بازدید 3397

سرمربی آمریکا: راهی جز بردن ایران باقی نمانده

کد خبر: ۱۱۵۲۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ 26 November 2022

گرگ برهالتر که شاگردانش در دور بازی اول خود از گروه B جام جهانی 2022  قطر، دو تساوی مقابل تیم‌های ولز و انگلیس به دست آورده‌اند، در خصوص بازی بعدی تیمش که روز سه‌شنبه مقابل ایران خواهد بود، اظهار داشت: من در سه کشور مختلف بازی کرده‌ام و در سوئد مربیگری کرده‌ام و چیزی که در مورد فوتبال وجود دارد این است که ما با افراد مختلف از سراسر جهان ملاقات می‌کنیم و به واسطه عشق مشترک‌مان به این ورزش است که با هم متحد می‌شویم. من تصور می‌کنم که این بازی به دلیل این واقعیت که هر دو تیم می‌خواهند به دور بعد صعود کنند، به شدت حساس و  رقابتی خواهد شد، نه به دلیل سیاست یا روابط بین دو کشور! ما فوتبالیست هستیم و می‌خواهیم رقابت کنیم و بازیکنان روز سه‌شنبه با هم رقابت خواهند کرد، همین و بس!

سرمربی آمریکا با اشاره به اینکه بازی با ایران همانند یک بازی مرحله حذفی برای تیمش خواهد بود، صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: یا ما برنده این بازی می‌شویم یا از جام جهانی خارج می‌شویم و این تمرکز ما برای آماده‌سازی تیم خواهد بود اما بیشتر از همه ما باید قدرتی که ایران با بازی‌اش به ارمغان می‌آورد را درک کنیم. اگر می‌خواهیم فرصتی برای صعود داشته باشیم، باید برای تقابل با ایران آماده باشیم. هر باری که در جام جهانی هستید و در بازی آخر سرنوشت‌ دست خودتان است، این چیز بسیار خوبی است.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا در حالی روز سه‌شنبه (ساعت 22:30 به وقت تهران) در آخرین بازی خود در گروه B جام جهانی و در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم می‌روند که ایران در حال حاضر با سه امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی این گروه و پشت‌ سر انگلیس چهار امتیازی است. تیم‌های آمریکا و ولز هم به ترتیب با 2 و یک امتیاز رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند.

دو تیم ایران و آمریکا پیش از این یک بار در تاریخ رقابت‌های جام جهانی به مصاف هم رفته‌اند که تیم ملی در آن بازی و در جام جهانی 1998 فرانسه موفق شد آمریکا را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد؛ دیداری که از آن با عناوینی همچون «بازی قرن»، «مادر تمامی بازی‌ها» و «سیاسی‌ترین بازی تاریخ» یاد شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم