بازدید 2674
۳

ابزار جنگ ترکیبی دشمن، استفاده از فضای مجازی است

وزیر کشور روز سه شنبه در جمع مدیران سازمان بهزیستی، به موضوع فضای مجازی و نقش آن در آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یک ابزار جنگ ترکیبی دشمن، استفاده از فضای مجازی است و از این طریق جنگ شناختی ایجاد می‌کند.
کد خبر: ۱۱۴۹۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴ 09 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،احمد وحیدی در این مراسم افزود: سازمان بهزیستی با رویکردی انقلابی و جهادی همواره حامی مردم حادثه دیده است و نهادی اجتماعی است که امروز به یک جامعه بزرگ هفت میلیون نفری خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه "باید در شناخت و مقابله با ابعاد و زوایای آسیب‌های اجتماعی، رویکرد علمی و دقیق داشته باشیم"، تاکید کرد: در این عرصه، بهره گیری از آموزه‌های دینی و انقلابی می‌تواند راهگشای مشکلات و معضلات باشد.

دکتر وحیدی، با بیان اینکه "دشمن به دنبال تسلط بر ذهن است و می‌خواهد از این طریق اهداف شومش را پیش ببرد"، تصریح کرد: باید با زیرساخت‌های عمیق فرهنگی، در برابر فرهنگ منحط غربی مقابله کنیم.

وی به موضوع فضای مجازی و نقش آن در آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یک ابزار جنگ ترکیبی دشمن، استفاده از فضای مجازی است و از این طریق جنگ شناختی ایجاد می‌کند.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مسئولیت سازمان بهزیستی در حوزه مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: باید با رصد دقیق مسائل و درصورت وجود هر گونه خلا و چالش، دست به اصلاح راهبرد‌ها بزنیم.

دکتر وحیدی خاطر نشان کرد: اصل بر کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و تلاش همکاران در سازمان بهزیستی و سازمان امور اجتماعی کشور در همین راستا است. مهم این است که با کمک همدیگر به انسجام سیاستی و راهبرد‌های مشترک چندجانبه در مدیریت آسیب‌های اجتماعی برسیم.

وی از مدیران و مسئولان امر خواست در مسیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی، با برنامه اجرایی مشخص و جدول زمان بندی، برای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام برداشته شود.

وزیر کشور با اشاره به تنوع اقلیمی و فرهنگی در کشور و اینکه "نسخه واحد و سراسری نمی‌تواند راه حل مناسب باشد"، گفت: باید سیاست‌ها متناسب با محیط هر جامعه طراحی شود.

دکتر وحیدی با بیان اینکه "احیای هویت‌های اصیل بومی در سطوح استانی، شهرستانی و روستایی می‌تواند فرایندی قوی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد"، اظهار کرد: در بسیاری از مواقع رخوت هویت‌های فرهنگی باعث احساس بیگانگی فرد می‌شود که خود این امر باعث می‌شود در دامان هر جریان مخرب فرهنگی وارد شود.

وزیر کشور با یادآوری این نکته که "دشمن به دنبال ترویج فرهنگ خود در بین جوانان کشور است"، در خصوص راه حل‌های مقابله با سیاست‌های فرهنگی دشمن گفت: اساس اسلام بر شفقت و رحمانیت است و بنابراین طبیعی است در کشوری که تجلی مکتب اهل بیت علیهم السلام است، به تاسی از این مکتب، جبهه بزرگی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن ایجاد کنیم.

وحیدی بر مشارکت‌های اجتماعی در پیشبرد امور و برنامه‌ها تاکید کرد و افزود: گفتگو و عمل به جهاد تبیین نیاز امروز جامعه است و باعث همدلی و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمن در ایجاد افتراق و ترویج فضای فردگرایانه و کاهش ارتباطات اجتماعی، نقش حلقه‌های واسط و میانی در جامعه را یادآور شد و تاکید کرد که با وحدت و همدلی، بحران‌ها فروکش می‌کند و مدیریت می‌شود.

وزیر کشور در خصوص سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت متبوعش جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: جلسات شورای اجتماعی کشور با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، همچون ساماندهی معتادان متجاهر، به صورت جدی دنبال می‌شود و هر ماه یک بار نشست‌هایی با حضور کارگروه‌های تخصصی برگزار می‌شود.

وحیدی همچنین به سازمان بهزیستی توصیه کرد که رویکرد اجتماعی و افزایش تعاملات در جامعه را دنبال کند و جدی بگیرد.

وی در خصوص خدمات رسانی به معلولان هم گفت: با هماهنگی دستگاه‌ها در صدد ارتقای خدمات رسانی به جامعه معلولان هستیم.

وزیر کشور با اشاره به ضرورت ارائه برخی خدمات فوری از جمله آسان سازی جابجایی و حرکت در پیاده رو‌ها و امکانات حمل و نقلی و نیز مناسب سازی فضای شهری برای معلولان، از مسئولان بهزیستی خواست، مناسب سازی فضای شهری برای افراد معلول در محیط کالبدی شهر و همچنین حمل و نقل عمومی را، به صورت جدی دنبال کنند.

دکتر وحیدی در پایان از زحمات و تلاش‌های مجموعه دست اندرکاران سازمان بهزیستی در خدمات رسانی به جامعه تقدیر و تشکر کرد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
اگر اعتماد کافی بین مردم و مسئولین در یک جامعه وجود داشته باشد، فضای مجازی هیچگونه تاثیری در دیدگاهها و عملکرد مردم نخواهد داشت.
کوتاهی خودتون در زمینه فرهنگ و اقتصاد , فضای مجازی را به اسلحه تبدیل کرده .. خودتان را تبرئه نکنید.
وزیر کشور دولت انقلابی


یعنی فقر و نداری و بیکاری و ناامیدی و.......هیچ نقشی در نارضایتی مردم ندارند ؟؟؟


یعنی مردم از روی سیری اعتراض می کنند ؟؟؟؟


چرا با افکار عمومی ملت ایران اینطور برخورد می کنید ؟؟؟؟
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل