بازدید 75621

جزییات دومین عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه در اقلیم شمال عراق +تصاویر

سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: خلع سلاح و برچیدن بساط تروریست‌ها از تعطیلی مقر‌ها تا اقدام اطمینان‌بخش مقامات اقلیم نسبت به دورسازی تروریست‌های مزدور و جنایتکار از منطقه خواسته مشروع، قانونی و قطعی نیرو‌های مسلح و ملت عزیز ایران بوده است.
کد خبر: ۱۱۵۰۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶ 14 November 2022

تابناک _ روابط عمومی کل سپاه از عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه علیه مقر‌ها و مراکز تروریست‌های تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق خبر داد.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اعلام خبر آغاز عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه مقر‌ها و مراکز تروریست‌های تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق، آمده است: در پی تداوم بی عملی‌ها و برخی غفلت‌های آشکار و بعضاً تعمدی مقامات اقلیم شمال عراق در برخورد با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب و ضد ایرانی تجزیه طلب که سال‌هاست برای توطئه و تعرض علیه ملت ایران در سرزمین اقلیم لانه کرده‌اند، به رغم عملیات ماه گذشته، دوباره تروریست‌ها در حال تحرک و اقدام برای ایجاد ناامنی در ایران اسلامی برآمده اند؛ لذا با توجه به شرایط و اشراف اطلاعاتی و برنامه ریزی عملیاتی از صبح امروز (دوشنبه) مقرها، مراکز و همچنین معابر حمل و انتقال سلاح و مهمات تروریست‌ها به ایران مورد اصابت عملیات موشکی و پهپادی رزمندگان اسلام قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: یگان‌های عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه، این عملیات را پس از هشدار‌های دوباره در جلسات دیپلماسی و امنیتی مشترک اخیر مبنی بر تعطیلی اردوگاه‌ها، خلع سلاح و اخراج گروهک‌ها از منطقه و تاکید بر عدم بر هم خوردن امنیت و آرامش مردم شمال عراق و متاسفانه عدم مشاهده اقدام عملی و عینی موثر از طرف مقابل، آغاز کرده اند.

این اطلاعیه با تاکید بر اینکه «در عین حال اشرار و تروریست‌های مزدور استکبار جهانی همچنان به شرارت‌های مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داده اند»، تصریح کرده است: از آنجا که امنیت مرزی و داخلی کشور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، ادامه این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.

روابط عمومی کل سپاه در ادامه این اطلاعیه با اشاره به توصیه‌های صورت گرفته به مسئولین و دولت مرکزی و اقلیم عراق و همچنین ساکنین منطقه برای فاصله گرفتن از محل استقرار مراکز و فعالیت تروریست‌ها، تاکید کرده است: خلع سلاح و برچیدن بساط تروریست‌ها از تعطیلی مقر‌ها تا اقدام اطمینان‌بخش مقامات اقلیم نسبت به دورسازی تروریست‌های مزدور و جنایتکار از منطقه خواسته مشروع، قانونی و قطعی نیرو‌های مسلح و ملت عزیز ایران بوده و انتظار است مقامات اقلیم شمال عراق با اقدامات عملی خود، ثبات و امنیت پایدار منطقه را مورد صیانت و پشتیبانی قرار دهند.

این اطلاعیه در پایان تاکید کرده است: بار دیگر از مسئولین دولت مرکزی و اقلیم شمال عراق می‌خواهیم در راستای حفظ حسن همجواری و برقراری امنیت مرز‌های مشترک دو کشور نسبت به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران عمل کنند تا از وارد آمدن خسارات بیشتر به مردم دو کشور و برهم خوردن آرامش و امنیت به واسطه حضور تروریست‌ها در منطقه جلوگیری شود.

 

 

در این عملیات مقرهایی را هدف قرار دادیم که در جوار جمعیت نبود


سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره دومین عملیات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه علیه تروریست‌های تجزیه‌طلب اقلیم شمال عراق گفت: قبل از عملیات ربیع که در ششم مهرماه امسال انجام شد، ما  مرتب به اقلیم شمال عراق و دولت مرکزی عراق هشدار داده بودیم که گروهک‌های تجزیه طلبی که در شمال اقلیم عراق هستند و مقرهای مختلفی در منطقه شمال عراق دارند را یا اخراج و خلع سلاح و یا اردوگاه‌نشین کنند. اما به هر شکل این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: گروهک‌های تجزیه طلب هم اقدامات تروریستی خود را هم در داخل ایران از مبدا عراق انجام دادند و هم در برخی از اغتشاشاتی که در منطقه شمالغرب کشور به وقوع می‌پیوست. ما همیشه جا پای عناصر ضد انقلاب و تجزیه‌طلبی که در شمال عراق مقرهای مختلفی داشتند، می دیدیم.

سردار پاکپور با اشاره به عملیات ربیع نیروی زمینی سپاه که ششم مهرماه سال جاری علیه تروریست‌های اقلیم شمال عراق انجام شد، تاکید کرد: عملیات ربیع را در یک حجم گسترده انجام دادیم که مقرهای آن‌ها کامل آسیب دید و تعدادی هم به هلاکت رسیدند. پس از عملیات ربیع هم مرتب با دولت مرکزی عراق و مسئولان اقلیم شمال عراق ارتباط داشتیم. مسئولان وزارت امور خارجه ما و عناصری که قرار بود، با این افراد مذاکره کنند با برگزاری جلساتی در راستای خلع سلاح و اخراج گروه‌های تروریست از شمال عراق ارتباطمان برقرار بود و جلسات مختلفی هم وجود داشت.

وی ادامه داد: آن‌ها هم قول دادند و در این جهت گام های اساسی را برداشته و اقدامات عملی را در محل استقرار تروریست‌ها شاهد باشیم. هم مقرهای تروریست‌ها در حاشیه مرزهای ما و هم مقرهای عمقی آن‌ها که تا ۱۲۰ کیلومتری عمر شمال عراق مستقر هستند، قرار بود اتفاقاتی رخ بدهد و آن‌ها را جمع کنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به تاکتیک تروریست‌ها برای مستقر شدن در میان مردم عادی تصریح کرد: اکنون حدود پنجاه روز از آن موضوع گذشته و متاسفانه هیچ اقدام عملی در این راستا صورت نگرفته و همچنان مقرهایی که در آن عملیات آسیب دیدند و منهدم شدند را تخلیه کردند و با رفتن به میان جمعیت در میان آن‌ها مستقر شدند؛ این موضوعی است که برای امنیت مردم شمال عراق بسیار مهم است.

تعداد بازدید : 16016

 

وی افزود: تروریست‌ها در میان جمعیت مستقر شدند و ما برخی از مقرهای آن‌ها را که تراکم جمعیتی در اطراف آن‌ها وجود نداشت، امروز طی یک برنامه‌ریزی دقیق علیه برخی از این مقرها عملیات انجام دادیم.

سردار پاکپور با بیان اینکه هم دولت مرکزی عراق و هم اقلیم شمال عراق مسئول امنیت مردم خودشان هستند، بیان کرد: از طرفی هم ما مسئول امنیت مردم خودمان هستیم و اگر عناصر تجزیه طلب و تروریست بخواهند با فرصت در محلی تجهیز شده، تمرین و طرح ریزی کنند و از طرف آمریکایی‌ها پشتیبانی شوند و برای اقدامات ضد امنیتی در داخل و اقدامات تروریستی برنامه‌ریزی کنند. همان طور که در سنوات قبل هم مطرح کردیم، این را برنمی‌تابیم و این مقرها را در هر نقطه‌ای که باشند، آماج قرار می‌دهیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: پس از عملیات ربیع دیدیم در بسیاری از اتفاقاتی که در شمال غربی کشورمان رخ می‌دهد، این‌ها یا با هدایت و یا اعزام تیم‌هایی که برای هدایت اغتشاشگران جهت تخریب اموال عمومی می‌فرستند یا برخی اقدامات تروریستی که منجر شده به برخی ترورهایی که در داخل استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه رخ داده عمدتاً دستگیری‌هایی که داشتیم اکثریت آن‌ها از گروه‌های ضد انقلاب و تجزیه طلبی هستند که در اقلیم شمال عراق هستند.

سردار پاکپور با بیان اینکه ما درباره امنیت خودمان با هیچ‌کس تعارف نداریم، تاکید کرد: بار دیگر تاکید می کنم ما در رابطه با امنیت خودمان با هیچکس تعارف نداریم و چندین بار هم این نکته را اعلام کرده ایم. چندین مکان است که من از آن‌ها اسم می‌برم که بدانند ما نسبت به همه آن‌ها اشراف داریم و قبلاً هم به مسئولان اقلیم شمال عراق و دولت مرکزی عراق اسامی آن‌ها را اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: منطقه‌ای به نام بکر جو در منطقه سلیمانیه، یکی از مناطقی است که پس از اینکه ما مقرهای آن‌ها را منهدم کردیم، در این منطقه مستقر شدند. اینجا منطقه ای است که جمعیت عادی هم در آن حضور دارند. مردم بکر جو باید این تروریست‌ها را طرد کنند تا امنیتشان برقرار شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به سایر مناطقی که تروریست‌ها در آنجا مستقر هستند، بیان کرد: توپوزآباد دیگر منطقه‌ای است که یک روستاست که در کنار این روستا آمده‌اند یک اردوگاه ای ایجاد کردند و در آنجا مستقر هستند که حتماً این‌ها را در عملیات بعدی مورد هدف قرار خواهیم داد. خود کوی سنجق هم شهر کوی‌ سنجق و هم روستاهای اطراف آن و قلعه ای که تروریست‌ها دارند؛ برخی نقاط مانند آزادی و امیریه هستند که در آن‌جا مستقر شدند که مراکز جمعیتی هستند.

وی با بیان اینکه هدف از حضور تروریست‌ها در میان جمعیت استفاده از مردم عادی به عنوان سپر دفاعی برای خودشان است، تصریح کرد: ما قطعاً ملاحظاتی داریم تا مردم بی‌گناه و خانواده‌ها مورد اصابت قرار نگیرند. هم اکنون نیز به همه این عزیزان اعلام می‌کنیم نمی‌دانیم مناطقی که این افراد حضور دارند، خانواده‌ای مستقر هست یا خیر؟ ما بالاخره برای امنیت خودمان این‌ها را هدف قرار می‌دهیم.

سردار پاکپور ضمن برشماری سایر نقاط استقرار تروریست‌ها گفت: زرگوییز، گرد چال، جژنه‌کال و پاکشهر جزو مناطقی است که هم روستا هستند و هم جزو مناطق شهری و شهرکی. تروریست‌ها در کنار این روستاها و شهرک‌ها مستقر هستند و ما حتماً در عملیات بعدی آن ها را هدف قرار می دهیم. ما از مردم این روستاها و شهرها می خواهیم و تقاضا داریم که یا تروریست‌ها را طرد کنند و یا اطراف مقرهای آن‌ها حضور نداشته باشند تا دچار آسیب نشوند. این نکته ای است که هم بایستی مردم منطقه هم دولت اقلیم شمال عراق و هم دولت مرکزی عراق به آن توجه جدی داشته باشند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه ما بنا نداریم حتی خانواده‌های تروریست‌ها دچار آسیب نشوند، تاکید کرد: همین ها هم باید به شکلی باشد که مقرهای آن‌ها در خانه‌های سازمانی آن‌ها نباشد. اکنون در برخی مناطق شاهد هستیم که تیم‌های ترور این گروهک‌ها در خانه‌های سازمانی مستقرند و ما دقیق از جزئیات آن‌ها مطلعیم و اینکه در چه منطقه‌ای قرار دارند.

وی افزود: اما به لحاظ ملاحظه ای که درباره افراد بی‌گناه و خانواده ها داریم، از منهدم کردن آن‌ها پرهیز داریم. اما بعداً نمی دانیم که این‌ها اطرافشان خانواده هست یا نیست و حتماً مورد هدف قرار خواهیم داد. ان‌شاءالله هم مردم منطقه، هم دولت مرکزی عراق و هم دولت اقلیم شمال عراق نسبت به این موضوعات حساسیت نشان بدهند و اقداماتی که در جهت امنیت مردم خودشان است را انجام بدهند که اخراج و خلع سلاح این گروهک‌های تجزیه طلب و تروریستی از اقلیم شمال عراق است.

سردار پاکپور با اشاره به جزئیات عملیات امروز نیروی زمینی سپاه علیه تروریست‌های تجزیه‌طلب اقلیم شمال عراق بیان کرد: ما در این عملیات مقرهایی را هدف قرار دادیم که در جوار جمعیت نبود و مقرهایی بود که در عملیات ربیع برخی جاها مورد اصابت قرار گرفته بود. ما تروریست‌هایی که مجدداً در آن‌ها مستقر شده بودند، با موشک و پهپادهای انتحاری و رزمی و همچنین، مقرهای حاشیه مرز را هم با توپخانه هدف قرار دادیم.

سردار اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء نیروی زمینی سپاه نیز در این باره گفت: ما مقر گروهک‌های تروریستی در اقلیم شمال عراق را تا عمق ۷۰ تا ۸۰ کیلومتری هدف قرار دادیم. این گروهک‌ها در اغتشاشات اخیر از جمله آتش‌سوزی‌های بانک‌ها، کشته سازی‌ها و ورود سلاح‌های جنگی به کشور نقش داشتند.


 

تعداد بازدید : 16062
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۲۰
درود خدا بر سپاهیان اسلام
دمتون گرم هر وقت حمله کردن همینجوری مجازاتشون کنید یه جوری که ایران آشوب شد اینا از ترسشون مردم رو به آرامش دعوت کنن
آفرین بر لاوران سپاه بزنید محکم گروهکها رامه هرچه ضربه خوردیم ازگروهکهای خودفروخته بوده وهست
عملیات یا حمله؟
دست و بازوی شما را میبوسیم .
همین آقای پاکپور دفعه گذشته فرموده بودند با 73 موشک همه ی تروریست ها را از بین بردیم. ما هم خوشحال شدیم و گفتیم دیگه خیالمان راحت شد. پس چی شد آقای پاکپور؟
سخت و پشیمان کننده و تمام کننده بوده ؟
شیر مردان ایرانی زنده سربلند باشید
خدا قوت
نام عملیات را نگاه کنید...ربیع کلمه عربی بسیار غلیظ به معنی بهار که سنخیتی با عملیات هم نداره جالب اینکه فاقد بار مذهبی هم هست....
دست مریزاد به سرداران شجاع سپاه انشاالله که اسرائیل بهانه را به ایران بدهد
خدا قوت، آفرین.
وقتی از خط یا خطوط قرمز عبور کرده‌اند بزنیدشان، مناطق مسکونی را هم اطلاع رسانی کرده‌اید عالی است، دیگه حجت تمام شد...
چه خوب . دست مریزاد
دمتون گرم بچهای سپاه،گل کاشتین سپاس فراوان
! احیانا همسایه غیر از عراق نداریم یا طالبان و آذربایجان خیلی رفاقت دارند با شما ؟!
شمال عراق اسم ندارد؟
این مدل خبررسانی اعتبار شما را کاهش میدهد
همان هایی که دم از آزادی میزنند از پدر پدربزگ هایشان سوال بپرسند که منافقان حزب دمکرات و کومله چه جنایات در حق رزمدگان ایرانی اعم از بسیجی پاسدرا ن و حتی سربازان ارتشی ژندارمری انجام دادن که روح مغولان ناپاک را سفید کردن به حقشان رسیدن تا دیگر از این غلط ها انجام ندهند
دستتان را می بوسم
باتشکرازسپاه پاسداران انقلاب اسلامی عزیزوخدا لعنت کنددشمنان کثیفمان را.
لبیک یا مهدی
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی