بازدید 4957
۸
رئیس سازمان پدافند غیر عامل:

رفع فیلتر دست شورای امنیت کشور است

رئیس سازمان پدافند غیر عامل می‌گوید: رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع بندی شود. یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند.
کد خبر: ۱۱۴۶۵۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷ 22 October 2022

به گزارش تابناک، فارس نوشت: سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری در جمع خبرنگاران در رابطه با فیلترینگ دو پلتفرم اینستاگرام و واتس اپ، گفت: پلتفرم هایی که به عنوان شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا باید در چهارچوب قوانین و مقررات کشور ها اقدامات خود را به انجام برسانند. موضوع اصلی و در اولویتی که باید همه بر آن متعهد باشند ، حفظ امینت برای مردم است.

وی در ادامه گفت: امنیت نقش زیر ساختی برای همه حوزه ها دارد و در نبود امنیت، اقتصاد و فرهنگ و فضای سیاسی و اجتماعی هم خالی از معنا است‌. این دو پلتفرم در گذشته هم نشان داده اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایطی را که وزارت ارتباطات برای آنها تعریف کرده است را بپذیرند. در حوادثی اخیر هم نقش فعال آنها دیده شده است.

سردار جلالی خاطر نشان کرد: این دوپلتفرم در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است. بنا براین شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که تا زمانی که امنیت کشور احساس کند که تضمینی ندارد این پلتفرم ها را متوقف کند.

سردار جلالی تاکید کرد: از سوی دیگر شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر تامین‌نیازمندی های مردم برای توسعه و تقویت زیر ساخت های داخلی اقداماتی در دست انجام دارد تا به اقتصاد مردم و مشاغلی که در آنجا است کمک کرده باشد. شاهد یک مهاجرت نرمی در شبکه های داخلی هستیم که توسط مردم به صورت ارادی انجام‌می‌شود. تلاش زیادی شده است که مشاغل مستقر در این حوزه ها، جانمایی شود وابزار های کمکی برایش پیش بینی شود که مشاغل مردم آسیب نبیند.

وی در پایان افزود: رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع بندی شود. یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۸
وقتی 10 میلیون بیکار به خیابان بیان متوجه می شید مخل امنیت یعنی چه !
لطف کنید اصلاح کنید
" این دو پلتفرم‌مُخل امنیت ما مسئولین هستند"
وضع اقتصادی مردمی که توشون فعالا چی؟هیچی؟
فیلتر کردن کار ضدامنیتی است. اگر فیلتر نکرده بودند این ماجرا اینقدر ادامه دار نمی شد. متاسفانه مسوولین به جای حل ریشه مشکلات که فقر، فساد، تبعیض، بیکاری، گرانی و ... است، فرافکنی کرده و چسبیدن به فرع و فضای مجازی را فیلتر می کنند.
درود بر استارلینک
ممنون میشم تصمیم شورای امنیت کشور را در خصوص استارلینک برای مردم تشریح کنید
مهاجرت از کشور به سطح مردم عادی رسیده متخصین که رفتن سرمایه گزاری نباشه همه میرن
اصولاً فیلتر مساوی است با سانسور که ما در اسلام سانسور و فیلتر نداریم بلکه به خاطر فرهنگ غنی اسلام ، همه چیز باید بطور شفاف و بدون فیلتر در اختیار مردم باشد و آنها انتخاب گر باید باشند
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه