بازدید 40798

بارش باران و برف در ۱۰ استان کشور

سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و برف در برخی مناطق کشور تا شنبه هفته آینده خبر داد و برای استان‌های ساحلی دریای خزر هشدار صادر کرد.
کد خبر: ۱۱۴۷۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳ 25 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های گیلان،‌ مازندران،‌ گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و شمال سمنان بارش و وزش باد پیش بینی شده است. در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.

امروز بارش‌ها در شرق مازندران و گلستان شدت خواهد داشت و دریای خزر مواج است. فردا چهارشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است و تنها در سواحل استان گیلان بارش‌های خفیف روی می‌دهد و روند افزایش نسبی دما در نوار شمالی به‌ویژه سواحل شمالی حاکم است.

پنجشنبه ۵ آبان در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در استان‌های آذربایجان شرقی،‌ اردبیل و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی و بارش پراکنده روی می‌دهد. در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران بارش روی می‌دهد و بارش‌ها در گیلان و شرق اردبیل تشدید می‌شود.

شنبه آینده بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید شده و استان‌های گلستان،‌ خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر می‌گیرد. همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید روی می‌دهد که در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی شده است. در این روز بارش در استان‌های گیلان و مازندران شدید است و در ارتفاعات اردبیل و البرز مرکزی بارش برف انتظار می‌رود.

توصیف سامانه: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۴

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۵

نوع مخاطره: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج، در نواحی ساحلی ۱ تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر

منطقه اثر: نواحی ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران، گلستان.

اثر مخاطره: احتمال آسیب به تورهای صیادی و قفس‌ها، اختلال در تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک و احتمال خسارت به تأسیسات دریایی.

توصیه: محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و تمهیدات پیشگیرانه جهت دوری از خسارت در فعالیت‌های دریایی.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران همراه با رعدوبرق در مناطق مستعد تگرگ

منطقه اثر: گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی.

اثر مخاطره: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای، خسارت به سازه‌های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز و آسیب به صنعت کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، اجتناب و پرهیز از تردد و اسکان درحاشیه مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، بررسی استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تسریع در برداشت مزارع پنبه در استان گلستان.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس