بازدید 11395
با تحولات منطقه و جهان

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری / اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌ / حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری، اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه، حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران، رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل و اعتراض وزیر خارجه ایران به وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۵۰۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶ 16 November 2022

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024 ریاست جمهوری/ اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌/ حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

بین الملل تابناک: اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری، اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه، حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران، رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل و اعتراض وزیر خارجه ایران به وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری

پس از گمانه‌زنی‌های زیاد در خصوص احتمال مشارکت مجدد رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا، در نهایت «دونالد ترامپ» اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده بعنوان نامزد جمهوری‌خواهان مشارکت خواهد کرد.

شبکه سی ان ان در این خصوص گزارش کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا با هدف تبدیل شدن به رئیس‌جمهوری که برای دومین دوره غیرمتوالی رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود، سه‌شنبه شب به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران)، اعلام کرد که بعنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا مشارکت خواهد کرد.

ترامپ به جمعیتی از هواداران خود که پیرامون اقامتگاه وی در «مارالاگو» در فلوریدا تجمع کرده بودند، گفت: «برای آن‌که آمریکا را بار دیگر بزرگ و شکوهمند کنیم، امشب نامزدی خود را برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده اعلام می‌کنم.»

بر اساس این گزارش، ترامپ که با متحدان، مشاوران و افراد بانفوذ حزب محافظه‌کار دوره شده بود، سخنرانی بسیار زیرکانه‌ای ایراد کرد که مملو از ادعاهای اغراق‌آمیز و جعلی درباره چهار سال ریاست‌جمهوری‌اش بود.

سی ان ان در گزارش خود ادامه داد، ترامپ برای برانگیختن نوستالژی دوران ریاست جمهوری‌اش در میان جمهوری‌خواهانی که نشانه‌هایی از خستگی ترامپ را پس از انتخابات میان‌دوره نشان داده‌اند، غالباً دستاوردهای دوره اول خود را با سیاست‌های دولت بایدن و فضای اقتصادی کنونی مقایسه می‌کرد.

ترامپ که برای گروه زیادی از جمهوری‌خواهانی سخنرانی می‌کرد و آنان از او انتظار دارند تا در ماه های آتی با رقبای اصلی روبرو شود، مدعی شد، اگر جمهوری‌خواهان خواهان بازپس‌گیری کاخ سفید از دموکرات‌ها هستند، نباید یک سیاستمدار یا نامزد متعارف را معرفی کنند.

بر اساس گزارش سی ان ان، ترامپ در این خصوص گفت: «این کارزار من نیست بلکه کارزار همگی ماست.»

رئیس‌جمهور جنجالی سابق ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، پس از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری بار‌ها ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد و در دادگاه‌های مختلف این کشور شکایاتی را مطرح کرد که همه این شکایات رد شد.

وی در تریبون‌های مختلف علیه سیاست‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور فعلی آمریکا سخن گفته است و به تازگی بارها غیرمستقیم از احتمال مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا خبر داده بود.

اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه چندین شرکت و فرد ایرانی و روسیه‌ای از جمله شرکت تحقیقات صنایع هوایی شاهد را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد افراد و «شرکت‌های دخیل در تولید یا انتقال پهپادهای ایران به روسیه» را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024 ریاست جمهوری/ اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌/ حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

شرکت تحقیقات صنایع هوایی شاهد، شرکت‌های اماراتی «ساکسس ایویشن» و «آی‌جت گلوبال» با ادعای تولید و تسهیل انتقال پهپادهای ایران در این فهرست قرار گرفته‌اند.

خزانه‌داری آمریکا می‌گوید همزمان شرکت روسیه‌ای «واگنر»، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و صنایع هوایی قدس نیز به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۴۰۲۴ تحریم شده‌اند.

مطابق این بیانیه، نام دو شهروند روسیه‌ای که ادعا می‌شود در تحویل پهپادهای ایران به شرکت واگنر نقش داشته‌اند نیز در فهرست سیاه قرار گرفته است.

تکرار ادعای ارسال پهپاد ایران به روسیه در شرایطی صورت گرفته که مقام‌های مختلف جمهوری اسلامی، بارها در رد این ادعای تکراری اوکراین و متحدان غربی این کشور اعلام کرده‌اند که تهران پهپاد و موشکی به مسکو برای استفاده در جنگ اوکراین تحویل نداده و در تلاش برای توقف این جنگ از مجاری دیپلماتیک است.

«ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر تصریح کرد: «ایران هیچ سلاحی را برای هیچ یک از طرفین جنگ صادر نکرده است.»

او حدود چند هفته پیش هم درباره ادعاهای مقام‌های اوکراینی مبنی بر استفاده ارتش روسیه از پهپادهای ساخت ایران گفت: «جمهوری اسلامی ایران اخبار منتشره در خصوص تحویل پهپاد به روسیه به منظور استفاده در جنگ اوکراین را بی اساس دانسته و آن را تأیید نمی‌کند.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران یازدهم مهرماه همچنین تصریح کرد: «ما از ابتدای منازعه تاکنون، همواره سیاست اصولی و روشن خود را مبتنی بر بی‌طرفی فعال و مخالفت با جنگ و لزوم حل و فصل سیاسی اختلافات دو طرف، به دور از خشونت، اعلام کرده‌ایم.»

کنعانی خاطرنشان کرد: «در این راستا، در ماه‌های گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس‌ها و دیدارهای متعدد خود با همتایان روس و اوکراینی، همواره بر لزوم حل اختلافات به صورت مسالمت آمیز و از طریق گفت‌وگو، تصریح و آمادگی کشورمان را برای مساعدت به این روند، اعلام کرده است.»

حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران

«جاستین ترودو»، نخست‌وزیر کانادا پیامی را در توییتر که حاوی اطلاعات غلط درباره ایران بود، منتشر و سپس آن را حذف کرد.

برخی حساب‌های کاربری روز سه‌شنبه ادعایی را مبنی بر اینکه ایران «۱۵۰۰۰ معترض» را به اعدام محکوم کرده منتشر نمودند. در اینستاگرام، این شبکه اجتماعی این پیام را «اطلاعات غلط» شناسایی کرده و گفته راستی‌آزمایی‌ها نشان داده که این اطلاعات واقعی نیستند.

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024 ریاست جمهوری/ اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌/ حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

جاستین تردود در پیامی در توییتر نوشته بود: «کانادا تصمیم وحشیانه ایران برای در نظر گرفتن حکم اعدام ۱۵۰۰۰ معترض را محکوم می‌کند.» او بعد از آنکه معلوم شد این اطلاعات غلط است پیام مورد نظر را حذف کرده است.

یک سخنگوی دولت کانادا به سی‌ان‌ان گفت: «این پیام مبتنی بر گزارش های اولیه‌ای بود که ناقص و بدون در نظر گرفتن بافت اولیه بود.»

رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

در نشست فوق العاده (اضطراری) روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه (۱۴ نوامبر) مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی اوکراین با عنوان «تمهیدات مربوط به جبران و غرامت تجاوز روسیه به اوکراین» با ۹۴ رای موافق، ۱۴ رای منفی و ۷۳ رای ممتنع به تصویب رسید.

علاوه بر روسیه، کشورهای چین، ایران، بلاروس، آفریقای مرکزی، کوبا، کره شمالی، اریتره، اتیوپی، مالی، نیکاراگوئه، سوریه و زیمباوه به این قطعنامه رای منفی و ۷۳ عضو سازمان ملل نیز رای ممتنع دادند.

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024 ریاست جمهوری/ اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌/ حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

این قطعنامه با محکومیت تجاوز روسیه به اوکراین و شناسایی ضرورت احصای خسارات وارده به اوکراین، پیشنهاد می کند با مشارکت دولت اوکراین مکانیسمی برای ثبت و آرشیو خسارات وارده به اوکراین توسط روسیه ایجاد شود که مورد حمایت کشورهای غربی قرار گرفت.

واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، ضمن مخالفت قاطع با این مکانیسم، این اقدام را فاقد وجاهت حقوقی و تلاش غرب برای مشروعیت بخشی و مصادره اموال توقیف شده این کشور دانست.

وی گفت: هدف پنهان غرب برای حمایت از این مکانیسم، غارت اموال روسیه به ازای کمک های تسلیحاتی به اوکراین است که عملا آتش ادامه جنگ و منافع کارخانه های تسلیحاتی آمریکا را تامین می کند.

بسیاری از کشورهای مستقل ضمن سیاسی خواندن قطعنامه مذکور، ایجاد مکانیسم منحصربفرد برای مخاصمه جاری در اوکراین و نادیده گرفتن جنایات و اقدامات غیرقانونی کشورهای غربی را اقدامی ریاکارانه و مجمع عمومی را فاقد صلاحیت حقوقی برای ایجاد چنین مکانیسمی دانستند.

امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت احترام همگان به منشور ملل متحد و اصول حقوق بین الملل تاکید کرده و با اشاره به ضرورت حفظ نقش مستقل سازمان ملل در مخاصمه جاری در اوکراین می گوید، این قطعنامه، به ادبیاتی فراتر از حوزه وظایف و دستورکار مجمع عمومی سازمان ملل پرداخته که مشارکت واقعی در پایان دادن به مخاصمه مذکور به وجود نمی آید و صرفا به دستاویزی سیاسی در اختیار عده معدودی از کشورها تبدیل خواهد شد.

نمایند دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به سابقه طولانی جنایات و جرایم جهانی اعم از اشغال نظامی، تحریم، غارت اموال، اشغالگری و آپارتاید، اظهار داشت: اگر اراده ای برای ایجاد مکانیسمی در جهت ثبت و رسیدگی به موارد نقض حقوق بین الملل وجود دارد، باید به مکانیسمی جهان شمول توسل جست که تمام وقایع از جمله در فراهم کردن تسلیحات کشتار جمعی و سلاح شیمیایی برای رژیم های جنایتکاری نظیر صدام را شامل شود.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با تاکید بر ضرورت احترام به اصول بنیادین حقوق بین الملل عرفی شامل مصونیت قضایی اموال دولت ها، مخالفت قاطع جمهوری اسلامی ایران را با هرگونه سازوکاری که اصول بنیادین حقوق بین الملل را نادیده بگیرد، بیان کرد و افزود: دولت ایران هرگونه اقدام و تصمیمی مبتنی بر بندهای اجرایی این قطعنامه را فاقد وجاهت حقوقی می داند.

اعتراض وزیر خارجه ایران به وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، مهمترین موضوعات روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک مورد گفت‌و‌گو و تبادل نظر قرار گرفت.

در این مکالمه تلفنی، امیرعبداللهیان ضمن ابراز نارضایتی از برخی اظهارات غیرواقع بینانه مطرح در روز‌های اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آن‌ها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.

اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات 2024 ریاست جمهوری/ اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های ایران و روسیه‌/ حذف توییت نخست وزیر کانادا درباره ایران/ رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل

گفتنی است، در روزهای اخیر اظهارات غیرسازنده‌ای از سوی الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان مطرح شد که واکنش ایران را به همراه داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان مجاری رسمی و دیپلماتیک را بهترین مسیر برای رفع سوءتفاهمات و اختلاف‌نظر‌ها خواند و تاکید کرد: مطرح کردن این گونه موضوعات در رسانه‌ها، نه تنها کمکی به حل مساله نمی‌کند، بلکه زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان فراهم می‌آورد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان توسعه روابط با همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر لزوم تقویت همه جانبه روابط بین دو کشور تاکید کرد.

امیرعبداللهیان از همتای آذری خود برای شرکت در نشست ابتکاری جمهوری اسلامی ایران موسوم به ۳+۳ در تهران بعنوان چارچوبی برای حل و فصل مسائل منطقه از طریق راهکار دیپلماسی دعوت کرد.

جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی، با اشاره به دیدار اخیر رؤسای جمهور دو کشور در آستانه، گفت‌و‌گوها و تماس‌های بین مقامات ایران و آذربایجان را مثبت ارزیابی و بر آمادگی جمهوری آذربایجان برای تقویت روابط و رفع سوءتفاهم‌ها تاکید کرد.

طرفین بر لزوم تداوم و تقویت ارتباط بین بخش‌ها و نهادهای مختلف دو کشور به منظور تقویت روابط دوستانه و رفع سوء تفاهمات احتمالی تاکید کردند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۳
در انتظار بررسی: ۴۳
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر پوتین جنایتکار و آدم کش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نام ایران کنار چه کشورهای منفوری گذاشته شده : بلاروس، آفریقای مرکزی، کوبا، کره شمالی، اریتره، اتیوپی، مالی، نیکاراگوئه، سوریه و زیمباوه واقعا ناراحت کننده هست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
همیشه در سمت اشتباه ایستادیم. رای منفی دادن به نفع متجاوز وجهه خوبی برای اون کشور ایجاد نخواهد کرد
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
الانم روسیه ایران را تحریم کرده تا به مردم فشار بیاد.
محسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
امریکا بخاطر منافع اش دست به دامن داعش شد سر قضیه سوریه و عراق.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
بیست کشور اتحادیه اروپا وکشورهای عضو ناتو که مجبور به رای مثبت هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر ناتو ی جنایتکار
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ما میدونیم که از آلبانی نظر میدی و بقیه رای مثبت میدن
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر امریکا و انگلیس و فرانسه جنایت کار
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
روسیه به تمام ۷ قطعنامه تحریمی جهانی بر علیه
ما رای مثبت داد

در حالیکه ما در مقایسه با تجاوز و اشعالگری روسیه به

اوکراین کار بزرگ و اشتباه خطرناکی نکرده بودیم

و الان ما بجای تلافی و همراهی با دنیا برای محکوم

کردن تجاوز کاری و اشغالگری روسیه و دفاع از کشور مظلوم و اشغال شده اوکراین
برعکس رفتار کرده و به روسیه هم پهپاد رزمی داده و

هم رای منفی در تنبیه و تحریم و مجازات او دادیم !!!؟
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ن۱۴:۳۷روسیه جدیدا در تمامی تحریم ها و قطعنامه ها به نفع ایران رای داده و دیگه نمیتونه ضد ایران رای بده
مرگ بر ناتو امریکا و انگلیس و فرانسه و ال سقوط
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
«رای منفی ایران به قطعنامه علیه روسیه در سازمان ملل»
این در راستای سیاست دفاع از مظلوم هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نه خیر عزیز، به نظر دولت ایران - درست یا غلطش را کاری ندارم - در راستای منافع ملی هست. همان چیزی که شما دوست عزیز و خیلی دیگه از اون دم میزنند و به همین دلیل حمایت از فلسطین و امثال اون رو کاملا اشتباه میدونید.
پس دقت کن شما در اظهار نظراتتون از سیاست یک بام و چند هوا پیروی نکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
باز در امریکا تقلب کردند.
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر امریکا و انگلیس و اطرافیاشون
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر امریکا و انگلیس و اطرافیاشون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
واقعا این تحریم هایی که هر از چند گاهی از اطاق فکر آمریکا بیرون می زند موثر در اقتصاد ایران است یا خیر؟
یا مشکلات ما بیشتر جنبه داخلی دارد؟
ظاهر با پیشرفت هایی که ایران در زمینه موشک و پهپاد داشته است بنظر می رسد تحریم ها مسخره و بیشتر جنبه روانی دارد و ظاهراً تیغشان به سنگ برخورد کرده است
نه آمریکا دیگر آمریکای قدیم است و نه ایران ایران قدیم است و اگر ایران بتواند از این بحران اقتصادی عبور کند امیدواری ها دوچندان خواهد شد و عبور از این بحران اول نیاز فوری به یک تیم اقتصادی باکیفیت دارد و دوم به افزایش فرهنگ اقتصادی مردم دارد
اقتصاد پاشنه آشیل کشور شده است که امروز نقطه عطف برای نظام شده است
پاسخ ها
@
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
خوبه گفتی اگر بتونه عبور کنه! تا الان ک نتونسته و ملت در باتلاق فرو رفتن
افزایش فرهنگ اقتصادی؟!!!!!!!!!! یعنی وضع اقتصاد مملکت خرابه مملت 2 وعده غذا بخورن اونم اشکنه پیاز؟ راهکار شماها فقط همینه؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
پراید چند دادا؟چندتا حقوق باید کنار بزاری تا یک متر خونه بخری؟
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
امروز جمهوری اسلامی ایران در قله اقتدار دفاعی، امنیتی و سیاسی ایستاده و دشمنان این را برنمی‌تابند و علیه ما توطئه می‌کنند و افرادی که امروز بازیچه شده اند،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نقش ترامپ( گنده لات )فروپاشی لیبرالیسم غرب است که با درگیری هایی که در آمریکا بوجود خواهد آمد.

با این تفاوت که فروپاشی شوروی توسط متفکر روسی گورباچوف انجام شد با حفظ روسیه و موافقت با استقلال کشورهای آسیای میانها و اروپای شرقی الحاق شده به روسیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
قطعات پازل کم کم کنار هم قرار میگیرد . ضعیف و منزوی شدن روسیه ، انتخاب نتانیاهو ، معادلات اخیر خاورمیانه و کوتاه آمدن چین و در انتها هم انتخاب ترامپ . برای خیلی ها شاید باورش سخت باشد ولی جاده صاف می شود .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نتانیاهو هم کلید پایان اسرائیل است . خیلی از صهیونیست ها هم این ر ا می دانند تعدادی از مرتاضان وخاخام یهودی این پیش بینی را کرده اند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
خوب به این کشورها دقت کنید:
علاوه بر روسیه، کشورهای چین، ایران، بلاروس، آفریقای مرکزی، کوبا، کره شمالی، اریتره، اتیوپی، مالی، نیکاراگوئه، سوریه و زیمباوه به این قطعنامه رای منفی دادند.
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
دقیقاً
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
خیلی عذاب آور است . بجای اینکه در کنار کشورهای تاثیر گذار بر معادلات بین المللی قرار بگیریم و از پتانسیل های موجودمان استفاده کنیم ، در کنار چند کشور منزوی ایستاده ایم . بسیار ناراحت کننده هست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
اگر کشورهایی که رای ممتنع دادند را در نظر بگیریم به لحاظ جمعیت و اقتصاد قطعنامه رای نیاورده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
توليد ناخالص داخلي اين كشورها را حساب كن و با بقيه كشورهايي كه راي مثبت داده اند مقايسه كن
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ترامپ + مجلس جمهوری خواهان= سلام به دلار 100 هزارتومانی!!!!
پاسخ ها
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ترامپ هنوز انتخاب نشده حتی به عنوان نماینده جمهوری‌خواه ها باید درون جذب رقابت کنه که به احتمال زیاد به فرماندار فلوریدا میبازه
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
نسل‌کشی، کشتار ده درصد از جمعیت الجزایر به دست سربازان فرانسوی بود، نسل‌کشی، مسلح کردن و کشتار ۸۰۰ هزار نفر از مردم رواندا از سوی دولت فرانسه بود، نسل‌کشی، اقدامات انگلیس در آرژانتین است، نسل‌کشی، قتل‌عام ده میلیون ایرانی در اثر قحطی در دوران تسلط انگلیسی‌ها بر کشور بود، نسل‌کشی، قصابی و سلاخی اسرائیلی‌ها در صبرا و شتیلا، دیر یاسین و قاناست. همین دولت فرانسه، دو دهه قبل به ایران خون‌آلوده صادر کرد. بدویت مدرن، فروش لبنیات آلوده ناشی از انفجار چرنوبیل به شرقی‌هاست. توحش، خالی کردن بار کشتی‌های آلوده به مواد رادیواکتیو در نزدیکی سواحل کشور‌های آفریقایی است جنایت کشورهایی که شما از انها طرفداری می کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ترامپ هم خیلی هارت پورت می کرد اما در مقابل موشک باران دقیق و نقطه زن و پرقدرت ایران درعین الاسد دیداگر جواب بده ناو هایش در خلیج فارس و دریای عمان غرق خواهد شد لذا هیچ غلطی نتوانست بکند
انتقام شهید قاسم سلیمانی هنوز کامل گرفته نشده .
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
مرگ بر دلال وو اغتشاشگر ارز
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
تابناک
نادیدن مسایل جاری کشور و طرح مسایل درجه ۳ و ۴ هیچ مشکلی را حل نمی کند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
با ترامپ از 2024
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
آقای ترودو که یه کوین گاف بزرگی میده، معلوم نیست سایر اظهار نظراتش در مورد ایران، تا چه حد غلط باشه. شاید هم دکمه صفر صفحه‌کلیدش گیر کرده بود و تا اومده به خودش بجنبه، چند تا صفر اضافی بطور ناخواسته تایپ شده و چون ایشون خیلی سرشون شلوغه هست بلافاصله دکمه ارسال رو کلیک کرده و الی آخر تا اینکه نتانیاهو بهش اطلاع میده که بابا ماهم مثل تو خالی بند هستیم ولی نه تا این حد کل درست و ضایع.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ایران باید در تمام رای گیری های سازمان ملل بر علیه روسیه و تجاوز و جنایات آنها رای + بدهد
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
میخوام بدونم رییسی و اون دلواپسانی که در دوره روحانی مرتب اون رو مقصر گرانیها میدونستند با اومدن دوباره ترامپ چیکار میخوان بکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
میگفتند که گرانیها بخاطر سوء مدیریت وزرا و دولت است

و اصلا به تحریم ها ارتباطی ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
هیچ دقت کردید که اکثریت مردم امریکا و همجنین عمده ملل جهان چقدر مشتاق ورود مجدد ترامپ به کاخ سفید هستند؟ اگر به علل این اشتیاق فکر و تعمق کنیم، به واقعیات ارزشمندی پی خواهیم برد
پاسخ ها
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
احتمالا فقط دقت جنابعالی هست چون سابقا تمامی دنیا حتی اروپایی ها هم از ترامپ بدشون می آمد . اینکه الان شما دقت کرید و متوجه اشتیاق جهانیان و ملل به حضور دوباره ترامپ شدید مانده ام کجا را نگاه کردید ؟؟؟ به ماهم یاد بده یه ذره بیشتر دقت کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
الهام علی اف محبوب تمام آذری ها در سرتاسر جهان است و بعنوان خط قرمز ترکهای باغیرت و سلحشور قلمداد میشود
پاسخ ها
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
منظورت همون الهام علی افی که با صهیونیستها عقد اخوت بسته ؟؟؟ و داعشی ها را تو کشورش جا داده و کشورش شده پایگاه جاسوسی اسرائیل . و دامادش هم یه صهیونیست یهودی است ؟؟اگه منظورت اون الهام است که باید بگم یه جنایتکار و مزدور بیش نیست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
چقدر تو بدبختی که علیف برات بت شده فرزندان ستارخان زیر علم دیگران نمی روند زیرا غیرت دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
این الهام را اسم خوبی براش انتخاب کردند چون واقعا آغاست
دختر همسایه ما که اسمش الهامه این که این اسم را روی چنین فردی گذاشته اند را هم توهین به خودش می دونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
زرشک .باید گوش علی اف حقیر را چرخوند .تا بفهمه اذربا یجان مال ایرانه.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ترودو با این همه فضاحت که به بار آورده بزودی باید بره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ترامپ فعلا نامزد خودخوانده جمهوري خواهان شده بايد ديد كه اولا جمهوري خواهان هم از او حمايت مي كنند يا نه و اينكه اصلا تا اون موقع زنده خواهد موند.
بابک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
آفای علی اف چیزی نگفته گفنه چرا حدود چهل میلبون تورک آزربایجانی نتوانند به زبان خودشان تحصیل کنند ؟ اصلا خودت قضاوت کن چرا صدهزارا ارمنی میتوانند در ایران به زبان خودت تحصیل کنند ولی کرد و تورک و بلوچ و عرب و... از این حقوق اولیه خود محرومند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
ایران باید از ترودو بخاطر دروغ پراکنی شکایت کنه. این ترودو دقیقا مثل زلنسکیه، هر دو دلقک هستند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار