بازدید 25717
دبیر ستاد امر به معروف:

تعداد بدحجاب‌ها به بالای ۵۰ درصد رسیده

هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه میراث فرهنگی حتی یک شورای ترویج حجاب تشکیل نداده، گفت: ما در طرح جدید حجاب، جرم کشف حجاب را به تخلف تخفیف داده‌ایم، اما کارآمد و اثرگذار است و قابلیت اجرا دارد.
کد خبر: ۱۱۳۵۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸ 19 August 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از مهر، محمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور قوانین نامساعد را علت اصلی به سامان نرسیدن بحث عفاف و حجاب بعد از انقلاب برشمرد و افزود: در قانون برای یک بدحجاب جرم تعریف کردند؛ یعنی این شخص باید توسط پلیس دستگیر و برایش پرونده تشکیل شود و در نهایت محاکمه و برای او مجازات تعیین می‌شود، ولی در حال حاضر عملاً این مسئله امکان تحقق ندارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اظهار کرد: طبق آمار مرکز پژوهش‌های مجلس، تعداد بدحجاب‌ها به بالای ۵۰ درصد رسیده است یعنی طبق قانون، تعریف فرد باحجاب و بی حجاب را بر اساس ملاک شرعی قرار داده اند. ملاک شرعی یعنی یک تار موی زن هم بیرون باشد مجرم است و باید دستگیر شود. خیلی‌ها در پوشش‌های محلی خود شاید لباسی دارند که با شاخص‌های حداکثری شرعی تناسب ندارد و حالا همه این افراد را هم باید مجرم بدانیم؟!

وی افزود: بعد از آسیب شناسی که درباره قانون انجام دادیم به این دو سوال رسیدیم که چرا باید جرم تعیین کنیم و چرا نگوییم تخلف؟ تخلف؛ یعنی برای مثال همانطور که طبق قانون راهنمایی و رانندگی اگر کسی چراغ قرمز را رد کرد برای آن طبق شاخص‌ها، جریمه تعیین می‌شود؛ اگر کسی کمربند عفاف و حجاب را نیز نبست بعد از یکبار و دو بار تذکر- این تذکر می‌تواند به شکل کار فرهنگی باشد -در صورت تکرار، جریمه و در نوبت‌های بعدی جرایم دو برابر و سه برابر شود. به ظاهر شاید ما جرم را به تخلف تقلیل داده ایم، اما کارآمد و اثرگذار است و قابلیت اجرا دارد و شدنی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه در این طرح، گشت ارشاد وقتی کشف حجابی در خیابان می‌بیند فقط افراد مخاطب آن‌ها نیستند، عنوان کرد: گشت ارشاد در واقع به حمایت مردم برمی خیزد یعنی وقتی بی حجابی وارد مغازه‌ای شد و صاحب مغازه به وی تذکری نداد و خدماتی ارائه کرد پلاک آن مغازه جریمه می‌شود. اگر فردی که کشف حجاب کرده اصرار بر دریافت خدمات کرد گشت ارشاد به حمایت از صاحب مغازه، آن فرد را جریمه می‌کند.

وی افزود: در بحث مسئولان هم به همین شکل است، مدیر یک اداره، همان طور که موظف به چک کردن زمان ورود و خروج کارمندان است باید نسبت به حجاب و عفاف آنان نیز مسئولیت داشته باشد؛ مردم ما وقتی خانم بی حجاب یا بدحجابی را برای مثال در بانک که ویترین کشور نیز هست می‌بینند، نیازی نیست به آن خانم تذکری دهند باید به سراغ مدیر بانک بروند و اگر مدیر از آن فرد حمایت کرد، آن مدیر به دلیل تخلف اداری جریمه و از حقوقش کم می‌شود همچنین بخشی از بودجه رفاهی آن مجموعه به بودجه آموزشی تبدیل می‌شود که دلیل بی حجابی پیدا شود.

هاشمی گلپایگانی گفت: در مسئولیت‌های رده بالاتر هم این موضوع مطرح است؛ ما با آقای رئیس جمهور هم این بحث را مطرح کردیم که آیا گشت ارشاد مسئولان فقط یک شعار انتخاباتی بود یا سازوکار عملیاتی هم برای آن چیده شده است؟ وزارت میراث فرهنگی و گردشگری که حتی یک شورای ساده برای تحقق فرایض الهی تشکیل نداده و در شبکه اجتماعی به ما اعلام می‌کند: باید از گذشته عبرت بگیریم! این وزارتخانه مورد سوال است و به آقای رئیس جمهور مطرح و از ایشان پیگیر خواهیم شد؛ برعکس، دانشگاه آزاد که مورد نقد ما هم بود خوشبختانه برای تشکیل شورا اعلام آمادگی کرده است.

وی با بیان اینکه ستاد از تمام ابزار‌های قانونی و رسانه‌ای در جهت اینکه معروف فراموش شده اجرا و منکر اجرا شده دفع و رفع شود، استفاده می‌کند، گفت: بعضی از وزارتخانه‌ها و دولتی‌ها به دلیل اینکه خودشان دغدغه داشتند، خیلی همکاری کردند، ولی برخی از جمله وزارت ورزش و جوانان همچنین وزارت گردشگری همکاری خوبی نداشتند.

هاشمی گلپایگانی گفت: خود آقای رئیس جمهور دل به این کار دارند، ولی مشکل عمده دولتی‌ها مشغله زیاد است برای مثال اگر مسئولیت عفاف و حجاب را به وزیر کشور بدهند فرصت این کار را ندارد و امکان پذیر هم نیست؛ برای مثال مسئول رسیدگی به وضعیت سواحل کشور، وزارت کشور است، ولی ما دائماً از طرف مردم گلایه داریم که چرا وضعیت سواحل به این صورت است؛ برنامه‌ای هم برای ساماندهی به وضعیت عفاف در سواحل چیده نشده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۱۲۱
انتشار یافته: ۳۵
دیگه دنبال کارفرهنگی نیستن . خخخخخخخخخخخ . فقط دنبال کَندن از مردم هستن. گرونی کافی نیست . برای حجاب هم میخوان جریمه بگیرن.
مقصر خود شمایید وقتی از قدرت خودتون برای ادب کردن بی حجاب ها استفاده نمیکنید وقتی که چندبار گشت ارشاد با باتوم زد تو سرتون یا مثل اصفهان ا سید پاشیدن بهشون میفهمن باید مثل انسان لباس بپوشن
بالای 50 درصد رو بهش میگن "مردم"
هنگامی که شمار بد حجاب ها به بالای ۵۰ درصد رسیده است یعنی عرف جامعه تغییر کرده است
گمان نمی کنید حکومت باید در باره امر به معروف بازنگری کند؟
این حرف یعنی اکثریت مردم اینو میخوان. یعنی جمهور اینو میخواد. عیار "جمهوری" اسلامی این جور وقتا سنحیده میشه.
اگر مسئولیتهای یک پست زیاد است، پس چرا اینقدر ابوالمشاغل داریم؟
حجاب در تاریخ اسلام در اواخر عمر شریف پیامبر مطرح شد ، یعنی پیامبر حداقل ٢٠ سال واندی مسائل مهم دینی را آموزش دادند . بنابراین در جامعە مهم ارکان اصلی دین است و هنگامی این مسائل بە نحو احسن اجرا شد . مسائل جزئی را مردم خود بە خود نیز اجرا می‌شود . و دیگر احتیاج بە زور نیست
خدا وکیلی این خبرها چیه مینویسید اول اوضاع معیشتی مردم را درست کنید بعد بیایید برای تال موی مردم تعیین تکلیف کنید
تا افراد متوهمی مثل جنابعالی تصمیم گیر هستند منتظر درصد های بسیار بیشتر هم باشید
یعنی اکثریت خواهن حجاب لااقل محکم و استاندارد شما نیستند؟ اگر اینچنینه چرا به دل اونها راه نمی آیید و قانون رو برای اکثریت تغییر نمیدید؟
نگران تعداد اختلاس گرها باشید نگران پول شوی باشید نگران گرانی ها باشید مقز گندیدها
محمد صالح هاشمی گلپایگانی با اصرار بر مهندسی کردن پوشش و حجاب مردم مطمئن باش که این ۵۰ درصد به زودی به ۶۰, ۷۰ و حتی ۹۰ درصد خواهد رسید. پس برو یه فکر دیگه ای برای نان درآوردن خود بکن و بیش از این آبروی خودت و سازمان متبوع رو نبر.
به نظرم شکسته نفسی کرده با معیارهای ایشان الان بد حجاب حدود 90 درصد هست
ببخشید چه جوری ۵۰ درصد رو اندازه گرفتید؟ با چشم شاید :))
فکرش را بکنید؛ چقدر از بودجه، وقت و اعصاب مملکت دارد صرف کاری می شود که اگر مسئولان اصلاً دخالتی در آن نکنند و فقط وظایف خود را در جهت رفاه، آسایش و امنیت مملکت بکنند، خود به خود حل می شود!!
وقتی حکومتی دم از اسلام می زند و در آن فساد، ظلم و فقر گسترش بیابد چگونه انتظار دارید که مردم به احکام درجه چندم آن توجه کنند؟
ایها الناس
مسلمانان
ای کسانیکه دین دارید
اکه اصول دین نمیدانید دراینترنت سرچ کنید دراصول وفروع دین حجاب نیست اما علی ع برای پسرعمویش عقیل دردفاع ازخق اناس وبیت المال میل داغ کرد
کسی هست ایناروبفهمه ؟
یا کرو وکورشدید؟
کی پخش میشه؟
سانسورنکنیدا
ایشون بابت اینا چند حقوق می گیره
استاد بزرگوار چرا مشکل خود را مخفی میکنید و به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستید
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اظهار کرد: طبق آمار مرکز پژوهش‌های مجلس، تعداد بدحجاب‌ها به بالای ۵۰ درصد رسیده است::::!!!! اره چون بقیه بی حجابند!!!
این قانون یه تار مو ‌کجا نوشته شده
نون گیر دادن به ناموس مردم رو میخوری؟
البته تعداد دزدان را فراموش کردید تعداد سرقتهای روزانه کوچه و بازار تعداد کسانی که تحصیلات تکمیلی دارند و مهاجرت کردند را فراموش کردید و هزاران مورد دیگر
حالا اگه صاحب مغازه یا رئیس بانک اعتقادی به حجاب اجباری شما نداشت چی ؟
یه طوری می گه گشت ارشاد از صاحب مغازه حمایت می کنه که انگار کل جامعه گیر و گرفتار روسری زنان هستند !
بسه دیگه خسته شدیم
بدحجاب هم جزو همین مردم اند و آنها هم حرف دارند و هر مسیولی ، مسیول کل مردم هست . توصیه می‌شود به حرف بدحجاب ها هم گوش داده شود
ایران برای همه ایرانیان است
باز هم حرف مفت!
دست از سر مردم بردارید.
بابا ملت ازگرسنگی داره میمیره غکرنون کنید واسه مردم ...
تعداد کشته های خودروسازان داخلی به چندتا رسیده؟؟؟؟
بالای ۵۰ درصد
پس لازم به رفراندوم هم ندارد
مردم این نحو حجاب را نمی خواهند با زور هم نمیشه مجبورشان کرد
ای کاش امار معتادین و فقرای جامعه رو اعلام میکردید
بیکاری فقر فساد پارتی بازی گرانی تورم و...... هم مهمه اگه راست می گین به این ها هم که مصداق منکره ورود کنید!
زنها حق ندارند بی حجاب باشند
بهترین کار استفاده از هوش مصنوعی است مانند دوربین های طرح ترافیک باید بر اساس تشخیص چهره و کد ملی جریمه ثبت شود
کشورهای دیگه دارن پیشرفت میکنند وما هم داریم به سمت طالبانی بودن پیش مریم
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری