بازدید 3216

شگرد عجیب تاجر قلابی برای سرقت از طلافروشی‌ها

کد خبر: ۱۱۵۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵ 15 December 2022

تاجر قلابی برای اجرای نقشه سرقت‌های سریالی از طلافروشی‌ها راننده‌ای را با روزی 5 میلیون تومان دستمزد استخدام کرده بود.

به گزارش ایران، اوایل آبان مرد طلافروشی با پلیس تماس گرفت و از سرقت یک سرویس طلا خبر داد و گفت: امروز مرد جوانی به طلافروشی‌ام آمد. او که به سختی فارسی صحبت می‌کرد به من گفت تاجری از کشور ترکیه است و قصد خرید طلا برای همسرش به عنوان سوغاتی دارد.

به همین خاطر چندین سرویس طلا برای او آوردم تا بالاخره یکی را انتخاب کرد، بعد یک میلیون تومان به من داد و به این بهانه که دلارهایش داخل کیف در ماشین است و مابقی پول را به دلار پرداخت خواهد کرد، سرویس را برداشت و از مغازه خارج شد. مرد تاجر سوار بر خودروی پرایدی شد و در کمال ناباوری به محض سوار شدن، راننده حرکت و فرار کرد.

با شکایت مرد طلافروش تحقیقات آغاز و در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان پلیس با شکایت‌های مشابه مواجه شدند. بررسی دوربین‌ها نشان می‌داد سرقت‌ها از سوی یک نفر اما با دو شگرد صورت می‌گیرد. شگرد اول به بهانه برداشتن پول از داخل خودرو بود اما در شیوه دوم سارق سرویس طلایی را انتخاب و در فرصتی مناسب با مشابه آن که بدلی بود جا به جا می‌کرد.

از آنجا که در تمامی سرقت‌ها، مرد جوان سوار بر یک خودروی پراید از محل متواری شده بود مأموران در بازبینی دوربین‌های مداربسته مقابل طلافروشی‌ها موفق شدند، شماره پلاک خودروی پراید را به‌دست آورند، بدین ترتیب هویت صاحب خودرو به نام پرویز به‌دست آمد.

پرویز ساکن کرج بود و زمانی که مأموران به سراغ او رفتند، مرد پرایدسوار گفت: مسافرکش هستم. مدتی قبل این مرد را به عنوان مسافر سوار خودروام کردم، او پیشنهاد خوبی به من داد، گفت پزشک جراح است و باید برخی روزها او را از کرج به تهران ببرم تا کارهای تجاری‌اش را انجام دهد و بعد هم دوباره به کرج برگردانم. من هم قبول کردم و او هر بار 5 میلیون تومان به من می‌داد اما من از سرقت‌هایش بی‌خبر بودم و نمی‌دانستم سرقت می‌کند.

به‌دنبال اطلاعاتی که مرد پرایدسوار در اختیار کارآگاهان قرار داد، تحقیقات برای دستگیری تاجر قلابی به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت ادامه دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری