بازدید 2421
در دومین روز از هفدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات صورت گرفت

امضای تفاهم نامه همکاری فناورانه ساپکو و مگفا

در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و با رویکرد استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه فناوری نانو‌ و پاسخ به نیازهای صنعت خودرو، تفاهم نامه همکاری مشترک فناورانه شرکت ساپکو و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) امضا شد.
کد خبر: ۱۱۴۸۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲ 02 November 2022

امضای تفاهم نامه همکاری فناورانه ساپکو و مگفا

به گزارش «تابناک» به نقل از ایکوپرس- هدف از امضای این تفاهم نامه که با حضور سیدمحمد موسوی، معاون صنایع، ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت و مدیران عامل شرکت های ساپکو و مگفا صورت گرفت، بهره‌مندی از ظرفیت شرکت مگفا در مسیر پاسخ‌گویی به نیازهای فناورانه شبکه تامین شرکت ساپکو عنوان شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای این تفاهم نامه، از برنامه این وزارت‌خانه برای برپایی نمایشگاه‌ها و زمینه‌سازی به هم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های کسب و کارها خبر داد.
سیدمحمد موسوی در بازدید از غرفه ساپکو در نمایشگاه قطعات و آشنایی با توانمندی‌های خودکفایی قطعات ارزبر در حوزه صنعت خودرو اظهار کرد: اقدامات ساپکو در سالی که به تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین نام‌گذاری شده، در راستای احصای نیازهای فناورانه و تجهیزات مورد نیاز صنعت خودرو که ارزبری زیادی دارند، زمینه ساز تعامل موثر شرکت‌های دانش بنیان و صنعت خودرو خواهد شد.
معاون وزیر صمت ضمن دعوت از تمامی شرکت های دانش بنیان و فن‌بازارها برای حضور در نمایشگاه‌ها و تعامل با صنعت خودرو، امضای تفاهم نامه همکاری فناورانه ساپکو‌ و مگفا را از مصادیق بارز این دست همکاری ها معرفی کرد.
گفتنی است، تفاهم نامه فناورانه شرکت ساپکو و مگفا با هدف زمینه سازی طراحی و ایجاد نرم افزارهای هوشمند، خطوط تولید و‌ مونتاژ و ایجاد و توسعه سامانه هوشمند مدیریت شبکه تامین، فروش و نگه‌داری امضا شد .
ارایه راهکارهای جامع هوشمندسازی خطوط تولید، مونتاژ و لجستیک مبتنی بر اینترنت اشیا و تجهیزات مبتنی بر دوقلوی دیجیتال از جمله اهدافی است که در قالب این تفاهم نامه دنبال خواهد شد.
شایان ذکر است، شرکت ساپکو به عنوان رهبر شبکه تامین گروه صنعتی ایران خودرو، ارایه راهکارهای مبتنی بر تحلیل کلان داده ها، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را در این تفاهم نامه هدف‌گذاری کرده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار