بازدید 4949

حلزون‌ها را در آغوش بگیرید!

دکتر هِیلی جونز (Hayley Jones)، متخصص لیسه‌ها و حلزون‌ها توصیه می‌کند که باغبانان به جای تلاش برای از بین بردن حلزون‌ها نگرش خود را تغییر دهند و به جای استفاده از مواد شیمیایی آن‌ها را با دست بردارند. به نظر دکتر جونز ساده‌ترین راه برای کاهش استرس باغبانان این است که بگویند «یک حلزون وجود دارد» و از این موضوع خوشحال باشند و بپذیرند که گیاهانشان کمی آسیب ببینند. او می‌خواهد باغبانان بپذیرند که همه لیسه‌ها و حلزون‌ها بد نیستند.
کد خبر: ۱۱۴۷۴۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶ 27 October 2022

به گزارش تابناک از وبگاه دِیلی مِیلی (daily mail)، محققان توصیه می‌کنند برای کمک به زیست‌بوم‌ها باید یاد بگیریم که موجودات باغ‌ها را دوست داشته باشیم.

متخصصان توصیه می‌کنند که باغبان‌ها به جای تلاش برای از بین بردن لیسه‌ها و حلزون‌ها، آن‌ها را بپذیرند. متخصصان انجمن سلطنتی باغبانی لندن معتقدند که این کار استرس مراقبت از گیاهان را از بین می‌برد و زیست‌بوم‌ها (اکوسیستم‌ها) را احیا می‌کند؛ البته آن‌ها می‌دانند که ممکن است برای بسیاری از اعضای این انجمن مشکل باشد که بپذیرند حلزون‌ها دیگر آفت به‌شمار نیایند.


آن‌ها همچنین به مردم پیشنهاد کردند که زندگی با قاصدک‌ها و چمن‌های قهوه‌ای را بیاموزند. کلر ماترسون (Clare Matterson)، مدیر کل انجمن سلطنتی باغبانی، در کنفرانسی که پیش‌نمایش نمایشگاه گل چلسی در سال آینده به‌شمار می‌رفت، توضیح داد که این اقدامات روش‌های سازمان ۶۰۰ هزار نفری باغبانان حرفه‌ای برای تبدیل باغ‌ها به «زیست‌بوم‌های پررونق» بود.

دکتر هِیلی جونز (Hayley Jones)، متخصص لیسه‌ها و حلزون‌ها و حشره‌شناس ارشد این انجمن باغبانی، گفت: پذیرفتن آفات به احیای طبیعت در انگلیس، یکی از کشور‌هایی که طبیعت در آن‌ها به میزان زیادی از بین رفته است، کمک می‌کند.

حلزون‌ها

گلوله حلزونی متالدئید، که زمانی متداول بود، به‌تازگی در انگلیس ممنوع شده است؛ زیرا شواهدی وجود دارد مبنی‌بر اینکه این آفت‌کش به پرندگانی که آفات را خورده بودند آسیب می‌رساند.

دکتر جونز توصیه می‌کند که باغبانان به جای تلاش برای از بین بردن حلزون‌ها نگرش خود را تغییر دهند و به جای استفاده از مواد شیمیایی آن‌ها را با دست بردارند. به نظر دکتر جونز ساده‌ترین راه برای کاهش استرس باغبانان این است که بگویند «یک حلزون وجود دارد» و از این موضوع خوشحال باشند و بپذیرند که گیاهانشان کمی آسیب ببینند. او می‌خواهد باغبانان بپذیرند که همه لیسه‌ها و حلزون‌ها بد نیستند.

متخصصان معتقدند که صرفه‌جویی در مصرف آب بسیار مهم است و در هنگام گرمای هوا، باغبانان نباید به این فکر کنند که چمن‌ها مرده‌اند. آن‌ها باید متوجه شوند که چمن‌هایشان فقط قهوه‌ای شده است و مرطوب‌نگه‌داشتن چمن‌ها در هنگام گرمای شدید هوا اسراف است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی