بازدید ۴۳۴۰۵۲
با تحولات منطقه و جهان
گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین، شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی، پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان، انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل و استقرار ۳۶ فروند جنگنده قطر در ترکیه، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۴۲۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ 25 September 2022

گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین/ شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی/ پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان/ انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

بین الملل تابناک: گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین، شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی، پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان، انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل و استقرار ۳۶ فروند جنگنده قطر در ترکیه، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

در چین کودتای نظامی رخ داده است؟

 خبرنگار خبرگزاری «ریانووستی» چین گزارش داد که اوضاع در پکن،‌ پایتخت چین طبیعی بوده و ساکنان این شهر، عادی به فعالیت‌های روزانه خود می‌پردازند.

برخی رسانه‌ها پیشتر خبرهایی درباره وقوع کودتای نظامی در چین و انتقال قدرت به ارتش در مرحله انتقالی خبر داده بودند.

گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین/ شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی/ پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان/ انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

خبرگزاری رویانووستی با تکذیب این خبر اعلام کرد که ساکنان پایتخت چین، در حال گذراندن هفته طلایی خود در تعطیلات رسمی هفت روزه به مناسبت هفتاد و سومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین هستند که در روز نخست اکتبر خواهد بود.

شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی

در آستانه دیدار معاون رئیس‌جمهوری آمریکا با سران ژاپن و کره جنوبی و پیش از مانورهای نظامی برنامه‌ریزی شده توسط واشنگتن و سئول، کره شمالی امروز (یکشنبه) یک موشک بالستیک را به سمت سواحل شرقی خود شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این موشک بالستیک کوتاه برد بوده و درست قبل از ساعت ۷ صبح به وقت محلی از حوالی منطقه "تائچون" در پیونگ‌یانگ شلیک شد و حدود ۶۰۰ کیلومتر (۳۷۳ مایل) در ارتفاع ۶۰ کیلومتری و سرعت ۵ ماخ پرواز کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی یک اقدام تحریک‌آمیز جدی است که صلح و امنیت شبه جزیره کره و جامعه بین‌المللی را تهدید می‌کند.»

گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین/ شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی/ پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان/ انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

این بیانیه افزود: پس از پرتاب این موشک، «کیم سونگ-کیوم» رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی و «پل لاکامرا» فرمانده نیروهای آمریکایی در کره جنوبی درخصوص این وضعیت گفت‌وگو و بر آمادگی خود جهت پاسخ به هرگونه تهدید یا تحریک از سوی کره شمالی تاکید کردند.

شورای امنیت ملی کره جنوبی جلسه اضطراری را برای گفت‌وگو درخصوص انجام اقدامات لازم تشکیل داد و پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی را به عنوان نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین به عنوان "تحریکی غیرقابل توجیه" محکوم کرد.

دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد، یون سوک-یول، رئیس جمهوری این کشور که اواخر روز شنبه از سفر انگلیس، ایالات متحده و کانادا به سئول بازگشت، از پرتاب این موشک توسط کره شمالی مطلع شد.

یاسوکازو هامادا، وزیر دفاع ژاپن هم گفت، این کشور تخمین زده است که موشک شلیک شده به حداکثر ارتفاع ۵۰ کیلومتری رسیده و احتمال می‌رود، در مسیر نامنظمی پرواز کرده باشد. وی افزود، این موشک خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن بوده است.

هامادا با اشاره به سرعت بی‌سابقه کره شمالی در پرتاب موشک‌ها گفت: اگر موشک‌های کروز را هم حساب کنیم، این نهمین موشکی است که کره شمالی پرتاب کرد.

وی ضمن تاکید بر آنکه ژاپن از طریق سفارت کره شمالی در پکن نسبت به موشک پرتاب شده اعتراض خواهد کرد، عنوان داشت: «اقدام کره شمالی، تهدیدی برای صلح و امنیت کشور ما، منطقه و جامعه جهانی محسوب می‌شود و این اقدام کره شمالی هم‌زمان با جنگ پیش‌ آمده در اوکراین غیرقابل بخشش است.»

این اقدام کره شمالی پس از آن صورت گرفت که ناو هواپیمابر آمریکایی یواس‌اس رونالد ریگان و ناوهای همراه در شهر بندری "بوسان" در کره جنوبی پهلو گرفتند تا رزمایش‌های مشترکی را با نیروهای کره جنوبی به مدت چهار روز از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ سپتامبر انجام دهند.

همچنین کامالا هریس، معاون جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در روزهای آتی به منطقه سفر و با روسای کشورهای ژاپن و کره جنوبی دیدار کند.

پس از آنکه در سال جاری میلادی برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ کره شمالی تعداد بی‌سابقه‌ای از آزمایش‌های موشکی را انجام داد، آمریکا و کره جنوبی اعلام کردند که رزمایش‌های مشترک خود را جهت بازدارندگی پیونگ‌یانگ ارتقا خواهند داد.

پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران از ارسال پیام آمریکایی ها در روزهای اخیر مبنی بر داشتن اراده و حسن نیت برای رسیدن به توافق خبر داد و گفت به آمریکایی ها اعلام کردیم با واقع بینی اراده و حسن نیت خود را برای رسیدن به توافق نشان دهید.

 وزیر امور خارجه که در نیویورک به سر می برد، در گفت و گو با خبرنگاران درباره محور دیدارهای خود با وزرای خارجه دیگر کشورها گفت: گفت‌وگوها و رایزنی های ما با دیگر کشورها و آنها با ایران بیشتر پیرامون لغو تحریم ها بوده است.

امیرعبداللهیان افزود: اینکه ما در نیویورک هستیم، حساسیت را برای طرف های خارجی بیشتر می کند که چه اتفاقی می افتد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: تیم ما و همکاران ما در نیویورک با نماینده اتحادیه اروپا و کشورهای مرتبط با مذاکرات برجام، گفت‌وگوهایی را انجام دادند و در گفت‌وگوهایی که من نیز با طرف های مختلف در دو روز گذشته داشتم، این از موضوعات اصلی در دستور کار بود.

گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین/ شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی/ پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان/ انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

امیرعبداللهیان افزود: در این دیدارها، تاکید کردم برای رسیدن به توافق، اراده و جدیت لازم را داریم و واقعا اکنون این طرف آمریکایی است که باید شجاعت تصمیم گیری را داشته باشد تا بتوانیم از رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار سخن بگوییم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: طرف آمریکایی بارها حتی در این روزهای اخیر به ما اعلام کرد که دارای اراده و حسن نیت لازم برای رسیدن به توافق هستیم و ما به آنها گفتیم، با واقع بینی اراده و حسن نیت خود را نشان دهید و ترجمه (اثبات) کنید تا بتوانیم به نقطه توافق برسیم.

انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس از سخنان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرد.

برهوم گفت: «سخنان عباس در حجم و اندازه مساله فلسطین، ماهیت و تشدید درگیری با رژیم اشغالگر اسرائیل نبود، عباس در انزوای ملی و مردمی و به دور از عوامل قدرت مبتنی بر وحدت، مبارزه و مقاومت در برابر اشغالگران، به سازمان ملل رفت.»

وی افزود که پس از این سخنان عباس، حماس هیچ امیدی به نتایج آن ندارد، جز اینکه پروژه‌های یهودی‌سازی پیشرفت کرده و رژیم اشغالگر تجاوز علیه ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن را افزایش دهد.»

گزارش رسانه روسی درباره خبر کودتا در چین/ شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی/ پیام آمریکا به ایران به روایت امیرعبداللهیان/ انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنرانی محمود عباس در سازمان ملل

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه نیز گفت که «سخنان عباس هیچ چیز جدیدی نداشت و تنها محدود به گدایی کردن از جامعه جهانی بود که مسئول فاجعه و درد و رنج ملت فلسطین است.»

وی گفت: «عباس آنچه مطلوب فلسطینیان است، اعم از اعلام پایان سازش و توافقنامه اوسلو و توقف کامل هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر اسرائیل، ارائه نکرد.»

محمود عباس در سخنانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار اعطای عضویت کامل فلسطین و تدوین طرح بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و برقراری صلح بر اساس راه‌حل دو دولتی، قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی شده بود.

استقرار ۳۶ فروند جنگنده قطر در ترکیه

ترکیه و قطر تصمیم گرفته‌اند توافقنامه نظامی مشترکی را برای استقرار ۳۶ فروند جنگنده و ۲۵۰ پرسنل نظامی قطر برای آموزش در ترکیه اجرا کنند.

وبگاه «میدل ایست مانیتور» روز شنبه به نقل از شبکه خبری «تی‌آرتی» نوشت: اقدامات فنی استقرار پرسنل جنگنده‌های قطر در ترکیه در مارس ۲۰۲۱ به امضا رسیده است.

طبق این توافقنامه، خلبانان جنگنده قطری در ترکیه آموزش خواهند دید و قطر ۲۵۰ نیروی نظامی و ۳۶ جنگنده خود را برای اهداف آموزشی در این کشور نگه خواهد داشت. هدف از این اقدام، توسعه روابط نظامی دوجانبه بر اساس قوانین کشوری و بین‌المللی بر اساس حاکمیت، برابری و احترام متقابل است و طی آن خلبانان نظامی قطر می‌توانند، موقت از حریم هوایی و فرودگاه‌های ترکیه برای کمک به آموزش و تجربه خود استفاده کنند.»

در تداوم همکاری این دو کشور رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه وزارت کشور ترکیه اعلام کردند که بیش از ۳۰۰۰ پلیس ضد شورش اعزام‌شده به قطر برای کمک به تامین امنیت استادیوم‌ها و هتل‌ها در طول میزبانی جام جهانی فوتبال، تحت فرمان آنکارا فعالیت خواهند کرد.

این منبع آنکارا توضیح داد، در این دوره از مسابقات، نیروهای پلیس ترکیه فقط از فرماندهان ترکیه‌ای خود که موقت در قطر خدمت می‌کنند، دستور خواهند گرفت و طرف قطری نمی‌تواند دستور مستقیم به پلیس ترکیه بدهد.

گزارش‌ها حاکی است، ترکیه برخی مقامات ارشد خود را برای هدایت تیم‌های امنیتی و پلیس به عنوان پرسنل هماهنگ‌کننده و همچنین یک مدیرکل هماهنگی به کشور قطر اعزام خواهد کرد.

بر اساس پروتکلی که بین دو کشور امضا و در روزنامه رسمی ترکیه منتشر شده بود، آنکارا سه هزار پلیس ضدشورش و یکصد پلیس عملیات ویژه را به قطر منتقل خواهد کرد؛ علاوه بر این تعداد نیروی امنیتی، ۵۰ کارشناس کشف و خنثی‌سازی بمب و ۸۰ سگ پلیس نیز در کنار شورش آموزش‌دیده فعال خواهند بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۶
در انتظار بررسی: ۱۷۱
انتشار یافته: ۴۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
،با این فیلترینگ اجازه نمیدین خبر ش به گوش مردم برسه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
پول دادیم بسته اینترنت خریدیم .
الانم ۴ روزه قطع است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
شرکت ها باید پول گرفته شده بابت اینترنت را پس بدهند. بعلاوه دولت جناب آقای رییسی باید تمام ضرر و زیان شرکتها و افراد را متقبل شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
خاک بر سر چین و روسیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
چین و روسیه موازنه قدرت ایجاد کرده اند که در مقابله با تجاوزهای غرب است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
درد و بلای تایوان و اوکراین بخوره توی سر چین و روسیه
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
اوکراین و تایوان قبلا جزو قلمرو روسیه و چین بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ایران باید نیرو و پلیس با توجه به داشتن اقوام عرب زبان به قطر اقدام می کرد، که متأسفانه ما از همه چیز عقبیم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
چرا مثلا؟
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
تركيه از ما بيشتر عرب زبان داره
یاحسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
اول بررسی کن،چراقطرازترکیه نیروگرفته،بعدنظربده!!! علتش این است،که نیروهای ترکیه نیروهای غیرمسلمان هستند،ومسلط به زبان انگلیسی ودراین موردقبلا دوره دیده اند.قطرنگاه مذهبی به این بازیها نداره،نگاه بین آلکالی داره.وهمچنین باتوجه به دشمنی آمریکا واروپا با ایران اسلامی،قبلا فیفا به قطر اعلام کرده،ازنیروهای ایرانی استفاده نکنند
رستمی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
وجدانن اصلا فکر می‌کنی تا حرف بزنی
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
تابناک به طرز وحشتناکی افتضاح شدی ، متاسفم برات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
به هرحال اکثر نظرات مال شماها است اونهم جه کامنتهایی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
فقط آفرین به ترکیه. واقعا داره نشون میده چقدر سیاست دنیا و منطقه را می شناسند و با واقع‌ نگری مثال زدنی در حال تبدیل ترکیه به یک قدرت بزرگ هستند.
پاسخ ها
کیا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ایدئولوژی مذهبی ترکیه و قطر اهل سنت وایدئو لوژی سیاسی هر دو کشور اخوانی است . ه
ناشناس
| Japan |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
طنز جالبی بود. آفرین.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
داداش درجریان نیستی نظر نده. چون خود مردم ترکیه اصلا با شما هم نظر نیستن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
چین نیز رفتنی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
زنده باد تایوان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
مرگ بر چین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
چین مادر کرونا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
پس الکی همیچین خبری ساخته شده؟ اونم کودتا که خیلی مهمه
پاسخ ها
یاحسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
کار آمریکاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
آخرزمانه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ای داد بی داد!!!!!
روسیه در گل گیر کرده
چین هم دارد کودتا میشود
مگر قرار نبود پوزه آمریکا را به خاک بمالیم!!!!!
من میروم برای متحدان عزیزمان نماز میخوانم و صلوات میفرستم تا خدا نجاتشات بدهد
عماد
|
United States of America
|
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
کودتای نظامی اول اتفاق میفته بعد خبرش میرسه، نه اینکه خبرش برسه بعد اتفاق بیفته.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ما ملت ایرانیم روس و چین نمیخواهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ناتو را هم نمخواهیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
بله غرب میخواهیم که بمب شیمیایی به صدام میداد و تحریم میکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
تمام کامنت ها از عمله و نکره آمریکا در اینجا نوشته میشه. اون وقت همین ها به سایت تابناک اعتراض می کنن که چرا کامنت ما را سانسور می کنید
پاسخ ها
محب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
حتما تو خوبی !!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
عمله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
احسنت
نعمت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
نصف بیشتر کامنتهای من سانسورک میشه
الان من نزدیک به شصت و سه ساله مشتری تابناکم
علیپور ازشیراز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
در واقع اگر خبر درست باشه وضع ما چی میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
چین اذ قدرت آینده خواهد بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
احساس خطر می کنم!
با جنگ سوم جهانی فاصله چندانی نداریم!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
همه کسانی که مخالف چین و روسیه و اتحاد ایران با آنها هستند دلیلش اخبار دروغ بهشت غرب است و فریب خورده اند امریکا و متحدانش بدترین جنایت‌های بشری را در طول سال‌های گذشته داشته اند چرا اینقدر خودتان را تحقیر میکنید امریکا فقط با رسانه شما رو گول میزنه قدرتش دیگه تحلیل رفته کسی قبولش نداره ایران قوی را دست کم نگیرید این عین وطن فروشیه
ناشناس
|
Turkey
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
تمام بدبختی ایران زیر سر شرق گداها هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
مرگ بر چین کثیف وروسیه
Ahmad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ترکیه اول آذربایجان و حالا هم شیوخ خلیج فارس را داره می بلعه....
ایران لطفا بیدارشو .....
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
ماکه نسل سوخته بودیم خدابه حال بچه‌های مارحم کنه کی میشه ملت طعم یک زندگی خوب رابچشن
صادق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
سلام .تنها گزینه ای که غرب و آمریکا. میتواند دران فعالیت کند درحال حاضر کودتای داخلی وناامیدکردن مردم چین و روسیه و ایران است که بااخبار و رسانه دروغ میخواهد این کار انجام دهد .وچون مسیرهای ایران در مسیر نور ودرست است هرکشوروفردی که در این مسیر باشد پیروز هرمیدان است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
این هم سیاسته که توجه دنیا به اون سمت جلب بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
دیروز شوهرم بمن ده هزارتومن خرجی داد که ناهار و شام درست کنم وقتی اومد خانه سفره انداختم پارچه آب و لیوان و بشقابها را گذاشتم و ده تومنی رو تو دبس گذاشتم بروم سر سفره گفت پس ناهار گو گفتم تو دیسه دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
مرگ بر روسیه مرگ بر پوتین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
این ترکیه واقعا فوق العاده است چاوش اوغلو یک فوق نخبه است واقعا تحسین برانگیزه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
مهران مدیری ؛علی کریمی و کتایون ریاحی اعدام یاید گردند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی حکومت پهلوی دهه فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی