاش بفهمه با زورگویی نمیشه کاراتو پیش ببری و بدونه کیشمیش هم دم داره
یک ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
اینکه لهستان روسیه راشیطان میدانددرست نیست بلکه شیطان بزرگ آمریکاست وناتووامثال لهستان شیاطین کوچک وزایده ی شیطان بزرگ هستند@!@@@.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
پوتین متجاوز و متحدینش رمضانقدیرف آدمکش و جلاد هستند وباید به سزای اعمالشون برسن
کرامت سلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
جنگ اوکراین نه تنها یکه تازی امریکا را از بین برد ، بلکه ابرقدرت بلامنازع بودن انها و افسانه ها و داستانها در باره قدرت نظامی انها را هم زیر سوال برد.

مشخص شد که روسیه ابرقدرتی واقعی نیست و بعد از یکسال جنگ اعتبار نظامیش را از دست داده است.

مشخص که تمام تهدیدات اتمی فقط لفاظیهای بی اعتبار هستند و هرگز حمله هسته ای رخ نخواهد داد ، چون در عالم واقعیت چنین سلاحی مطلقا وجود خارجی ندارد.

فقط ان چیزی که عجیب است این است که چرا رسانه ها حاضر نیستند بی اعتباری خیلی از موضوعات را پررنگ کنند و به بحث بگذارند.

هرچند بهانه شان داشتن خطوط قرمز در این زمینه هاست اما واقعیت این است که خیلی از اصحاب رسانه با تعصب و باورهای موروثی و کهنه به این موضوعات نگاه می کنند و بی میل یا ناتوان در روبرو شدن با حقیقت هستند.

و متاسفانه گاه چنان این باور ها در وجودشان ریشه دوانده که در وجود خودشان زندانی شده اند و فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه جدیدی را به انها نمی دهد. و نمی توانند خود را از زندان تعصب نسبت به باورهای کهنه و خاک گرفته آزاد کنند.

تا زمانی که این افکار قدیمی و تحمیلی در باور افراد باشد قادر به رسیدن به حقیقت نیستند .

راه خاتمه جنگ اوکراین و نجات جهان این است که یک سیاستمدار با استعداد و شجاع بدون هیچ ترس و واهمه ای  دروغ بودن سلاح هسته ای را افشا کند. چون با فاش شدن دروغ سلاح هسته ای  دیگر نظامیان روسیه متوجه خواهند شد که بازیچه سیاستمداران فریبکار روسی شده اند و دیگر تن به جنگ نخواهند داد.

با فاش شدن دروغ بودن سلاح هسته ای همین حالت برای امریکا و دیگر کشورهای مدعی داشتن سلاح هسته ای رخ خواهد داد و نظامیان این کشورها اجازه نخواهند داد که بازیچه دست سیاستمداران کشورشان شوند و جنگها خاتمه خواهد یافت.

اما ایا چنین سیاستمداری که این موضوع را فاش کند وجود دارد؟

رسانه ها هم می توانند این موضوع را فاش کنند.رسانه ها می توانند با استفاده از ابزار و توانایی که دارند چنین سیاستمدارانی را خلق کنند.


ایت الله خامنه ای در ابتدای سال جدید  طنز را ابزار «جهاد تبیین»   عنوان فرمودند.

قبلا هم گفته ام که شما اصحاب رسانه افراد بسیار باهوش ، زرنگ و حقه بازی هستید. این ویژگیهای شما برای شروع جهاد تبیین کمک بسیار بزرگیست.

ایت الله خامنه ای مخاطبشان شما اصحاب رسانه می باشد. چرا مطلب را نمی گیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایت الله خامنه ای بنا به ملاحظاتی نمی توانند به موضوعاتی مثل دروغ بودن سلاح هسته ای اشاره کنند. بلکه با زبان بی زبانی به شما صاحبان رسانه می گویند که با زبان طنز این موضوعات را زیر سوال ببرید تا به مرور این دروغها افشا شوند.   درواقع اگر دقت کنید معنی جهاد تبیین با زبان طنز دقیقا همین معنا را می دهد.  تبیین یعنی روشن کردن . تبیین حقیقت با زبان طنز  یعنی حقیقت را با زبان طنز  روشن کنید.


بنده اطمینان دارم که منظور ایت الله خامنه ای شما  صاحبان رسانه می باشد. از مردم عادی کاری بر نمیاد که بخواهند انها را مخاطب قرار دهند.

 شما ابزار لازم را در اختیار دارید و می توانید جهاد تبیین با زبان طنز را شروع کنید.
محسن
|
Belgium
|
۰۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
با اوضاع اقتصادی جهان و کمبود مواد غذایی و تعداد ادمهای بیش از حد کره زمین احتمال جنگ بزرگ به مرور زمان وجود دارد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
مرگ برپوتین جنایتکار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
مرگ برپوتین جنایتکار
ع ا ز
|
Canada
|
۰۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
نه به اندازه دولتهای غربی و اگر روسیه شیطان است پس دولتهای غربی چی هستند که دنیا را به فقر و جنگ کشیدن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
جالبه یک لهستانی رفته آلمان و از روسیه بد میگه . یادش رفته که آلمانها ...
پاسخ ها
بهزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
شما از روسیه چیزی یادت نیست ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
اگه به تاریخ و سالهای دور و نزدیک باشه که ما بیشترین رنج و ضرر رو از جانب روسها دیدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
دقیقا درست گفته. روسیه شیطان بزرگ است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
غرب دقیقا روسیه را به قتلگاه کشانده است صبر غرب زیاد است و روسیه گام به گام به سوی نابودی پیش میرود روسیه باید نتیجه جنایاتش در سوریه و دیگر جاها را ببیند
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
روسیه جز کشتن تروریست های ساخت امریکا چه جنایتی تو سوریه مرتکب شده اونوقت؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
زئیس جمهور لهستان که در آلمان این سخنرانی قرا رو ایراد کردند ، یادش رفته که در جنگ جهانی دوم همین المان بود که لهستان رو اشغال کرد و آشویتز رو راه انداخت و همین شوروی بود که لهستان رو نجات داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
آفرین بر کشور لهستان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
بزودی مردم دنیا شاهد فروپاشی ابرقدرت نماها خواهند شد و مردم دنیا با صلح و آرامش خودشان حاکم بر سرنوشتشان خواهند بود و دیگر خبری از استکبار و استعمار و مزدوران داخلی آن در کشورها نخواهد بود. پیش بسوی جامعه توحیدی با پرستش فقط الله.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا علیرضا اکبری شرکت ملی گاز ایران لایحه بودجه 1402 نرگس معدنی پور
وب گردی