بازدید 56906

بازبینی همه تصاویر دوربین‌های مسیر تردد خانم امینی

معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور تاکید کرد: تلاش شده تمامی دوربین‌های شهری که در روز حادثه در مسیر تردد ایشان بوده بازبینی شود.
کد خبر: ۱۱۴۱۶۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰ 21 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، سید مجید میراحمدی معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور در گفتگوی تلفنی با بخش خبری ۲۱؛ از آخرین خبر‌ها و بررسی‌های پرونده مرحوم امینی خبر داد که در ادامه متن این گفتگو آمده است:

گوینده خبر: آخرین خبر‌ها و نتایج بررسی‌ها درباره موضوع فوت خانم امینی تا این لحظه چه بوده؟

میراحمدی: از زمانی که وزیر کشور دستوری را به حقیر ابلاغ کردند بلافاصله اقدامات مختلف و متعددی را آغاز کردیم از جمله این که از کلیه دستگاه‌هایی که مستقیم یا غیرمستقیم در این پرونده مسئولیت دارند یا می‌توانند به ما کمک کنند به کشف ماهیت واقعی فوت ایشان درخواست شد گزارشات، اسناد، مدارک و فیلم برای ما ارسال شود و این کار مجدانه دنبال می‌شود، ثانیاً تلاش شده کلیه دوربین‌های شهری که در روز حادثه در مسیر تردد ایشان بوده بازبینی شود که این از دستگاه‌های مسئول خواسته شده منتظر ارسال آن هستیم. به طور مستقل هم تحقیقات خود را مجزای از دستگاه‌هایی که مسئول هستند آغاز کردیم، به مکان حادثه مراجعه کردیم، صحنه را بازسازی و همه مراحل طی شده را یک به یک کنترل کردیم. مهمترین مسأله‌ای که الان صورت گرفت، یک کمیته تخصصی پزشکی متشکل از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ریاست سازمان نظام پزشکی کشور و نماینده سه انجمن علمی جراحی، رادیولوژی و قلب ایران که همه مراکز بخش خصوصی اند، بخش دولتی نیستند و بالاترین مراجع علمی و معتبر کشور هستند در این کمیته حضور دارند، کمیته بررسی‌های خود را انجام می‌دهد و بنا به هر شرایطی که پیش می‌آید و به یک مراحل مطمئنی می‌رسند اطلاع رسانی لازم هم توسط اعضای این کمیته ان شاء الله صورت خواهد گرفت. بعضی از عزیزان هم قرار شد در تماس‌هایی که گرفته می‌شود آن برداشت‌های قطعی خود را مبتنی بر اسناد و مدارک آن‌ها را اعلام و اطلاع رسانی کنند.

گوینده خبر: فکر می‌کنید چه زمانی نتیجه بررسی‌ها مشخص می‌شود؟

میراحمدی: ما الآن بیشتر منتظر این هستیم که فارغ از این هیاهوها، غوغا‌ها و جنگ روانی رسانه‌ای که می‌خواهد فضا را یک فضای احساسی کند و نگذارد آن واقعیت ها، هر آن چه که هست، پیش داوری نداریم این را فهم شود، سازمان نظام پزشکی و سازمان پزشکی قانونی تمام مراحل خود را با طمأنینه و با دقت تمام و به صورت حرفه‌ای انجام دهد و نظر نهایی خود را اعلام کند لذا ما منتظر نظر عزیزان هستیم، فکر می‌کنم دوستان تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که این کار را با سرعت انجام دهند، ولی دقت را نمی‌خواهند فدای سرعت کنند، بستگی دارد دوستان می‌گویند از ۱۰ روز تا دو هفته زمان می‌برد، ولی تلاش می‌کنند این زمان را کوتاه‌تر کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری