بازدید 5622

گاف های بی‌پایان بایدن!

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه ظاهرا به بازنویسی تاریخ پرداخت و مدعی شد بالغ بر ۳۹ بار به عراق و افغانستان سفر کرده در حالی که رقم واقعی سفرهای او به این دو کشور ۲۱ بار است.
کد خبر: ۱۱۵۵۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸ 17 December 2022

به گزارش تابناک، روزنامه دیلی میل نوشت، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این ادعای تعجب آور را در جریان سخنرانی خطاب به گروهی از کهنه سربازان آمریکایی در ایالت دلاوِیر مطرح کرد.

او در سخنرانی به کهنه سربازان ادعا کرد که "۳۸، ۳۹ بار به عنوان معاون رئیس جمهور و تنها دو بار به عنوان رئیس جمهور آمریکا به افغانستان، عراق و آن مناطق رفت و آمد داشته است."
بایدن بارها به افغانستان و عراق از جمله برای دیدار با پسرش که سابقا در عراق خدمت می کرد سفر کرده اما او هرگز در سمت فعلی‌اش به عنوان رئیس جمهور آمریکا به هیچ یک از این دو کشور سفر نکرده است. به نوشته دیلی میل آخرین باری که بایدن به عراق رفت مربوط به سال ۲۰۱۶ و آخرین سفرش به افغانستان هم مربوط به سال ۲۰۱۱ بوده است

بایدن همچنین در این سخنرانی یک ادعای عجیب دیگر هم مطرح کرده و گفت، به فرانک بایدن، عموی خود مدال افتخار "قلب بنفش" را به خاطر خدمت او در زمان جنگ جهانی دوم هنگامی که در سال ۲۰۰۸ به سمت معاونت رئیس جمهور آمریکا رسید اعطا کرده است.

به نوشته دیلی میل غلط بودن این ادعای بایدن به حدی آشکار است که اصلا هیچ سند و مدرکی از اینکه چنین مدال افتخاری اعطا شده باشد وجود ندارد. این در حالی است که عموی بایدن تقریبا یک دهه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا یعنی در سال ۱۹۹۹ از دنیا رفته است. هیچ گزارش و خبری درباره اعطای چنین مدالی به فرانک بایدن وجود نداشته و نام او در فهرست دریافت کنندگان مدال افتخار قلب بنفش در تالار افتخار ملی قلب بنفش در آمریکا وجود نیست.

بایدن با این حال توضیح داد که پدرش از او خواسته به برادرش یعنی فرانک این مدال افتخار که معمولا مختص به افراد زخمی و یا کشته شده در حین خدمت برای ارتش آمریکا از بعد از پنجم آوریل ۱۹۱۷ است را اعطا کند.

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد همه اینها زمانی که او به عنوان معاون رئیس جمهور اسبق آمریکا در سال ۲۰۰۸ انتخاب شده بود رخ داده‌اند.

عموی جو بایدن در سال ۱۹۹۹ و پدر او نیز در سال ۲۰۰۲ فوت کرده‌اند.

ترامپ در توضیح این ادعای عجیب و غریب و غیرممکن گفت: "پدر من وقتی که من در سال ۲۰۰۸ به معاونت رئیس جمهوری برگزیده شدم گفت، جوئی، عمو فرانک در نبرد بالج جنگیده، او الان حال خوبی ندارد. نه به خاطر نبرد بالج، اما او گفت، چون که او برنده مدال قلب بنفش شد و آن را هرگز دریافت نکرد. او هرگز آن را دریافت نکرد. فکر می کنی می‌توانی به او کمک کنی که مدال را دریافت کند؟ ما او را غافلگیر خواهیم کرد."

بایدن در ادامه سخنرانی‌اش تصریح کرد: "بنا براین من به او مدال قلب بنفش را دادم. او در نبرد بالج این مدال را برده بود. من به خاطر دارم که او به خانه آمد و من بیرون آمدم و پدر من گفت مدال را به او اعطا کن! باشد؟ خانواده ما در آنجا بودند."

رئیس جمهور آمریکا در ادامه روایتش بیان کرد: "من گفتم عمو فرانک تو این را برنده شده‌ای و من خواستم که – و او گفت من این مدال لعنتی را نمی خواهم. خیر. من جدی هستم. من آن را نمی خواهم."

بایدن اظهار کرد: "من گفتم مشکل چیست عمو فرانک؟ شما آن را به دست آورده‌اید. او گفت، بلکه اما برخی دیگر جان باختند. کسانی دیگر مردند من زنده ماندم من آن را نمی‌خواهم."

نبرد بالج آخرین حمله بزرگ آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم در بلژیک بود. آن نبرد مرگبارترین نبرد برای ارتش آمریکا بود که تعداد کشته هایش در آن به ۱۰۰۰۰۰ نفر رسید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی