بازدید 4580

دیدار مقامات ارشد ارمنستان و آذربایجان در بروکسل

مایندگان ارشد ارمنستان و آذربایجان در بروکسل گفت وگو کردند. این اولین دیدار بین مقامات ارشد دو کشور از زمان تشدید خشونت ها در منطقه مورد مناقشه قره باغ محسوب می شود.
کد خبر: ۱۱۳۵۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰ 20 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در قفقاز جنوبی و بحران گرجستان، تویوو کلاآر در توییتر گفت و گوهایش با آرمن گریگوریان، دبیر شورای امنیت ارمنستان، و حکمت حاجیف، مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور آذربایجان، را «مذاکراتی خوب و اساسی» توصیف کرد.

کلاار جزئیاتی از این گفتگوها را گزارش نکرد، اما عکسی را منتشر کرد که در آن مقامات ارمنستان و آذربایجان در جریان مذاکرات با میانجیگری وی و سایر نمایندگان اتحادیه اروپا نشان داده شده اند.

هیچ گزارش فوری یا اظهارنظری از سوی مقامات باکو و ایروان درباره این دیدار وجود نداشت.

گریگوریان و حاجیف آخرین بار در ماه اردیبهشت در بروکسل برای گفتگو در مورد روابط دوجانبه بین دو همسایه که سال ها درگیر مناقشه بر سر قره باغ بوده اند، ملاقات کرده بودند.

به گفته نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، انتظار می رفت که آنها در ماه خرداد نشست دیگری برگزار کنند، اما این نشست توسط طرف آذربایجان لغو شده است.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در اواخر تیرماه از باکو و ایروان در تلاشی آشکار برای سازماندهی یک نشست جدید بازدید کرد.

در جریان جدیدترین تشدید تنش در منطقه درگیری قره باغ کوهستانی که از ۱۰ تا ۱۲ مرداد رخ داد، حداقل یک سرباز آذربایجانی و دو سرباز ارمنی تبار کشته شدند. دو طرف یکدیگر را مقصر این خشونت ها دانستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل