بازدید 3202

ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا ۳۱ شهریورماه ادامه دارد

کد خبر: ۱۱۳۸۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱ 06 September 2022

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد از حدود ۱۵ میلیون ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی کشور، ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز کتاب‌های درسی خود برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را ثبت سفارش کرده‌اند.

به گزارش میزان، به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، جامعه آماری دانش آموزی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در حدود ۱۵,۹۰۰,۰۰۰ نفر است که تاکنون بالغ بر ۱۴,۷۰۰,۰۰۰ نفر ثبت سفارش کتاب‌های درسی را انجام داده‌اند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز هنوز کتاب‌های خود را ثبت سفارش نکرده‌اند و انتظار می رود خانواده‌ها، اولیاء و مدیران محترم مدارس نسبت به تکمیل این فرایند اقدامات لازم را انجام دهند.

البته براساس تمهیدات صورت گرفته عملیات توزیع کتاب‌های ثبت سفارش شده ۱۴,۷۰۰,۰۰۰ دانش آموز شروع شده و از ۱۰ شهریور ماه از مناطق به مدارس صورت گرفته و مدارس با توجه به زمانبندی‌هایی که برای تحویل کتاب مشخص نموده‌اند نسبت به تحویل کتاب به دانش آموزان تا ۳۱ شهریورماه اقدام خواهند کرد.

فرآیند ثبت سفارش کتاب درسی تا ۳۱ شهریورماه نیز ادامه دارد و خانواده‌های محترم دانش آموزانی که ثبت نام قطعی و ثبت سفارش کتاب درسی را انجام نداده‌اند در اولین فرصت نسبت به ثبت نام و ثبت سفارش کتاب درسی اقدام نمایند.

لازم به تأکید است که تعداد کتاب درسی چاپ شده بیش از جامعه آماری دانش آموزان است و هیچ کمبودی در کتاب درسی وجود نخواهد داشت.

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تمام تلاش خود را مصروف داشته تا قیمت کتاب‌ها کمترین میزان افزایش را نسبت به سال قبل داشته باشد و لذا بر همین اساس افزایش قیمت کتاب‌ها نسبت به پارسال به صورت میانگین ۲۲ درصد بوده است.

یارانه دولتی اختصاص یافته برای کاغذ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ که در سال گذشته از طرف دولت تخصیص داده شده بود معادل ۵۰ میلیون دلار با نرخ ارز ترجیحی بوده و مبلغ ریالی تخصیصی ۱۱۶۷ میلیارد ریال که صرف خرید کاغذ داخلی و کاهش قیمت تمام شده کتاب درسی شده است.در این راستا سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دو تفاهم‌نامه با شرکت‌های داخلی برای تامین و تولید کاغذ و مقوای کتاب درسی منعقد کرد.

برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ قرارداد خرید ۵ هزار تن کاغذ رول ۷۰ گرمی در داخل کشور منعقد شده بود که تمامی آن تحویل و در چاپ کتاب‌های همین سال مورد استفاده قرار گرفت که این مقدار معادل ۱۱درصد کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی