بازدید 9117

صدر: طالبان مسئول کشتار شیعیان است

رهبر جریان صدر عراق در توییتی گروه طالبان را مسئول انفجارهای متوالی در افغانستان و هدف قرار دادن شیعیان این کشور دانست.
کد خبر: ۱۱۴۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸ 30 September 2022


به گزارش تابناک، شبکه سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در این توییت نوشت: کدام دولت است که نمی‌تواند از ملتش حفاظت کند؟ یا کدام دولت است که فقط تماشاگر انفجارهای هفتگی است که شیعیان را هدف قرار داده است؟ آری این دولت؛ طالبان است.

وی گفت: من از نجف اشرف طالبان را مسئول انفجارهایی می‌دانم که در برهه کنونی برادران شیعه در افغانستان را هدف گرفته و هیچ بعید نیست در آینده برادران سنی افغانستانی را نیز که عقیده شان همسو با طالبان است، هدف قرار دهد.

مقتدی صدر ادامه داد: به طور کلی طالبان یا عمدا سکوت کرده و نسبت به آنچه رخ می‌دهد رضایت دارد یا اینکه ناتوان در حفاظت از ملت افغانستان است؛ بنابراین جامعه بین الملل باید برای پایان دادن به درد و رنج این مردم مداخله کند چراکه این ملت خواستار زندگی بوده‌اند اما سذنوشتشان با مرگ گره خورده است.

صدر همچنین نوشت: به همین مناسبت از عربستان سعودی که درحال تلاش برای دور شدن از افراط گرایی است می‌خواهیم که در رخدادهای افغانستان مداخله کند؛ چراکه چنین اقدامی واجب شرعی آن در مقابل درگاه خداوند متعال است.

رهبر جریان صدر در پایان در پیامی به شیعیان افغانستان خاطرنشان کرد: ای شیعیان افغانستان در راستای پایان دادن به درد و رنج‌هایتان یکدست و متحد باشید و برای مطرح کردن خواسته‌هایتان و شنیده شدن صدایتان به خداوند توکل کنید؛ چرا که خداوند یاریگر شما و محمد(ص)، علی (ع)و فاطمه (س) شفیعان شما هستند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که یک منبع در دولت افغانستان صبح امروز (جمعه) گفت، در پی انفجار انتحاری که یک مرکز آموزشی را در غرب کابل هدف قرار داد، ۳۲ تن کشته و ۴۰ تن زخمی شدند.
هنوز جزئیات بیشتری در این باره گزارش نشده است.

جمعه گذشته نیز در پی وقوع انفجاری در یک مسجدی در کابل چهار نفر کشته شدند.

این انفجار در نزدیکی ورودی مسجد وزیر اکبر خان در فاصله نه چندان دور از منطقه سبز رخ داد. این منطقه بسیار امن پیش از بازگشت طالبان به قدرت در تابستان سال گذشته، نمایندگی‌های دیپلماتیک و نهادهای مهم بین‌المللی را در خود جای داده بود.

شایان ذکر است که پس از به دست گرفتن قدرت توسط طالبان در افغانستان انفجارها در مساجد شیعیان افزایش یافته است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار