بازدید 13636

احتمال بارش شدید باران و سیل در برخی مناطق پایتخت

معاون استاندار و فرماندار تهران با اشاره به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان هواشناسی نسبت به احتمال بارش شدید باران و جاری شدن سیل و آبگرفتگی در مناطقی از پایتخت هشدار داد.
کد خبر: ۱۱۳۶۴۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹ 22 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، قاسم محمدطهرانی روز دوشنبه با اشاره به صدور هشدار از سوی سازمان هواشناسی تهران به خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین اطلاعاتی که از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام شده است، از روز یکشنبه ۳۰ مردادماه، تا پایان چهارشنبه دوم شهریورماه شاهد وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است که احتمالا شاهد جاری شدن روان آب، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در همین راستا ستاد بحران، دستگاه‌های امدادی، خدمات و انتظامی در سطح شهر، شهرستان تهران و بخش‌ها و روستاهای تابعه تا روز چهارشنبه به حالت آماده‌باش کامل درآمده، گفت: توصیه‌های لازم در این خصوص به دستگاه‌های مربوطه داده شده و آنان الزامات مربوطه را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

معاون استاندار و فرماندار تهران ادامه داد: لازم است شهروندان نیز با جدیت یکسری نکات را مورد توجه قرار دهند و بر این اساس از تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و همچنین کوهنوردی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند همچنین از پارک خودرو ها در مجاورت مسیل‌ها و حاشیه رودها و کنار درختان فرسوده خودداری شود.

به گفته وی، در این شرایط مستحکم سازی سازه های موقت مانند پوشش های گلخانه‌ای و تابلوهای تبلیغاتی نیز توصیه می‌شود.

فرماندار تهران ضمن اعلام آماده باش دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با سیلاب احتمالی از مردم خواست که از تردد غیرضروری در این ایام در مناطق آسیب پذیر و مستعد سیلاب پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، طبق پیش بینی هواشناسی تا روز چهارشنبه دوم شهریورماه در برخی نقاط تهران به ویژه مناطق کوهستانی و ارتفاعات احتمال جاری شدن سیل وجود دارد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار